enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

16 Nisan 2017 Referandum Seçimi Sandık Başkanı Memur Ücretleri

16 Nisan 2016 Referandum Seçimi Başkan ve Memur Başvuruları Ne Zaman? 16 Nisan 2016 Referandum Seçimi Ücretleri Ne Kadar? 16 Nisan 2016 Referandum Seçiminde Görev Alacak Memur ve Başkanlar İle İlgili Tüm Ayrıntılar Haberimizde…

19.02.2017
0

Referandum süreci başladı. İlçe seçim kurulları da pazar günü dahil her gün mesai yapmakta. 16 Nisan 2017 Başkanlık sistemi referandumunda görev almak isteyenlerin başvuruları da başladı. 16 Nisan 2017 Referandum Seçimi sandık başkanı olmak için ilçe seçim müdürlüklerinden başvurabilirsiniz. Ayrıca seçimde sandık memuru olmak içinde aynı şekilde ilçe seçim müdürlüklerini kimliğiniz ile birlikte başvurabilirsiniz. 16 Nisan 2017 Referandum Seçimi ücretleri ne zaman ödenecek sorusu da şimdiden sorulmakta. Seçimlerden ortalama 2 ay sonra Ptt şubelerinden kimliğiniz ile gündelik ücretinizi çekebilirsiniz.

2017-secim-odemeleri

Başvurular kimlik sahibi tarafından yapılmalıdır. Kısa bir form doldurularak memur yada sandık kurulu başkanı olabilirsiniz. Genellikle tüm başvuran kişiler sandık görevlisi yapılmaktadır. Fakat ilk görev alacaksanız kurul üyesi olarak görevlendirile bilirsiniz. Fakat 1 den fazla seçimde görev almışsanız memur üye yada başkan olabilirsiniz.

2017 Referandum Seçiminde Görev Alacakların Ücretleri :

16 Nisan 2017 Referandum Seçimi Sandık Kurulu Başkanı 231 TL
16 Nisan 2017 Referandum Seçimi Sandık Kurulu Memur Üye 136 TL
16 Nisan 2017 Referandum Seçimi Sandık Kurulu Üyeleri 68 TL

2017-referandum-ucretleri-ve-baskan-ucretleri

Tabi ki yukarıdaki ücretleri alabilmeniz için bazı şartlar mevcut. Öncelikle İlçe seçim kurullarının eğitimlerine katılmanız gerekmekte. Eğitime katılan her görevli 1 gündelik fazla alır. Seçim eğitimi denmektedir fakat genellikle herkes gelir imzasını atar ve çıkar. Pek eğitim verildiği söylenemez . Fakat Sandık başkanları eğitime kesinlikle girmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü başkanların üzerindeki yük çok fazladır. Memur ve Kurul üyeleri ise başkana nazaran daha kolay görevleri vardır.

2017-referandum-ucretleri

16 Nisan 2017 Referandum Seçimi başvuruları 13 Şubattan itibaren başladı. Başvuruların Şubat ayı sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Yeterli sayıya ulaşan ilçe müdürlükleri alımı durdurma hakları vardır.

Ülke için hayırlı olacak bir karar çıkması dileğiyle.

Seçimde provakasyonculara , seçime gölge düşürmeye çalışacak kişileri kesinlikle polis ekiplerine bildirmelisiniz. Seçimden ne sonuç çıkarsa çıksın adil ve sorunsuz bir seçim olması için sandık görevlilerinin ellerinden geleni yapması gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.