enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

04 Kasım 2016 Twitter Facebook ve Youtube Erişimi Yavaşlığı ve Yasağı

04.11.2016 Cuma Günü Sosyal Medya Sitelerine Erişim Kısıtlanmıştır. Facebook ,Twitter ve Youtube Sitelerine Girişlerde Problemler Yaşanmakta.

04.11.2016
0

04 Kasım 2016 Cuma günü HDP ‘li milletvekillerinin gözaltına alınmasından sonra sosyal medya sitelerine erişim yasağı geldi. Erişim yasağı ile birlikte Facebook Twitter ve Youtube sitelerine girişler yapılamıyor. Avea yani Türk Telekom Mobil hat kullanıcılarının ise 3g ve 4g internet hizmeti şu an sağlanamıyor. Genel bir kesinti olarak bilgi verilse de VPN kullanımını engellemek için bu kesintinin olduğu söylenmekte. Doğu illerinde ise sabit bağlantı internet hatlarınında kesik olduğuna dair bilgiler gelmekte. Sosyal medya üzerinden herhangi bir toplanma ve gösteri organizasyonlarının engellemesi için için bu kesintinin yapıldığı tahmin edilmekte.

facebook-engellenmesi
Yukarıdaki görüntü sadece facebook değil,youtube ve twitter içinde geçerlidir.

İnterneti olan kullanıcılar VPN bağlantısı ile Facebook ve Twitter’a erişim yapabilmekteler. Vpn Uygulamaları İos Platformları için Apple Store, Android Platformları İçin Google Play ve Bilgisayar kullanıcıları için ise internet üzerinden indirme yapılabilmekte.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.