Bodrum Denizi Nasıl? Suyu Sıcak mı Soğuk mu? Dalgalı mı? Derin mi? Sığ mı?

Masmavi denizi, uzun kumsalları ve hareketli gece hayatı ile Bodrum tatil yapmak için en uygun yerlerden biri konumundadır. Yılın altı ay büyük bir yoğunluk yaşayan Bodrum, sadece yerli turistler değil yabancı turistlerinde uğrak noktalarından biri olmuş durumdadır. Huzur veren bir kaçış yeri arayanlar için ideal bir yapıya sahip olan bu bölge, rengarenk bir tatil geçirmek için önerilen adreslerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Yaz boyu devam eden konserler, su sporları, dans gösterileri, festivaller, eğlenceli tesisler vs. gibi onlarca farklı avantaja sahip olan Bodrum bu nedenle günden güne popülaritesini arttırmaya devam ediyor. İlkbahar ve yaz aylarında genel olarak sakin bir yapıya sahip olan Bodrum, yaz aylarında büyük bir kitlenin uğrak noktası oluyor. Genel olarak yaz aylarında tercih edilse de, yılın her ayı buranın epey hareketli ve eğlenceli bir nokta olduğunu bildirmek gerekir.

Bodrum denizinin yapısı tatilini burada geçirmek isteyenler tarafından epey merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle denizin temiz olup olmadığı, sığlığı, kumlu olup olmadığı vs. gibi konular bu dönemlerde tatilciler tarafından incelenen konular arasında yer alıyor. Bu konuları daha detaylı bir şekilde incelemek isteyen tatilciler bu şekilde aileleri için uygun olup olmadığını çözebilirler.

Bodrum Denizinde Deniz Salyası Var mı?

Bodrum denizinde 2021 yazında Haziran ayı itibariyle deniz salyası görünmemektedir. Gönül rahatlığı ile denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Berrak bir denize sahip olan Bodrum’un taşsız bir sahili vardır. İnce kumu bulunan plajlar bu nedenle aileler içinde son derece uygun özelliklere sahiptir. Denizin oldukça temiz olduğunu ve denize girmek için en uygun yerlerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikle tatil için daha temiz bir yapıya sahip olan bölgelerden biri tercih edilecekse bu nedenle rahatlıkla bu bölge düşünülebilir. Bodrum denizi sığ mı sorusu ise tatilciler tarafından sıklıkla sorulan diğer sorulardan biri olarak ön plana çıkar. Genel olarak sığ bir denize sahip olan Bodrum, bu nedenle sığ deniz tercih etmek istemeyenler için dezavantajlı olabilir. Bodrum’un bazı bölgelerinde ise sığlık oranının biraz daha arttığını belirtmek gerekiyor. Öte yandan denizin abartılmayacak ölçüde dalgalı olduğunu da eklemek gerekiyor.

https://korkmazhaber.com/bodrum-aquaparklari-nerede-giris-ucretleri-2022-ve-bilgiler-26782.htm

Bitez Denizi Nasıl?

Bitez bölgenin en çok tercih edilen koylarından biridir. Ilık ve sığ denizi ile aileler açısından ideal özellikler taşıyor. Plajı ise kumludur. Sakin bölgelerden biri olan Bitez, daha dinlendirici bir tatil planı oluşturmak isteyenler açısından idealdir. Özellikle merkezin gürültülü yapısından mümkün olduğunca uzaklaşmayı diliyorsanız ve gece hayatına dahil olmadan tatil geçirmek istiyorsanız tercihinizi bu bölgeden yana kullanabilirsiniz. Öte yandan deniz temiz olduğundan dolayı bu konuda da gönül rahatlığı içinde ailenizle birlikte bir zaman aralığı geçirmiş olacaksınız. Bölgenin diğer avantajlı noktası ise su sporları için son derece uygun bir yapıda olmasıdır. Bu şekilde su sporlarına dair her türlü kolu burada gerçekleştirme şansı yakalayabilir ve tatilinizi biraz daha renkli bir hale getirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bitez bunun için en uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkacaktır.

Akyarlar Denizi Nasıl?

Akyarlar koyu kafa dinlemek ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal yerlerden biridir. Özellikle mümkün olduğu kadar sakin bir tatil geçirmek isteyenler tercihini bu bölgeden yana kullanabilirler. Her açıdan onlar için daha ideal olacak bu bölge, Bodrum’un kalabalık yerlerinden kaçmak isteyenler içinde daha doğru bir tercihtir. Denizi berrak bir yapıya sahip olan Akyarlar, öte yandan soğuk bir denize sahiptir. Sığlık oranının ise orta seviyede olduğunu belirtmek gerekiyor. Akyarlar denizi ayrıca su sporlarına yönelmek isteyenler içinde önerilen noktalardan biri olarak ön plana çıkıyor.

Bölgenin yükselen yerlerinden biri olarak ön plana çıkan Akyarlar, harika manzarası ve kendine özgü evleri ile oldukça benzersiz bir seçim yapmanıza neden olabilir. Bodrum merkeze 20 km uzaklıkta bulunan bu bölge deniz yaşamında da fazlaca çeşitliliğin görülebildiği bölgelerden biridir. Özellikle sualtı sporları için son derece ideal olurken, burada pek çok yeni türün keşfedilmesi daha kolay bir hale gelebilir. Oldukça berrak bir su yapısına sahip olan Akyarlarda, 20 metreye kadar görüş açısı bulunuyor. Öte yandan Bodrum’un diğer bölgelerinde olduğu gibi kalabalık olmayıp, binlerce kişi tarafından uğrak nokta haline gelmeyen sakin bir yerdir.

https://korkmazhaber.com/bodrum-beach-club-giris-ucretleri-en-kalite-en-meshur-tum-plajlar-10209.htm

Turgutreis Denizi Nasıl?

Turgutreis şüphesiz ki Bodrum’un en uğrak noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Tatil köyleri, pansiyonları, marinası, sayısız eğlence noktası ile Bodrum’un içindeki en özel yerlerden biri konumundadır. Deniz ve doğanın içiçe geçtiği bu bölge tatili biraz daha zengin bir hale getirmek isteyenlerin araştırması gereken seçeneklerden biridir. Turgutreis denizi ise buraya tatile gitmeyi düşünenlerin sorguladıkları konulardan biridir. Denizin hafif dalgalı bir yapıya sahip olduğunu belirtmek doğru olurken, deniz suyunun sıcaklık seviyesi ise ılıktır. Kumlu plajlara sahip olan Turgutreis denize girmek için tavsiye edilen yerler arasında bulunuyor.

Yalıkavak Denizi Nasıl?

Bodrum denildiğinde akla gelen en ünlü yerlerden biri olan Yalıkavak, her dönem yoğun bir ziyaretçi sayısına sahiptir. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olarak ön plana çıkan bu bölge, özellikle tatili daha hareketli ve enerjik bir şekilde geçirmek isteyenler tarafından tercih edilmelidir. Hiç düşmeyen temposu, eğlenceli gece hayatı, tesisleri ile tatilde hareket isteyenler için idealdir. Eski dönemlerde sakin bir balıkçı kasabası olarak bilinen Yalıkavak, şimdilerde ise barları, kafeleri, mağazaları, hareketli gece yaşantısı ile benzersiz bir noktaya sahip durumdadır. Yalıkavak denizinin özellikleri buraya gelmek isteyen tatilcilerin merak ettiği durumlar arasında bulunuyor. Hafif dalgalı bir denize sahip olan Yalıkavak, temiz bir bölgedir. Özellikle temiz bir denize girmek isteyenler tercihini bu adresten yana kullanabilirler. Ancak çoğunlukla rüzgardan kaynaklı olarak dalgalı bir deniz karşılarına çıkacaktır. Deniz suyunun ise ılık olduğunu belirtmek gerekir. İnce kumdan oluşan plajları da aynı şekilde kumlu ve temiz bir deniz arayışında olanlar için daha ideal olacaktır. Yani her açıdan Yalıkavak gerek denizi, gerekse sunduğu hareketli tatil vaadiyle tatil için uygun olan bölgelerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Torba Denizi Nasıl?

Torba, Bodrum’un tatil konusunda en çok tercih edilen yerlerden biridir. Özellikle ailelerin uğrak noktası olan bu bölge, onlar için uygun olan pek çok özelliğe sahiptir. Mavi bayraklı koyları, berrak ve temiz denizi, müthiş doğa manzarası ile sakin bir tatil sunuyor. Torba denizi ise genel olarak sığdır. Kapalı bir coğrafi konuma sahip olduğundan dolayı rüzgar almayan bölgelerden biridir. Genel olarak dalgasız bir yapıya sahip olan denizi bulunurken, bazen öğle saatlerinden sonra dalgalı bir deniz tatilcilerin karşısına çıkabilir. Deniz suyu ise diğer bölgelere nazaran biraz daha soğuktur.

Merkeze de oldukça yakın olan Torba, bu nedenle sıklıkla gündeme gelen yerlerden biri olarak biliniyor. Pansiyon sayısı oldukça fazla olan Torba’da otel sayısı da günden güne artmaya devam ediyor. Bodrum’un tüm güzelliklerini görebilmek açısından doğru adreslerden biri olarak ön plana çıkacaktır.

https://korkmazhaber.com/bodrum-aquaparklari-nerede-giris-ucretleri-2022-ve-bilgiler-26782.htm

3 Yorumlar

  1. Geri bildirim: Bodrum Beach Club Giriş Ücretleri 2019(En Kaliteli En Meşhur Tüm Plajlar) - Hayatın İçinden Haberler...Hayatın İçinden Haberler…
  2. Geri bildirim: Bodrum Aquaparkları Nerede Giriş Ücretleri 2022 ve Bilgiler - KorkmazHaber.Com
  3. Geri bildirim: Bodrum Tekne Turu Fiyatları 2022 +Günlük Tur Rotaları - KorkmazHaber.Com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir