enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Burun Estetiği İçin En İyi Estetik Merkezi

18.11.2021
0

Burun Estetiği – Clinic Plast

Burun estetiği ameliyat kişiye uyumla bir burun elde edilmesi amacı ile yapılan bir operasyondur. Burnumuzun en önemli görevi nefes alma fonksiyonudur. Nefes alma fonksiyonunu en iyi şekilde korunabilmesi ve iyileştirilmesi amaçlanır. Burun estetiği ameliyatı da hem sağlık açısından hem de görsellik bakımından başvurulan bir ameliyat türüdür.

Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen ameliyat olan burun estetiği ameliyatı yüz ile uyumlu kişinin kendisi ve çevresi tarafından beğenilen hoş görünen bir burun elde edilmesi amacı ile yapılıyor. Burun estetiği fiyatları  son dönemlerde doğal görünümlü ve burnun işlevini tam olarak yapabildiği burunlar tercih edilmesinden dolayı değişkenlik gösterir.

burun-estetigi-icin-merkez

Burun Estetiği Nedir? 

Burun estetiği ameliyatı hem sağlık açısından hem de görsel açıdan başvurulan bir operasyondur. Genellikle görsel bakımdan burun şeklinin beğenilmemesi üzerine burun estetiği ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında travmaya bağlı olarak gelişen şekil bozukluklarını düzeltmek amacı ile burun estetiği ameliyatları da yapılıyor. Burun şeklinin uzun olması, kemerli olması, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyüklüğü ya da asimetri gibi şikayetler nedeni ile burun estetiği ameliyatları yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce kişinin kendi beklentisine sorgulaması, bu konu hakkında tecrübeli bir hekime başvurarak burun estetiğiile ilgili ne istemiş olduğunu doğru bir şekilde ifade etmesi, sonrasında da kendisi için en uygun burun şekline ve operasyon yöntemine doktoru ile birlikte karar vermesi büyük önem taşır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı adı ile rinopilasti ameliyatında açık teknik ve kapalı teknik cerrahi yöntemleri uygulanmaktadır. Açık teknikle yapılan ameliyatların duruma göre avantajı ve dezavantajları vardır. Açık rinoplasti ameliyatında burun deliklerini arasının alt tarafında ufak bir kesi açılarak işlem gerçekleştirilir.  Bu kısmın açılması operasyonu gerçekleştiren cerraha geniş bir görüş açısı sağlar.

Genel olarak kemikte ve kıkırdakta uygulanan işlemler kapalı yöntem ile aynıdır. Kapalı rinopilastameliyatında ise kesi burun deliklerinin içerisindedir. Kapalı yöntem ile yapılacak olan rinoplasti ameliyatı doktorun müdehale alanının açısını daraltsada, dışarıdan görünecek olan bir dikiş izi olmamasından dolayı daha çok tercih edilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır? 

​​​​​​Burun estetiği yani rinopilasti  ameliyatı sağlık açısından herhangi bir problemi bulunmayan 18 yaş üstü herkese uygulanabilir. Burun yapısının kemerli ya da uzun olması veya burun ucunda düşüklük olması, burun deliklerinin büyüklüğü ya da asimetri gibi şikayetlerden dolayı hastalar burun estetiği yaptırmak isteyebilir. Burun estetiği fiyatları operasyonun türüne bağlı olarak değişir.

Rinopilasti Yöntemleri Nelerdir? 

Burun estetiği ameliyatında iki farklı teknik vardır. Açık ve kapalı yöntemlerdir. Burun estetiği fiyatları ameliyatın ne şekilde yapılacağına göre değişmektedir. Kapalı burun estetiği ameliyatında iyileşme süreci açık rinoplasti ameliyatına göre daha kısadır.

Rinopilasti Avantajları 

Rinoplasti ameliyatı ile hasta hem rahat nefes alabilir hem de istediği burun görüntüsüne kavuşabilir.  Bu sayede sağlık açısından ve psikolojik açıdan kendisine çok daha iyi hissedecektir.

Hekimin hasta için uygun görmüş olduğu ameliyat yöntemine göre burun estetiği fiyatları değişir. Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve hastanın yapısına göre kapalı ya da açık teknik uygulanan ameliyatlardır.

Burun Estetiği Fiyatları 

Burun estetiği fiyatları uygulanacak olan işleme göre değişir. Yapılacak olan işlemin boyutuna bağlı olarak operasyon saatleri de uzamaktadır. Yalnızca burun ucu yapılacak olan hastanın ameliyat fiyatı ile ek olarak nefes alma işlevi ile ilgili problemi olan bir hastanın ameliyat fiyatı arasında fark bulunur. Bu nedenle burun estetiği fiyatları ile ilgili net bir şey söylemek mümkün olmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.