Hayatın İçinden Haberler…

Aktif Bank Kimin? Aktif Bank Güvenilir mi? Devlet Güvencesi Var mı?

Son Dönemler de Adından En Çok Söz Edilen Bankalardan Biri Olan Aktif Bank Kime Ait? Aktif Bank Kimin? Aktif Bank Güvenilir Mi? Mevduat Faizi Neden Bu Kadar Yüksek? Cemaatlerle Bağlantısı Var mı? Tüm Ayrıntılar Özel Haberimizde…

Aktif Bank Kimin? Aktif Bank Güvenilir mi? Devlet Güvencesi Var mı?
29.273
20 Kasım 2017 - 8:18

Son zamanlarda faiz konusunda yaptığı atılımlar ile birlikte Aktif Bank sık sık konuşulmaya başlandı. Aktif bank aslında ilk zamanlar passo lig için ortaya çıkmış bir banka idi. Ticari faaliyetleri sınırlıydı fakat son dönemlerde tüm yetkileri alarak tüm bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz bir banka haline geldi.

Aktif bank 1999 yılında kurulmuş fakat 2008 yıllarına kadar sınırlı ticari faaliyetlerde bulunan bir banka idi. Passo lig ihalesini kazanarak isminden söz ettirmeye başladı. 2014 yılına kadar sadece yatırım bankası olarak anıldı. Müşterilerinden mevduat toplamadan sadece kredi veren bir banka olarak devam ettiler. 2014 yılından sonra diğer bankalar gibi tüm bankacılık işlemlerini yapmaya başladılar.

Aktif Bank Kimin?

Aktif Bank Çalık holding bünyesinde kurulmuş bir bankadır. 1999 yılından beri faaliyette bulunmaktadır. Nkolay , Passo Lig uygulamaları ile adından söz ettirmektedir. Çalık Holding bir çok sektörde faaliyet göstermektedir. Bunların başında madencilik , İnşaat, Gayrimenkul ve Telekom sayabiliriz. Ayrıca Türki cumhuriyetlerde de bir çok projeleri bulunmaktadır.
Aktif Bank’ın Sahibi Kim?

Aktif Bank Çalık Holding bünyesinde Ahmet Çalık’a aittir.

Aktif Bank Güvenilir mi?

Aktif Bank diğer bankalarda olduğu gibi 100.000 TL ye kadar devlet güvencesi bulunmaktadır. Ayrıca finansal olarak Çalık Holding bünyesinde olduğundan güçlü bir mali yönü bulunmaktadır. ayrıca hükumet ile de yakın ilişkiler içindedir. Bu nedenle aktif bank a para yatırmanızda bir sakınca yoktur. Bir çok yönden BBDK tarafından denetlenmektedir. Son dönemlerde verdiği yüksek faiz oranları ile en çok konuşulan ve reklamı dönen bankalardan biri haline gelmiştir.

2017 itibariyle 40 ilde bankacılık hizmeti vermektedir.

Güncel olarak bakıldığında Aktif Bank En Yüksek Faiz Veren Banka’dır.

Son dönemlerde en yüksek faiz veren Nkolay bono ise Aktif Bank’ın hizmetidir. NKolay Bono Eylül 2018 itibariyle en yüksek faiz veren mevduat çeşididir. Fakat  NKolay Bono  TMSF tarafından sigorta edilmemektedir. Yanı normal Vadeli hesaplar 100.000 TL ye kadar devlet güvencesi varken NKolay Bono ‘da devlet güvencesi yoktur.

 

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

web counter free