enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

2017 Yılbaşı Gecesi İstanbul Hava Durumu ve Kar Yağma İhtimali

2017 Yılbaşı Geliyor. 1 Yıl Daha Bitiyor… Peki 2017 Yılbaşında İstanbul’da Hava Nasıl Olacak? 2016 Yılbaşı Gecesi Kar Yağacak mı? Özel Haberimizde…

24.11.2016
0

2016 yılını da  acısıyla tatlısıyla darbesiyle bir çok krizleriyle geride bırakıyoruz. Herkes artık yılbaşı gecesine odaklandı ve güzel bir gece geçirip yeni yıla güzel bir şekilde başlama hayali kuruyor. Tabi ki 31 Aralık 2016 gününün Cumartesi gününe denk gelmesi çalışan kesimin biraz canını sıksa da yinede yılbaşı demek eğlence demek. Eğlence her zaman olduğu gibi İstanbul’da olacak. Eğlence mekanları hazırlanmaya başladı bile. Avm ler Süslemeleri yapmaya başladı. Nişantaşı meydanı ışıl ışıl… Taksim de bu hafta süslenmeye başlıyor. Yılbaşı gecesi en çok merak edilen konulardan biride hava durumudur. 2017 yılbaşında hava durumu nasıl olacak? Bir anda kendinizi aramaya başlarken bulabilirsiniz. Herkes artık 2016 yılbaşında kar yağsın diye bekliyor. Aslında herkesinde hayalidir evde oturanın da dışarıda yılbaşının keyfini çıkaranın da.

2017-TİLBASİ-GECESİ

Fakat maalesef size kötü haberlerimiz var.2017 Yılbaşı Gecesi kesinlikle kar yağışı yok. hatta neredeyse bu yıl düzgün kar yağışı bile beklenmemekte.  Günümüz teknolojisiyle artık 1.5 2 aylık tahminler rahatlıkla görülebilmekte ve %80 oranında doğru çıkabilmekte. Amerika’nın en iyi hava tahmin sitesi olan accuweather.com a göre 31 Aralık 2016 Yılbaşı Akşamı ve 1 Ocak 2017 Yılbaşı Gecesi ise hava 3 derece olacak ve hava bulutlu. Yağmur ihtimali bile az görülüyor. 31 Aralık 2016 Cumartesi Gündüz saatlerinde ise kısa süreli yağışlar olabilir. Hava sıcaklığı ise 8 derece civarında olacak. Rüzgar ise hafif esecek. Çok fazla üşütecek bir hava olması beklenmiyor fakat tabi ki Aralık Ayında olduğumuzu unutmayalım.

Ayrıca 2017 yılbaşı sonrası zaten resmi tatil olan 1 Ocak 2017 günü ise parçalı bulutlu ve güneşli olarak bizi karşılayacak ve hava sıcaklığı 7 derece civarında olması bekleniyor.

26.12.2016 Güncelleme:

Aslında hala yurt dışındaki kaynaklar İstanbul’da yılbaşında kar ihtimali yok deseler de Türk Meteorolojisi 30 Aralık ve 31 aralık Günlerinde İstanbul’da yoğun kar yağışı beklemekte. Yeni yıla kar yağışı altında gireceğimiz tahmin edilmekte. Hava sıcaklığı yılbaşı günü Gündüz 3 derece gece ise -1 Derece olması bekleniyor.

 

 

Yorumlar
  1. Duygu efran dedi ki:

    2017 yılbaşı gecesi inş kar yağar… Bir kerede yılbaşında kar göreyim.. ama soğuk olacak gibi görünüyor… Herkese iyi seneler…

  2. sevgi cevahim dedi ki:

    Yaa kar yasin ya yasin lütfen allahım yilbasinda karahat yağsın başka bişey istemiyorum yarabbim