enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

2016 Kpss Önlisans Sınav Sonuçları Açıklandı! Ösym Sonuç Sayfası

2016 Kpss Önlisans Sınav Sonuçları Açıklandı… Kpss Önlisans sınava Giren Adaylar Sitemizdeki Linkten Sonuçlara Erişebilir…

08.11.2016
0

2016 Kpss Önlisans sınav sonuçlarına göre kamu kurumları ortalama 70.000 personel alınması kararı oldu. Feto soruşturmasından açığa alınan Ortalama 150.000 kişi olacağı ve 2017 yılı içerisinde toplamda 170.000 kişi civarında bir devlet personeli alınacağı konusunda bir bilgi mevcut. Bir çok sözleşmeli personelinde memurluk sözleşmelerinin iptal edilmesi de personel alımının çok fazla olacağının bir işareti.

2016-kpss-onlisans-sonuçları

Fakat 2017 yılında sistemde bir değişiklik olacağı da konuşulan konular arasında. Artık Memurluk için sınavı kazanmak yetmeyecek. Sınav ile birlikte sözlü sınavı da geçmeniz gerekecek. Aklınıza hemen torpil iddaları gelebilir sizde haklısınız fakat Kpss de düşük not alanların söyle bir faydasını görebilecek. Örnegin Eğitim Bakanlığına 100 kişi alınacaksa önce kpss puanları yüksek olanlardan başlanarak 3 katı kadar yanı 300 kişi sözlü sınava girmeye hak kazanacak. Kpss notunun %60 ‘ı Sözlü sınavında %40 ı alınarak en yüksek alan kişilerin memur olması sağlanacak. Bu sayede hem daha kalifiyeli hemde memur olma şansının daha çok artacağı belirtilmekte.

2016 Kpss Önlisans Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayın…

2016 Kpss Önlisans sınav sonuçları konusunda ise ÖSYM çok sıkı bir şekilde sonuçları değerlendiriyor. Tüm sınav kağıtları tek tek incelenmekte.  Bütün kopya ihtimalleri göz önüne alınarak özenli bir çalışma sürdürülmekte. Aslında sınav sonuçlarının gecikmesinin sebebi de bu. Tamamen adaletli bir sonuç ortaya koymak ve sadece hak edenlerin yerleşmesini sağlamak.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.