enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Düşük Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Özel Yöntemler…

Günümüzde Neredeyse Herkesin Bir Şekilde Krediye İhtiyacı Olmuştur. Peki Kredi Notunuz Çok Düşükse Bunu Nasıl Yükselteceğinizi Biliyormu sunuz… Detaylar Haberimizde…

04.06.2016
0

Hepimizin yeterli miktarda parası olmadığında ev aldığımızda, eşya aldığımızda ,araç aldığımızda,ya da herhangi bir ihtiyaç için ilk başvuracağımız yer bankalardır. Peki bankalar bizim istediğimiz ödemeyi veriri mi? Bankaların bir takip etme sistemi vardır. İhtiyacımız olan parayı almak için bizim geçmişte bankalarla olan ilişkimize, borç durumumuza, ödemelerimize bakarlar.

 

Önemli olan kredi notumuzdur ve ne kadar yüksek olursa bu not bankalar ve bizim açımızdan o kadar yararlıdır.Çünkü kredi notu düşük olan bir kişiye hiçbir banka ödeme yapmaz ve ihtiyacımız karşılanmaz.Kredi notu neye göre belirlenir peki? Bizim geçmişte aldığımız bir kredi sonucunda ödememiz gecikmişse, borç vadesinden bir gün bile geç ödenmişse bu notunuzun düşmesine sebep olur. Aylık aldığımız bütçeyi aşması durumunda ödemenin bu da bankaların sisteminde bizim için düşük kredi notuna sebep olur. Gelelim kredi notu nasıl yükselir sorusunun cevabına.Kredi notumuzu yükseltmek içinse yapacağımız şeyler şunlardır aslında: Vadesi geçmeden önce ödemelerimizi yapmalı, gününü bir gün bile geçirmememiz gerekir. Bankalara kredi başvurusu yapmadan önce diğer bankalara olan borcumuzu kapatmalı hesaplarımızı sıfıra indirmeliyiz bu bankaların gözünde iyi bir itibar bırakacaktır. Eğer borcu bir anda kapatamıyorsa birden fazla kredimiz varsa hepsi tek bir kredi altında toplayıp ödemelerimizi bu şekilde yapılandırmalıyız vadeyi aylık ödememize göre hesaplattırıp vade tarihide bankalar için uygunsa anlaşarak bu krediyi lehimize çevirip rahatlıkla ödeyebiliriz. Eğer ipotek edebileceğiniz bir gayrimenkul var ise bunu da bankaya ibraz edip kredi notumuzu yükseltebiliriz ve kredi tutarımızı neredeyse yüzde elli daha arttırabiliriz. Vade tarihi 36 aya yükseltilip bütün borcu tek bir banka kredisi altında toplayabiliriz. Bir diğer işlem ise eğer ki İnternet şube hesabı açtırıp elinizde belli bir miktarda para var ise bunu bankada tutabilir ve bankacılık işlemleri yaparsanız EFT havale gibi işlemler yaparak kredi notunuzun artmasına yardımcı olacaktır.

Bankalardan kredi alabilmemiz için yukarıda saydığımız maddeler bizim kredi notu yükseltmemiz için de bankalar içinde önemli unsurlardır.Çünkü bankalarda sürekli batık verip verdikleri kredinin peşinde koşmak istemezler uzun ve zorlu bir dönemdir bu. Ödemelerimize ,vadeye, borçlanma durumumuza dikkat edersek bu tip sorunlarla karşılaşmayız.

En kolay kredi veren bankalar ise : Akbank, Odea Bank , İng Bank, Finansbank olarak sayabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.