Hayatın İçinden Haberler…

31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler

31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihleri, 2019 Yerel Seçimde Sandık Görevlisi Nasıl Olunur? , 31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi ücretleri, 31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi kaç para alacak, 31 Mart 2019 Yerel Seçimde Partililerden Sandık Görevlisi Nasıl Olunur? 31 Mart 2019 Yerel Seçimde Sandık Başkanı Nasıl Olunur?

31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihi ve Ücretler
28.790
01 Ocak 2019 - 12:47

2019 yılının 31 Mart Günü yerel seçimler yapılacak. Bu seçimde il Belediye Başkanları, İlçe Belediye Başkanları , Muhtar Adayları seçilecek. Partiler adaylarını bir bir açıklıyor. Yerel Seçim YSK Sandık görevlisi başvuruları ile vatandaşlar seçimlerde görev alabilmekte. 31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi başvuruları 15 Şubatta itibaren İlçe seçim kurullarında yapılmaya başlanacak. Sadece kimliğinizle gidip bir başvuru dilekçesi doldurmanız yeterlidir. Dilekçede kişisel bilgileriniz doğum tarihi Tc no v.s bulunmaktadır. Ayrıca daha önceki seçimlerde görev alıp almadığınız sorulmaktadır. Bu sorulara göre seçimde görev alma ihtimaliniz artar. Tabi ki seçimde görevli olmanız tamamen yerel mahkemelerin hakimlerinin seçmesi ile gerçekleşmekte. Kısacası sizi seçimde atayan Yüksek seçim kurulu değil Yerel Mahkeme Hakimidir.

Seçimde Yüksek Seçim Kurulu Sandık Kurulu Başkanı ,Sandık Kurulu Memuru ve Müşahitleri sandık başında görevlendirir. Sandıklarda genellikle 1 Sandık Başkanı 1 Memur Üye 2 Müşahit olmaktadır. Ayrıca her partiden 1 Müşahit sandık kurulunda görev alır.


Çoğu kişi aslında sandık başı görevini maddi olarak bir gelir sağlamak için yapar. Fakat sandık kurulunda görev almak ve manevi açıdan büyük bir huzur verir hemde şeref namus üzerine yemin edilerek seçimin güvenilir hilesiz yapılması için elinden gelenin yapılması ile huzur verir. Bu nedenle YSK tarafından görevlendirilip Sandık kurulunda yer aldıysanız kesinlikle sandığınıza son dakikaya kadar sahip çıkmalısınız. Şüphelendiğiniz durumlarda kesinlikle YSK tarafından görevlendirilmiş okul başkanlarına bilgi vermelisiniz.

Partilerin Seçim Sandığı görevlisi olmak için ise partilerin ilçe başkanlıklarına müracaat etmek gerekmekte. Ak Parti , CHP , MHP , İyi Parti ve HDP öncelik olarak kendi üyelerini sandıklarda görevli yapmakta. Fakat partilere üye değilseniz partilerin ilçe teşkilatlarına 15 Şubat 2019 – 8 Mart 2019 arasında başvurabilirsiniz.31 Mart 2019 Yerel Seçim Kursları ise seçime 2 hafta kala seçim bürolarında yapılmaktadır. YSK kurslarını kesinlikle kaçırmamak gerekiyor. Çünkü bu seçimler kesinlikle Milletvekili seçimlerinden çok daha  bu sene çok daha fazla önemli olacak. Çünkü yeni seçim sisteminde çok fazla bilinmeyen var. Tecrübeli seçim görevlileri bile sorun yaşayabilir. Bu nedenle YSK kurslarına kesinlikle katılmak gerekmekte.

31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Başvuru Tarihleri

31 Mart 2019 Yerel Seçim başvuru tarihleri 15 Şubat 2019 pazartesi günü ile 8 Mart 2019 Pazartesi günleri arasında başvurular kabul edilecektir. Her başvuru yapan vatandaşın YSK tarafından görevli olma şansı yok. Tamamen başvuruların durumuna göre değerlendirilecektir. Daha önceki seçimlerde görev alanlar ise bir adım önde olmaktadır. Ayrıca erken başvurularda son derece önemlidir. Bazen son günlerde yapılan başvurular doluluk nedeniyle kabul edilmemektedir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimde YSK Sandık Görevlisi Ücretleri

 1. Kursa katılan sandık kurulu başkanlarının ücreti 3 (üç): 3×128 TL= 384 TL
 2. Kursa katılmayan sandık kurulu başkanlarının ücreti 2 (iki): 2×128 TL = 256 TL
 3. Devlet memuru olan ve kursa katılan üye ücreti 2 (iki): 2×128 TL = 256 TL
 4. Kursa katılmayan sandık kurulu memur üye ücreti 1 (bir): 1×128 TL = 128 TL
 5. Siyasi parti üye ücreti 1 (bir): 1×128 TL = 128 TL
 6. Seçim Gününde Görev Alan Bina Sorumluları : 128 TL
 7. Siyasi Parti Temsilcileri ve Birinci Derecede Sorumlu Görevliler (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı) : 128 TL

31 Mart 2019 Yerel Seçimde Kimler YSK Sandık Görevlisi Olamaz?

İdari amirleri, zabıta amirleri ve memurları, Milletvekilleri ve Milletvekili adayları sandık görevlisi yapılmamaktadır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimde Sandık Kurulu Başkanı Yada Memur Üye Seçimde Yer Almazsa Cezası Nedir?

Sandık Kurulu başkanı seçime gelmemesi durumunda hakkında dava açılabilir ve 5.000  TL ile 25.000 TL arasında cezaya çarptırıla bilmektedir. Ayrıca 2 aydan 6 aya kadar hapis cezası bulunmaktadır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; [email protected] e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır. / saç ekimi

    web counter free