enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmir Ofis Dekorasyonu ve Mobilya Sektörü

İzmir Ofis Dekorasyonu ve Mobilyaları

03.01.2020
0

Bir ofise sahip olmak isteyenler, hem şık hem de sade ofis hayali kurarlar. Bunun için de ofis dekorasyonu için pek çok araştırma yapılır ve aralarından kendi fikrine en yakın olan stil sahibi ofis dizaynı tercih edilir. Peki, beğendiğiniz ofis dizaynı gerçekten sizin ofisiniz için en ideal ofis dekorasyonu mu? İzmir ofis mobilyaları hizmeti veren Uslu Büro genel müdürü Yusuf USLU bu konuda tecrübelerini bizlerle paylaşmıştır. Yazının devamında paylaşılan ipuçlarını değerlendirmeniz, sade ofis dekorasyonunuz için en ideal seçimi yapmanız dileğiyle. İyi okumalar.

Ofis Dekorasyonu İçin Adım Adım İlerleyin

Her şeyden önce sade ofis dekorasyonunun kullanılacağı alan net olarak belirlenir. Sonrasında da o alanda kullanılacak dekorasyonla ilgili adımlar belirlenir ve işlemler için başlangıç yapılır. Ofisin aydınlık hissi veren bir mekan olması önemlidir. Aynı zamanda zihni de dinlendiren bir renk tonu ve ışığa sahip olması sağlanmalıdır. Bu yüzden hem eşyalar hem de duvarlar arasındaki renk ahengi, bir bütünlük oluşturacak ofis dekorasyonu ile tasarlanmalıdır.

Duvarlar ve eşyalar arasındaki renk ahenginin önemi kadar, aksesuarların da doğru tespit edilmesi bütünlüğün sağlanması adına önemlidir. Duvarlar açık tonlarda ise, eşyalarda biraz daha canlı renkler kullanılabilir. Aksesuarlarda da yine mekanla bütünlük sağlayacak gümüş, altın, bakır tonları seçilebilir. Böylece ofis ortamı hem sade hem hareketli bir görüntüye sahip olacaktır. Aksesuarların sadeliği elden bırakmamak için dekorasyonun tamamına oranla sayısı önemlidir. Bu detayı gözden kaçırmayın. Ofiste bitki bulundurmak, mekanın doğallığını ve ferahlığını arttıracaktır. Elbette, konumlandırılacak bitkinin çeşidi ve adedi doğru tespit edilmelidir. Böylelikle ofisinizde misafirlerinizi ağırlarken, aynı zamanda onların iç huzurunu da arttırmış olursunuz.

Alandan tasarruf etmek istiyorsanız; kullanışlı ve pratik ofis mobilyalarını minimal özellikte olanlar arasından seçmenizde fayda var. Böylelikle kendiniz için çalışma alanını da genişletmiş, sade ve şık bir ofis dekorasyonu görüntüsü sergilemiş olursunuz. Şık ve sade ofis görünümü sağlayan bir diğer unsur da, aydınlatmalardır. Ofis dizaynına uygun aydınlatma araçları kullandığınızda, ofisinize sanatsal bir dokunuş yapmış olursunuz.

Yukarıda paylaşılan tüm öneriler, yeni bir ofis ya da sahip olduğunuz ofis dekorasyonu için etkileyici dokunuşlarla rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz değişikliklerdir. Emin olun doğru bir dekorasyon ve sihirli dokunuşlarla, işinizde ilk gün yaşadığınız heyecan yeniden ortaya çıkacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.