enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İdeal Sevgili Olmak İçin 10 Sağlam Adım…

İdeal sevgili misiniz?,10 Adımda ideal sevgili olmak,Nasıl ideal sevgili olunur?

20.07.2016
0

Tarih boyunca insanlığın en önemli ihtiyacı olan sevgide,ideal sevgili önemli bir rol modeldir.insan karşısındakini  sevgilisini daima mükemmel istemekten bir türlü vazgeçmemiştir.Bu nedenle insanlığın sevgi arayışının asıl aranan noktası,ideal sevgiliyi bulmaktır.Sizin birini seviyor olmanız sevileni aranan ideal sevgili yapmaz.Karşınızdaki insanı ideal yapan sizin onu sevmeniz değildir,karşınızdakinin ideal sevgili olarak gösterdiği özelliklerdir onu ideal sevgili yapan.İdeal sevgiliden beklenti her zaman karşıdaki kişiye göre değişebilir olsa da yani aranan ideal sevgiliyi sizin beklentileriniz şekillendirse de olmaz ise olmaz çok önemli karakter özelliklerin var olması karşınızdakini yada sizi ideal sevgili yapar.

Eğer hayatınızdaki insanın sizin için ideal sevgili olup olmadığını sorgulamaya başladıysanız,kendinize bir es verin.Olumlu ve olumsuz yönlerini düşünün ve hatta yazın.Yada ideal sevgili olmak için yapılması gerekenler nelerdir?ideal sevgili olmanın yolları nelerdir?Nasıl ideal sevgili olunur? Diye bir araştırma çabasına girebilir yada ideal sevgili olmak için aşağıdaki 10 özelliğin hayatınızdaki insanda olup olmadığına bakarak  ideal sevgili nasıl olur ,sevgiliniz ideal sevgili mi? Diye öğrenebilirsiniz.

 

10 ADIMDA İDEAL SEVGİLİ OLMAK

İdeal sevgili olmanın 10 yolu;

1.Kendini sevmeli.

Karşındakini sevebilmek için insan önce kendini sevemebilmelidir.İnsanın hayata karşı duruşunu,karakterini ve insan ilişkilerini belirlemede en temel zorunluluk kendini sevmektir.Bu bir zorunluluktur çünkü kendini sevmeyen ,ne insan nede diğer canlılara gerçekten bir sevgi besleyebilir.

2. Enpati yapabiliyor olmalı.

Kadın veya erkek hayatın iyi kötü her anında yapılabilse ne sorun kalırdı ne bir şey. Kadın veya erkek kendini zor anlarda birbirinin yerine koyup,karşıdakinin penceresinden bakabilseydi  eğer sorun yaşamak yerine anlayış ve yapıcı olma özelliği çalardı kapınızı.

3.Anlayışlı ve yapıcı olmalı.

Anlayış hayatta ne kadar önemlidir bu herkes tarafından bilinir.Hayallerdeki ideal sevgili veya ideal eş için istenen en önemli özelliklerin başında gelir anlayış.Anlayışın devam unsurudur yapıcı olmak.Anlayışlı bir davranış aynı zamanda temelinde yapıcı olmayı saklar.

4.Cömert biri olmalı.

Cömertlikten kasıt savurganlık değildir,sadece pinti olmamaktır.Eli cebine gitmeyen insan duygularında ve aşkta da pintidir.

5.Dürüst biri olmalı.

Sadece ideal sevgili için değil,insanlığın olmaz ise olmaz en çok aranan özelliğidir.Dürüst olmak bir erdemdir ve karşılığında saygı ve güveni de getirir.

6.İnançlı biri olmalı.

İnancı ne olursa olsun mutlaka bir insanın inanması gereken bir şeyler olmalıdır hayatta.İnancı olmayan insan ne zaman ne yapacağı belli olmayan rüzgarda savrulup giden bir yaprak gibidir.Doğru ve yanlış kavramlarını inancı olmayan bir kişi günah ve sevap kavramlarıyla bağdaştıramayacağı için beraberinde yapabileceği hatalarda kendiyle birlikte hayatındakiler i etkileyebilir.

7.Nerede konuşup nerede susması gerektiğini bilen biri olmalı.

Söz gümüşse sukut altındır diye boşuna dememiş atalarımız.Nerede ne zaman konuşacağını bilmek önemli bir karakter özelliğidir.

8.Saygılı ve sadık biri olmalı.

Saygı ve sadakat birbirine bağlı iki kavramdır.Sadakatsizlik aynı zamanda karşıdakine gösterilmiş en büyük saygısızlıktır.

9.Otokontrolü özellikle de öfke kontrolünü sağlayan biri olmalı.

Hayatın her anında insanın kendi kontrolünü sağlaması önemlidir.Özellikle öfke kontrolü sağlanması insanın en zor durumlardan bile kolayca çıkabilmesini sağlar.

10.Sır tutabilen biri olmalı.

Sır tutmak güveni de beraberinde getirir.Verdiğin sırrı tutamayan insan güvenini de zedeler.

Bu özellikler ile mükemmel insanı aramıyoruz sadece ideal sevgili olmanın gerektirdiği temel karakter özelliklerini ve insanın en önemli ihtiyacı olan sevgiyi daha iyi ve kaliteli yaşamak için hayatına alacağı insanda dikkat etmesi gereken noktalar olarak tavsiyede bulunuyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.