Hayatın İçinden Haberler…

IP 65 Nedir? IP 65 Korumu Sınıfı Anlamı ve Sertifikası Nedir?

IP 65 Koruma Kodu Nedir? IP 65 Sınıflandırılması Nedir? IP 65 Koruması Hakkında Tüm Bilgiler Haberimizde…

IP 65 Nedir? IP 65 Korumu Sınıfı Anlamı ve Sertifikası Nedir?
28.033
07 Ağustos 2016 - 17:32

IP Code sistemi nedir? Açılımı nedir diye sorarsanız hemen ingilizce olarak açıklayalım. “International Protection Code” (Uluslararası Koruma Kodu) olarak açıklayabiliriz. Avrupa’da tüm elektrikli cihazlar için Toza ,Suya, Darbeye dayanıklılığını göstermek için geliştirilmiş bir kodlama sistemidir. Basamaklar ise;

1. Basamak Elektrikle çalışan aletlerin Katı cisimlere karşı korunma dayanıklılığı
2. Basamak Elektrikle çalışan aletlerin sıvılara karşı korunması ve dayanıklılığı

Günümüzde artık sık sık duymaya başladığımız ip 65 koruma sınıfı. Genellikle mühendislerin haşır neşir olduğu IP 65 koruma sınıfı ne işe yaramaktadır. IP 65 sertifikası alan ürünler nasıl özellikleri olur. Öncelikle IP sertifikaları çok fazladır. Fakat en çok bilinen sertifikalardan biride IP 65 sertifikası dır.

IP 65 Koruma Sınıfı Sertifikasının Anlamı:

Gelelim IP 65 sertifikası almış ürünler nasıl bir dayanıklılığa ve korumaya sahiptir.
Öncelikle ilk basamaktaki 6 kodunun anlamını belirtelim. 1. basamaktaki “6” numarasının anlamı katı cisimlere karşı toz koruma en üst seviyede ve toz geçirmeyecek bir koruması olduğu belirtmektedir. 2. Basamaktaki “5” numarası ise sıvılara karşı koruma konusunda çok güçlü olduğunu elektrikli alet tazyikli suya bile maruz kalsa su geçirmeyeceği anlamına gelmektedir.


 

Bilgi ve Reklam Çalışması İçin : korkmazhaber34@gmail.com Adresi ile iletişime Geçebilirsiniz. Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free