enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İlişkilerde Kadın Ve Erkek Hataları, Nedenleri!

Uzun ilişkilerde yapılan kadın ve erkek hataları nelerdir?ilişkilerde en çok hata yapan taraf hangisidir?

20.07.2016
0

Uzun ilişkiler,çiftlerin birbirine alışması ve varlıklarının ilk zamanki gibi aşk ve sevgiden değil bir gereksinimden ibaret olduğunu gösteren süreçlerdir.Tanıştığınız kişi zamanla ilişki ilerledikçe farklı biri haline geliyor ve hoşunuza giden bir çok yönünü yitiriyor olabilir. Cinsel istek amacına ulaşmış,kadın ve erkek farklı yönlerini görmeye başlamış yani kısaca ilk günkü büyü bozulmuştur.İşte bu aşamadan sonla ilişkilerde her koşula alışma dönemi başlıyor.Alışma döneminde yapılan kadın erkek hataları ilişkileri olumsuz etkilese bile kazanılan alışkanlık her koşulda çiftleri bir arada tutabiliyor.İlişkilerde en çok hata yapan kadın mı yoksa erkek mi? Sorusu günümüze kadar ilişkiler masaya yatırılınca akla gelen soruların başında gelir.İki farklı yaradılışa ve kendilerine özel temel karakter özelliklerine sahip olan kadın ve erkek,ilişkilerde yapılan hataları nasıl değerlendiriyorlar hiç merak ettiniz mi?

 

Yapılan bir araştırmada ilişkilerde kadın ve erkek hatalarının nedenlerinin başında empati kuramamak yatıyor. Burada bahsedilen yüzeysel empati yani anlamaya çalışma değil daha fazlasıdır.Ne erkek kadının penceresinden dünyaya bakabiliyor ne de kadın bunu başarabiliyor.Ve sonuç olarak ortaya çıkan davranışlar ilişkilerdeki karşılıklı sergilenen bir takım tutumları hata olarak sınıflandırmalarına neden oluyor.

 

 

Kadın gözünden ilişkideki  erkek hataları;

Dağınık olması,eskisi kadar romantik olmaması,kişisel temizliğine dikkat etmemesi,ev içerisinde kadına yardım etmemesi,İlk zamanlar ki ilgi ve alakayı göstermemesi,kendini övmesi ve karşısındakini küçümsemesi,cinsellikte kendi memnuniyetini ön planda tutması,tv yada bilgisayar başında çok vakit harcaması,özel günleri unutması ve zamanla önemsememesi gibi daha sayılabilecek bir çok neden kadının gözünden bakıldığında ilişkide erkeğin hataları olarak kendini gösteriyor.

Peki ya genelde hep şikayetin odak noktasında olan erkekler ilişkilerde neleri kadın hataları olarak görüyor dersiniz?Bir tek erkek mi ilişkinin uzun süresi içerisinde değişen ve hep şikayet edilen taraf oluyor?

 

Erkek gözünden ilişkideki kadın hataları;

Çok konuşuyor olmaları hatta bazen konuşmak için konuşuyor olmaları,bitmek tükenmez bir ilgi açlığı yaşamaları,ilk tanışılan zamanki kiloda kalamamaları,kıskançlıkları,erkeklere evde rahat vermeyen temizlik işleri,dışarı çıkılacağında uzun sürede hazırlanmaları ve bekletmeleri,cinsel isteksizliğin yoğun görülmesi,çok ince düşünmeleri ve insanı bunaltmaları gibi durumlar da erkeklere göre kadınların ilişkilerde yaptığı hatalardandır.

 

İlişkilerde kadın ve erkek hatalarının nedeni,daha doğrusu her şeyin hata olarak görülmesi çiftlerin ilk zamanki aşk ve tutkunun yerini sevgi ve alışkanlığa bırakmasından kaynaklanmaktadır. Aslında gösterilen davranışlar ilişki sahipleri için bir değer ifade eder.Yani bir yabancıya sorsanız erkeğin çorabını yerde bırakması yada kadının hafta sonu temizlik yapmak istemesi hata olarak görülmeyebilir.Her şeye rağmen kadın ve erkek ilişkilerde anlayışı ve saygıyı kaybetmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.