Hayatın İçinden Haberler…

Radyosuz Telefonlarda “internetsiz Radyo” Dinleme Yöntemi

Radyosuz Telefonlarda “internetsiz Radyo” Dinleme Yöntemi
251.860
05 Mart 2016 - 21:43

Son zamanlarda üretilen bir çok telefonda maalesef Radyo uygulaması bulunmamakta. Bazı bazı telefon modellerinde ise radyo uygulaması gizlenmiş durumda. Genellikle Samsung telefonlarda radyo uygulaması maalesef yok.Ayrıca artık Sony Xperia Modellerinde, LG modellerinde ve HTC nin yeni bir çok modelinde internet olmadan ve harici uygulama yüklemeden radyo dinleyemiyorsunuz.Genelliklede bir Radyo uygulaması saatte 60 Mb civarı tüketmekte.  Fakat bunun bir kaç yöntemi mevcut.

Aslında radyo uygulamasını Telefon şirketlerinin kaldırması yada koymamasının en büyük nedeni ise TRT payı alması. TRT payı nedeniyle fiyat politikasına çok etki etmekte.

 

 


Az İnternet Ve Şarj Harcayan Uygulama Radyo Bank
Google Play’den Ücretsiz İndir
Google Play Linki İçin Tıklayınız!!!


Peki radyosuz akıllı telefonlarda internet kullanmadan nasıl radyo dinleyebiliriz?
Aslında bu işin en basında denenmesi gereken telefonun orjinal romunu bulmak. Cihazınıza bu romu yüklediğinizde internetsiz radyo uygulaması gelecektir. Fakat rom bulamamışsanız başka yöntemlerde mevcut…

Bunlardan birincisi: Spirit FM Radio Unlocked Apk uygulamasını Google Playden indirebilirsiniz.

Son zamanlarda bazı uygulamalarda çalışmamakta maalesef. Fakat sizler için bir kaç program daha araştırıyoruz denemeler sona erdiğinizde size ileteceğiz.

Ayrıca Turkcell T50 modellerinde radyo çipi mevcuttur. T50 için root u indirdikten sonra Spirit FM uygulamasını telefonunuza indirin internetsiz radyo dinleyebilirsiniz.

Samsung modelleri kullanıcıları tarafından yapılan sık şikayetler üzerine Samsung Türkiye’den bir açıklama yapıldı. Yaptıkları çalışmalarda cep telefonu üzerinden müzik dinleme artık dijital dünyaya doğru kaydığı genellikle youtube üzerinden muzik dinlendiği belirtildi. Ayrıca neredeyse tüm ülkeler 3g ve 4g bandına geçtiğini ve artık daha rahat ve hızlı internet dinlendiğini belirttiler. Samsungta kullanıcıların bu tercihlerine göre ayak uydurduğunu belirtiyor.

Bu işlemler ile de radyo açılmadıysa lütfen aşağıdaki yorum kısmından telefonunuzun modelini yazınız. Size uygun uygulama bilgisi gönderilecektir.


Az İnternet Ve Şarj Harcayan Uygulama Radyo Bank
Google Play’den Ücretsiz İndir
Google Play Linki İçin Tıklayınız!!!


Arkadaşlar Aşağıdaki Uygulama Tamamen Bizle Alakasız ve Tavsiyemizdir. Son derece Basit ve Kullanışlı çalışan bir Uygulamadır. İnternet Olmadan Çalışmaz…  Fakat bizim testimize göre diğer uygulamalar kadar Ram ve Pil harcamıyor…

Maalesef Yukarıdaki uygulamalar her telefonda çalışmamaktadır. Sizlere bizim çalışanlarımızın da kullandığı bir uygulama tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki uygulamayı indirebilirsiniz.

Sizler için en azından Google Play üzerindeki “Radyo Bank” uygulamasından bahsetmek istiyorum. Yeni bir uygulama olsa da son derece stabil çalışmakta.

Çok sade ve rahat kullanımı olan bir radyo uygulaması. Haberimiz kesinlikle Reklam amaçlı değildir. Her gün servis ile çalışanlarımız yolda radyo dinledikleri için bu uygulamayı tanıtma gereği duyduk
İndirmek için : Google Play ‘e “Radyo Bank” yazarak  249866_34f8ho88h36u74j9gbjgfa8aor simgesini gördüğünün uygulamayı indirebilirsiniz.

Google Play Linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.radyobank

249866_34f8ho88h36u74j9gbjgfa8aor

 

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; [email protected] e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır. / saç ekimi

web counter free