Hayatın İçinden Haberler…

Göz Çizdirme Fiyatları 2020 (SGK Anlaşmalı Özel ve Devlet Hastaneleri Fiyatları)

Dünya Göz Hastanesi, Veni Vidi Göz Hastanesi , Batı Göz, Kudret Göz Hastanesi ve Göz Vakfı 2020 Yılı Muayene ve Göz Çizdirme Fiyatları Nedir?Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?, En İyi Göz Çizdirme Ameliyatı Hangi Hastanede Yapılır? Göz Çizdirme Hakkında Tüm Detaylar…

Göz Çizdirme Fiyatları 2020 (SGK Anlaşmalı Özel ve Devlet Hastaneleri Fiyatları)
20.294
31 Ekim 2019 - 17:16

Günümüzde bilgisayar tablet ve telefon kullanımının iyice artması ile birlikte göz sorunları da doğru orantılı olarak artış gösterdi. Türkiye’de yapılan araştırmalarda her 3 kişiden 2 sinde görmede sorun olduğu bunlarında 1 inin yüksek oranda görme sorunu yaşadığı belirtilmekte. Göz sadece dış etkenlerden değil yediklerimizle ve yaşantımız ile de gücünü kaybede bilmekte ve görme sorunları çıkarabilmekte. Bu nedenle görme problemleri aslında tamamen insanın elinde ve ömür boyu kullanacağımız bu organa çok dikkat etmek ve değerini bilmek gerekiyor. Fakat çok küçük yaşta tablet ve televizyon izleme de çocuklarda erken yaşta göz hastalıklarının artmasını sağlıyor.

Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle fiyatlara değinmeden önce Lazer Göz Çizdirme ameliyatı olmuş biri olarak süreci size kısa bir şekilde anlatmak istiyorum.
Öncelikle aslında göz çizdirme ameliyatı diyoruz ama yapılan işlem bir ameliyat değil. Göz problemlerini ortalama 10 dakika gibi sürede sona erdiriyor ve gözlükten sizi kurtaran çok basit bir işlem. Fakat tabi ki bu işlemler için bazı prosedürler gerekiyor kısaca bunlara anlatayım.


İlk adımda gittiğiniz hastanede doktor göz topografi haritanızı çıkaracaktır. göz ile gerekli ölçümler ve testler yapıldıktan sonra lazer ameliyatı çeşidini ve yöntemini doktorun belirlemesi gerekiyor. Bu işlemlerden sonra göz muayenesi yapılır göz tansiyonu gözün gücü ve göz numarası kontrol edilir. Ameliyat için her şey uygun ise hastanın gözüne özel bir damla damlatılır. Göz retinasında bir sorun yada anormallik varsa Argon lazer tedavisi hastaya uygulanır ve bu tedavi yapılırsa göz çizdirme ameliyatı ortalama 15 ile 20 arasında bir gün sonraya ertelenir. Herhangi bir sorun yoksa retinada damla sonrasında göz bebeği büyür ve göz ameliyata hazır hale gelir. Göz bir aparat yardımı ile göz kırpılması engellenir. İşlem çok kısa sürmektedir ortalama 7 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Ameliyat işleminde herhangi bir acı ağrı yada his duyulmaz. Ameliyat bittikten sonra göz steril bir bez yardımı ile kapatılır.

Göz çizdirme Ameliyatı bittikten sonra doktor tavsiyelerine muhakkak uyulmalıdır. İlk 24 saatte araba kullanmak işe gitmek yada bilgisayar ekranına bakmak yasaktır. Gözü kesinlikle ovalamamak gerekiyor. Yüzü yıkama yada banyo yapmak kesinlikle 24 saat boyunca yasak. Doktorunuzun size verdiği damlalığı günde 2 kere olmak üzere gözünüze damlatmanız gerekmekte.


Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free