enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Darbeciler TBMM Meclisini Neden Vurdular? Bombalamanın Amacı?

TBMM Meclisi Tarihinde ilk Kez Vuruldu… TBMM Meclisi Neden Vuruldu?Darbecilerin TBMM Meclisini Vurma Sebepleri ,TBMM Meclisi Neden Hedef Oldu?

18.07.2016
0

15 Temmuz 2016 Cuma günü tarihimizin bi yönden kara lekesi bir yönden de demokratik savaşın halk ile birlikte mücadelesi tarafından da muhteşem bir zafer. Milyonlarca insanın sokaklarda tanklara karşı koyması milletin demokrasiye nasıl sahip çıktığının özeti. Fakat herkesin aklında yüzlerce soru var. Darbecilerin bazı yaptıklarına kimse hala anlam vermiş değil. bu sorulardan biride Türkiye Büyük Millet Meclisinin Uçaklar ile bombalanıp helikopterler ile taranması.

TBMM Meclisin bombalanmasına aslında kimse bir açıklama getirememekte. Fakat bu bana göre planlarda olmayan bir saldırıydı. Darbeci Askerler TRT de metni okuttuktan sonra herkesin evinden çıkmayacağını ve darbeyi izleyeceğini düşündü. Fakat milli irade ortaya çıkınca ne yapacaklarını şaşırdılar. Sıkıştılar ve son çırpınışlarında TBMM Meclisine zarar vermek istediler. Söyle düşünceleri de olmuş olabilir. Milli İradeyi biraz sekteye uğratmak. Çünkü Bombardıman sürecinde mecliste Ak Parti , Cumhuriyet Halk Partisi , Milliyetçi Hareket Partisi ve Halkların Demokrat Partisinin millet vekilleri bulunmakta idi. Millet vekillerinin birlik oluşları da darbecileri sekteye uğrattı. Darbeciler Millet vekillerinden ve partilerden hiçbir destek bulamadılar. Bombardımandan sonra milli iradenin biraz geri çekileceğini düşündüler fakat bu milli iradeyi dahada arttırdı.

Darbeciler darbe yapamayacaklarını anlamaya başladıklarında zaten halka ve meclise zarar vermeye başladılar. Gerçekten alçakça bir şekilde Türkiye Cumhuriyetinin Uçaklarıyla Helikopterleriyle Tanklarıyla Silahlarıyla halka ve devlete karşı zarar verdiler. İçlerinde vatan millet sevgisi olsa bu bombardıman kesinlikle olmayacaktı. Bu güne kadar 1960 ve 1980 darbelerinde hiçbir devlet makamı bombalanmamıştır. Bu emirlerin kimlerin tarafından verildiği gün yüzüne çıkarılmalı ve en ağır şekilde cezalarını çekmeliler. Bu ülkenin ekmeğini ye ve sonra ülkenin silahlarıyla ülkene zarar ver. Bunların hepsinin hesabı sorulmalı.

Tabi ki burada Devletimizinde yapması gerekenler var. TBMM Meclisi gerçekten çok savunmasız göründü. Bir an önce meclis ve çevresi içi güvenlik kalkanı oluşturulmalı ve otomatik füze sistemleri olmalı. TBMM Meclisi güvenliği üst düzeyde olmalıdır. Zaten son yapılan açıklamalarda TBMM Meclisi güvenliklerinin arttırılacağı yönünde oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.