enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Burun Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatı ve Ameliyat Sonrası Süreçler

Yüzünüzün Tam Ortasında Olduğu İçin Şekli ve Büyüklüğü İnsanları En Çok Etkileyen Organların Başında Gelir Burun… Ülkemizde Özellikle Karadeniz Bölgesi Fakat Bir Çok Bölgeninde Burun Boyutları Büyüktür. Bu Görüntü Bozukluğu Nedeniyle Burun Küçültme Ameliyatı Ülkemizde Oldukça Yaygındır. Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatı ,Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Gibi Bir Çok Sorunuzun Cevabı Özel Haberimizde…

18.11.2016
0

Burun Küçültme Ameliyatı nasıl yapılır?

Kişiler yüzlerinin ortasında yer alan burunlarını yüzlerine yakıştırmadıkları zaman akıllarına geçen ilk şey burun yapısın küçültme yolunu tercih etmeleridir. İnternet sitelerinde en çok aranan estetik operasyonlardan biri olan burun küçültme işlemi uzman hekimler tarafından yapılmamı ve sizlerde bu konuda titiz davranmalısınız. Yüzünüze yakışmadığını düşündüğünüz burun yapınız için hekimle görüştüğünüz zaman sizlere 3 boyutlu olarak yüz tipinize göre burun şekillerini gösterecek ve size uygun oylan burun yapısını doktorunuzla inceleyebileceksiniz. Burun, küçültme işlemini yaptırmak istediğiniz zaman bir gün öncesinden hastaneye yatmanız sizin sağlığınız açısından her zaman önemli bir konudur. Sigara içiyorsanız 24 saat önceden sigarayı bırakmalısınız. Uzman hekimlere göre her zaman basit bir ameliyat olarak değerlendirilen burun küçültme ameliyatı sizleri de asla korkutmasın.

Burun Küçültme Ameliyatında İyileşme Süreci;

Hasta burun küçültme ameliyatında 3-4 saat süren bir zaman içinde ameliyat hanede olabilir. Bu süre zamanı hep operasyon olarak düşünmeyin. Bu zaman dilimi içinde hastanın ameliyata hazırlanması ve ameliyat sonrası ayılmasında eklenmektedir, ameliyattan çıkan hastanın gözaltı ve buru çevresinde oluşacak olan morlukların önüne geçmek için her zaman buz uygulaması yapılır. Burun içine yerleştirene silikon tamponlar yüzünden zorlukla nefes alıyor olabilirsiniz. Biraz sabırlı olursanız bir hafta içinde o tamponlardan kurtulabilir ve burun üstünde yerleşen ataller alınabilir. Doktorunuz bu süre zarfında sizlere önerdiği ilaçları kesinlikle kullarının ve sizlere söylenen zaman içinde kontrolleriniz yaptırın. Yüzünüzde ameliyat sonrası oluşacak olan morlukla 2-3 hafta için de kaybolacaktır.

burun-kucultme-ameliyati-nasil-yapilir3

Burun Küçültme Ameliyatın Fiyatı;

Burun küçültme ameliyatında sizlerin tercih edeceği hastane ve uzman hekim fiyat konusunda sizlere bilgiler verebilir. Tercih edeceğiniz doktor ameliyat sırasında ne tür malzeme kullanacağın ve sizlere yapacağı operasyon hakkında bilgiler verirken aynı zamanda sizlere bu operasyonun maliyeti hakkında bilgiler de sunacaktır. Sizlerin burun yapısına göre farklılık gösterecek olan ameliyatlar o yüzden her zaman farklı fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Tercih ettiğiniz doktorunuzla aklınızda takılan sorular hakkında görüşebilir ve fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ortalama Burun Küçültme Ameliyat Fiyatları : 3.500 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir.

Burun Küçültme Ameliyatın Riski;

Burun Küçültme Ameliyatın da diğer ameliyatlar gibi kolay bir ameliyatta olsa her zaman ufakta olsa bir riski vardır. Burun estetiği burun kıkırdak yapısının kesilmesi ile geçekleşecek olan bir ameliyat türüdür. Bu türü ameliyatlar iki gruba ayrılarak yapılı ve uzan hekimler hastana burun yapına uygun olan yöntemi sizlere anlatacaktır. Genelde genel anestezi altında yapılan bu ameliyatlar çok nadir de olsa burun kanamalarına, nefes alıp vermede zorluk yaşanmasına ve az da olsa koku alma duyusunun tahrip olmasına neden olmaktadır. Ameliyat sonrasında urun ucunda ister istemez çok hafifte olsa bir burun düşüklüğü meydana gelecektir.  Sizlerde bu tip bir ameliyat geçirmek istiyorsanız tüm bu sorunları göz önüne alarak bu tip ameliyata karar vermek zorundasınız.

burun-kucultme-ameliyati-nasil-yapilir4

Burun Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Burun küçültme ameliyatından çıktıktan sonra meydana gelen komplikasyonlar arasında yer alan morluklar zaman içinde kaybolup gidecektir. Sizler sadece bir aya yakın şapka takmadan güneş ışınlarına direk maruz kalmayın. Yüzünüzde izler oluşabilir. Banyo yaparken boyundan alt tarafı yıkayın ve yüzünüze özelikle burun deliklerine su kanırmamaya çalışın. Doktorunuzu önerilerine dikkat eder ve sizlere söylenen uygulamalara harfiyen uyarsanız ameliyat sonrası iz kalmağını sizlerde görebilirsiniz. Ameliyat sonrası tamponlar çıktıktan sonra daha rahat nefes alacak ve az da olsa gelen kan sizleri asla korkutmasın. Yüzünüze yakışan burun tipinizle sizlerde her zaman mutlu olabilir ve kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.