Hayatın İçinden Haberler…

lifehacker.com ve reddit Hitleri Nasıl Engellenir? Neler Yapmalı?

lifehacker.com ( lifehacĸer.com )ve reddit Gelen Spam Hitinden Kurtulma Yöntemleri … Son Zamanların Baş Belası lifehacĸer.com Referans Hiti Nasıl Engellenir? Ayrıntılar Haberimizde…

lifehacker.com ve reddit Hitleri Nasıl Engellenir? Neler Yapmalı?
1.640
01 Aralık 2016 - 17:18

Son günlerde rus sitelerinden kaynaklı bir spam yağmuru bulunuyor. Neredeyse her türk sitesi lifehacĸer.com ve reddit referansı ile spam yağmurunda. Bir zararı varmı derseniz öncelikle sitede 1 dk duruyor ve tamamen ana sayfada kalıyor. Bunun google açısından tabi ki negatif bir etkisi olacaktır.

lifehacĸer.com aslında bildiğimiz lifehacker sitesi değil. lifehacĸer.com ve reddit da bulunan “ĸ” unicode olarak kullanılmış bir harf. Gerçek adresi ise http://xn--lifehacer-1rb.com/

lifehacĸer.com ( lifehacker ) spam hiti engelleme:

Öncelikle ilk seçeneğiniz htaccess dosyasının içerisine aşağıdaki kodları eklemek.


---Tanıtıcı Reklam---
!!! %100 Saç Çıkaran Sağlık Bakanlığı Onaylı Tek Mavi Serum !!!
orijinalmavisu

lifehacker-hiti-engelleme

RewriteEngine on

# Options +FollowSymlinks

RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^lifehacĸer\.com

RewriteCond %{HTTP_REFERER} lifehacĸer\.com\/new-revolutionary-shell-from-lifehacĸer.com/ [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_REFERER} o-o-8-o-o.com\.com

RewriteRule .* – [F]

İkinci çözüm yolu ise Cpanel kullanıyorsanız cpanelden engelleme yapmanız. cpanelden ip aşağıdaki ip adresini engelleyebilirsiniz.

lifehacĸer.com ( lifehacker ) ip adresi : 173.245.49.75

Üçüncü yol ise hosting şirketinize durumu bildirip http://xn--lifehacer-1rb.com/ bu adresten gelen hitleri engellemesini sağlayabilirsiniz.

Aslında bu ziyaretlerin en büyük sebebi merak uyandırıp kendi sitelerine giriş yapmanızı sağlamak. Bu sitelerde virüs te olabiliyor yada bilgilerinizi çalabilecek zararlı yazılımlar…

lifehacĸer.com sitesini bir şekilde engellemeyi başardıysanız bu seferde reddit üzerinden gelmeye başlıyor. Aslında bu bildiğimiz reddit sitesi değil. Reddit için aslında hosting şirketine bildirirseniz engelleyebilir.

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free