Hayatın İçinden Haberler…

Altın 2020 Yılında Ne Olacak, 2020 ‘de Altın Çıkar mı ? Yoksa İnecek mi?

2020 Yılında Altın Ne Olur? Altın Fiyatları Artacak mı? Yoksa Düşecek mi? Altına Yatırım Yapmalı mı? 2020 Yılında Altını Hangi Faktörler Etkileyecek? 2020 Yaz Aylarında Altın Ne Kadar Olur? Tüm Sorularınızın Cevapları Haberimizde…

Altın 2020 Yılında Ne Olacak, 2020 ‘de Altın Çıkar mı ? Yoksa İnecek mi?
3.659
22 Aralık 2016 - 13:50

2020 Yılı Altın Ne Olur sorularına verilebilecek en güzel cevaplar arasında bulunan ve aslında tüm toplum olarak en çok ilgi gösterilen konular arasından yer alan altın, vazgeçilmez yatırım araçları arasında yer almaktadır. Yurdumuzda yapılan altın yatırımları daha çok yastık altı saklama tabiri ile ifade edilen muhafaza şekilleri ile evlerde saklanmaktadır. Birçok şekli ile yapılabilen bu yatırım aracının içerisinde bilezikten tutunda en gösterişli takı çeşitlerine ya da en düşün miktarlarda alınabilecek küçük altınlara kadar gitmektedir.

altin-2017-de-ne-olur

2020 Yılı Altın Ön Görüleri

                2011 senesi itibari ile belirli bankaların açmış olduğu gram altın satışı ile popüler bir durum başlamış ve bu durum yaklaşık olarak 2013 senesine kadar devam ederek o yılın sonunda tüm bankaların oluşturduğu altın hesapları bölümünde büyük seviyelere ulaşılmıştır. Yastık altı tabiri ile muhafaza edilen altınların birçoğu bu şekilde bankalara taşınmış bulunmaktadır. Fakat 2019 yılının sonlarına yaklaşılması ile birlikte bu oranlarda % 30 ila % 35’e varan azalmalar görülmektedir. Aslında bu oranlar azalmış gibi görünse de sadece bankalardaki hesap sayılarının düştüğü, yatırımların yine aynı şekilde yastık altı durumuna geri döndüğü tespit edilmektedir. 2020 Yılı Altın Ne Olur Sorusu için Altın, en güvenilir yatırım aracı olarak görüldüğünden dolayı yatırımcıların da bu anlamda büyük ilgisini çekmektedir.

2017-altin-ne-olacak


2020 Yılı Altın Fiyatları

                Altın konusu 15 Eylül 2019 senesinden itibaren sergilediği görüntü ve ön görülenler ile birlikte yine en cazip yatırım araçları arasında terini almış bulunmaktadır. Geçtiğimiz ay itibari ile altın fiyatı dolara endeksli olarak 1,318 USD doları olarak görülmektedir. Buna bağlı olarak da çeyrek altın 272 – 290 TL, altın gramı ise 126 TL seviyesinde görülmüş bulunmaktadır. 2020 Yılı Altın Ne Olur , yurdumuzda altına yatırım yapmak isteyen kişiler 2 ayrı parametre doğrultusunda piyasaları takip etmek zorundadır. Buna örnek olarak dünya para piyasalarındaki altın fiyatları yükselirken, Türk Lirasının USD doları karşısında değerinin artması durumlarında altın olduğu yerde kalmakta ve bazı durumlarda TL’nin çok fazla şekilde değerlenmesi sonucu dünya genelinde yükselmekte olan altın düşme durumu içerisine girebilmektedir.

2017-altin-ne-olur

2019 Yılının Son Dilimi

                Öncelikli olarak dolara bakıldığında 2016 sene sonu itibari ile 2019 yılının ilk dilimine kadar 6 TL’nin üstüne çıkmaması beklenmektedir. Hatta 2020 yılının sonunda 7 TL’den daha aşağı rakamlar da bazı uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda dile getirilmektedir. Bu oranları örnek alarak altın yatırımı ile alakalı öngörüler ve olası fiyatlandırmalarla beklentiler sıralanmaktadır. 2019 sene sonu ile 2020 senesi başlarından itibaren altın fiyatlarında görülebilecek parametreler doğrultusunda ONS miktarının da yükseleceği söylenmektedir. 2020 senesine girildiğinde bu fiyatın 1500 USD direnç göstergesini kırarak ve buna orantılı olarak da 1530 üst seviyelere ulaşması da olası durumlar arasında yer almaktadır.

2017-altina-yatirim-yapilirmi

Fiyatlara bakıldığında altının gramı 270 – 290 TL, çeyrek altın fiyatları da 450 – 470 TL civarlarında seyretmektedir. 2020 senesi itibari ile altın fiyatları için yükselmenin olması kuvvetle muhtemel görünmektedir. Bu artışa bağlı olarak da tüm kullanılan metaller içinde aynı artış beklenmektedir. Uzmanlar 2020 senesinin ilk 3 ayı için artışı beklenen metallere yönelik yatırımcıların yüzlerinin güleceğini söylemektedir. Ayrıca para piyasalarına hâkim olan kişilerin birçoğu ABD’li politika yapıcılarının 2019 yılı için bir faiz daha düşünmediklerini, 2020 yılında ise bir kez faiz artırımı içerisine girebilecekleri düşünmektedir.

2020 Yılında Altına Yatırım Yapmalı mı?

Piyasa görünüşüne göre dalgalanmalar devam edecek. Fakat 2020 başlarında Trump başa gelmeden altın alınabilir. Altında 2020 yılında yükseliş beklenmekte. Yaz aylarına doğru Hindistan’da düğün mevsiminin de açılması ile birlikte %15 ile %20 civarında kar bırakabilir.

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free