Hayatın İçinden Haberler…

2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler

2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihleri, 2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi ücretleri, 2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi kaç para alacak, 2018 Erken Seçimde Partililerden Sandık Görevlisi Nasıl Olunur?

2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler
173.156
18 Nisan 2018 - 17:09

!!!Yeni !!!
31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler Belli Oldu Tıklayın…

24 Haziran 2018 erken seçim kararı alındı. Bugün 18 nisan olduğunu düşünürsek tam 66 gün sonra erken seçim yapılacak. Tabi ki ilk merak edilen partilerin ve YSK nın seçimde görev yapacaklar için başvurularda kısa süre içinde başlayacak. aslında YSK Sandık görevlisi başvurularını geçen seçimde görev alanlardan da yapma ihtimali var. Fakat yeni başvurularda değerlendirilecek.24 Haziran 2018 Erken Seçim Sandık görevlisi başvuruları ise 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü başlayacak. Başvuru için Nüfus kağıdınız ile gitmeniz yeterli. Ayrıca İlçe seçim kurullarında size verilen dilekçeyi doldurmanız gerekiyor. Dilekçede kişisel bilgileriniz daha önce seçimlerde çalışıp çalışmadığınız memur üyemi sandık başkanımı olmak istediğiniz gibi seçenekler mevcut. Daha önceki seçimlerde görev aldıysanız bu seçimde görev alma ihtimaliniz çok yüksek.

YSK 24 Haziran 2018 Erken Seçim Sandık Görevlisi Ücretlerinin Ne Zaman Ödenecek ? Tarih Belli Oldu Tıkla Öğren
YSK yada Partilerden seçimde görev almak maddi açıdan bakmak yerine kesinlikle manevi açıdan bakmak gerekmekte. Özellikle seçimde görev almak vatandaş için çok büyük bir hizmettir. Ayrıca oyların güvenliğini sağlamak , düzeni sağlamak ise kesinlikle en büyük vatandaşlık görevlerinden biridir. Seçimde görev alarak en azından kendi sandığınıza sahip çıkabilirsiniz.

Partilerin Seçim Sandığı görevlisi olmak için ise partilerin ilçe başkanlıklarına müracaat etmek gerekmekte. Ak Parti , CHP , MHP , İyi Parti ve HDP öncelik olarak kendi üyelerini sandıklarda görevli yapmakta. Fakat partilere üye değilseniz partilerin ilçe teşkilatlarına 15 Mayıs 2018 ile 30 Mayıs 2018 arasında başvurabilirsiniz.

Kurslar ise seçime 2 hafta kala seçim bürolarında yapılması planlanıyor. Ysk kursları bu sene cok daha fazla onemli olacak. Çünkü yeni seçim sisteminde çok fazla bilinmeyen var. Tecrübeli seçim görevlileri bile sorun yaşayabilir. Bu nedenle YSK kurslarına kesinlikle katılmak gerekmekte.!!!Yeni !!!
31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler Belli Oldu Tıklayın…

2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihleri

2018 Erken seçim başvuru tarihleri 7 Mayıs 2018 pazartesi günü ile 30 Mayıs 2018 Pazartesi günleri arasında başvurular kabul edilecektir. Her başvuru yapan vatandaşın YSK tarafından görevli olma şansı yok. Tamamen başvuruların durumuna göre değerlendirilecektir. Daha önceki seçimlerde görev alanlar ise bir adım önde olmaktadır.2018 Erken Seçimde YSK Sandık Görevlisi Ücretleri

  1. Kursa katılan sandık kurulu başkanlarının ücreti 3 (üç): 3×102= 306 TL
  2. Kursa katılmayan sandık kurulu başkanlarının ücreti 2 (iki): 2×102= 204 TL
  3. Devlet memuru olan ve kursa katılan üye ücreti 2 (iki): 2×93= 186 TL
  4. Kursa katılmayan sandık kurulu memur üye ücreti 1 (bir): 1×93= 93 TL
  5. Siyasi parti üye ücreti 1 (bir): 1×93= 93 TL
  6. Seçim Gününde Görev Alan Bina Sorumluları : 102 TL
  7. Siyasi Parti Temsilcileri ve Birinci Derecede Sorumlu Görevliler (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı) : 108 TL

Kimler YSK Sandık Görevlisi Olamaz?

İdari amirleri, zabıta amirleri ve memurları, Milletvekilleri ve Milletvekili adayları sandık görevlisi yapılmamaktadır.

Sandık Kurulu Başkanı Yada Memur Üye Seçimde Yer Almazsa Cezası Nedir?

Sandık Kurulu başkanı seçime gelmemesi durumunda hakkında dava açılabilir ve 5.000  TL ile 25.000 TL arasında cezaya çarptırıla bilmektedir. Ayrıca 2 aydan 6 aya kadar hapis cezası bulunmaktadır.

!!!Yeni !!!
31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler Belli Oldu Tıklayın…

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; [email protected] e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır. / saç ekimi

web counter free