Hayatın İçinden Haberler…

Saç Ekimi Sonrasında Donör Bölgede Saç Çıkar mı?

Saç ekimi sonrası ense nasıl görünür ? Saç ekimi sonrası alınan saçların yerine saç çıkar mı? Saç Ekimi Sonrası Ense ve Kulak Arkasındaki Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç Ekimi Sonrasında Donör Bölgede Saç Çıkar mı?
2.315
14 Mart 2019 - 16:46

Saç ekimi operasyonları merkezi haline gelen Türkiye’de hem fiyatların Avrupa ve Amerika’ya göre daha uygun olması hemde çok başarılı estetik doktorlarımız sayesinde tüm dünyadan talep görmekteyiz. Tabi ki saç ekimi konusunda insanların aklında bir çok soru oluşuyor. En az konuşulan konulardan biri ise Saç ekimi sonrasında verici bölgeden (Donör Bölgede) alınan saç köklerinin çıkma süreci. bu konu aslında çok fazla dikkat edilmeyen fakat en önemli konuların başında gelmekte.

Saç ekimi yaptırırken kesinlikle ense bölümünüz konusunda da doktorlara danışmanız gerekmektedir.

Öncelikle net bir şekilde söylemek gerekirse Saç ekiminde donör bölgeden alınan saçlar bir daha çıkmamaktadır. Bunu bir çok doktor yuvarlak kelimelerle söylemektedir. Fakat işin aslı maalesef budur. Yani şunu iyi bilmelisiniz estetik şekilde saç kökleriniz alınmaz ise çok kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Peki iz yada açık alan kalmaması için neler yapılmalı?

Bu konuda saç köklerini alan hemşire yada estetik doktorlarına çok büyük iş düşmekte. Ense ve kulak arkası bölümünden saç köklerini alırken boşluk oluşturmayacak şekilde görsel açıdan estetik bir saç kökü alma işlemi yapılmalıdır. Donör bölge iyileştiğinde sekreklik yada boşluk olmamalıdır. Çünkü bazı durumlarda insanların çok fazla psikolojisi bozulmaktadır. Alın bölgesine tepe bölgesine saç ektiricez diye ensenin saçkıran olmuş gibi bir görüntü olmasını kimse istemez. Çok fazla dillendirilmese saç ekimi yaptıranların ense ve kulak arkası kısımlarında boşluklar oluşabilmektedir.


---Tanıtıcı Reklam---
!!! %100 Saç Çıkaran Sağlık Bakanlığı Onaylı Tek Mavi Serum !!!
orijinalmavisu

Saç ekimi yaptırırken kesinlikle doktorunuzdan bu konuda bilgi istemelisiniz. Saç ekimi donör bölgede saç kökleri alındıktan sonra estetik bir görüntü olacak şekilde saç köklerini almaları gerekmektedir. Fakat sonuçta buradaki saç kökleri alınacak bu nedenle bir hafif bir iz kesinlikle kalacaktır. Yan bazı doktorların dediği gibi saç ekiminden sonra ense ve kulak arkası bölümlerinde iz kalmaz demek tamamen yanlıştır.

Son dönemlerde çok fazla kök almak ve tepe bölgesini tamamen kapatmak için doktorlar ense ve kulak arkası bölümünde çok fazla saç kökü almaktadır. Bu işlemlerden sonra ise ense bölümünde çirkin görüntüler oluşabilmektedir.

Aşağıdaki resimde son derece başarısız bir şekilde saç kökü alınmış bir donör bölge görülmekte.

 

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; [email protected] e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free