enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

J Plasma ve Estetik Yöntemleri

18.11.2021
0

J Plasma ve Estetik Yöntemleri – Dr. Yunus Doğan

Estetik olarak kullanılan bir yöntem olan j plasma yöntemi günümüzde birçok insanın vücut sıkılaştırma için tercih ettiği bir yöntemdir. Helyum gazının radyo frekans yöntemi ile vücut sıkılaştırılmasında kullanılan bu yöntemde hastaların cilt yüzeyinde istenilen sıkılaşma sağlanabilir. Haricen yapılan bir uygulama olan bu yöntemde hastalarda cilt sıkılığı elde edilmiş olur.

J Plasma Nedir?

İnsanların cilt yapısı zamanla değişiklik gösterir. Yaşlılık gibi nedenlerden dolayı j plasmayöntemi deri hassasiyeti açısından da beklentileri karşılayan bir yöntemdir. Bunun yanında bu yöntem ile hastaların cilt hücrelerinde ortaya çıkan akış sorunları da giderilmiş olur.

yunus-dogan

J Plasma Nasıl Yapılır?

Cilt altına alet ile yüksek frekanste helyum atomları verilir. Bu helyum atomları deri altında 85 derece kadar bir ısı oluşmasına neden olur. Bunun sonucunda da hastalarda deri sıkılaşması gerçekleştirilmiş olur. Deri sorunu olan ve zamanla derisinde akne ve benzeri sorunlar görülen hastalarda bu yöntem kullanılagelmektedir.

J Plasma Kimlere Uygulanır?

30 ile 80 yaş arasına uygulanan bu yöntem aynı zamanda çeşitli deri rahatsızlıkları olan hastalarda tercih edilir. Söz konusu yöntem sayesinde hastaların cilt sorunları da giderilmiş olur. Bu yöntem ile birlikte hastalarda cilt yüzeyinde oluşan morlukların ve sarkmaların ortadan kaldırılması amaçlanır. Böylelikle hastaların cilt hassasiyet sorunları da giderilmiş olur. Günümüzde birçok hastada başarılı bir şekilde sonuç veren bir yöntemdir.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Mide operasyonları sonrasında ortaya çıkan sarkmaları gidermek için cerrahi olarak uygulanan bu yöntem post bariatrik cerrahiyöntemi olarak bilinir. Bu yöntem hastalarda deri sarkmalarının giderilmesi için kullanılır. Ameliyat yöntemi ile uygulanan bu yöntem hastalarda tedavide başarı sağlayan önemli bir yöntemdir.

Post Bariatrik Cerrahi Avantajları Nelerdir?

Hastalarda kolay bir şekilde sarkan derinin düzeltilmesi imkanı veren bu yöntem post bariatrik cerrahi yöntemi olarak ön plana çıkar. Avantaj olarak hastaya konfor sağlayan bu yöntem ile birlikte hastalarda cilt sıkılığı sağlanmış olur.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Hastalarda deri sıkılaşması için kullanılan bir yöntem olan post bariatrik cerrahiyöntemi dışında da çeiştli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden birisi olan liposuction yöntemi aynı zamanda yağ aldırma olarak da bilinir. Bu yöntem sayesinde hastaların beklentilerini karşılayan bölgesel incelme ihtiyaçları karşılanmış olur.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Bir kilo verme yöntemi olmayan bu yöntem aynı zamanda bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinir. Halk arasında yağ aldırma yöntemi olan liposuctionyöntemi aynı zamanda hastalarda ortaya çıkan inatçı yağların atılması vazifesi görür. Son zamanlarda bu nedenle karın basen ya da benzeri yağlanmaya müsait alanlarda tercih edilen bir yöntemdir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Bu yöntemin en sık olarak karın basen ve bacak bölgelerinde kullanıldığı söylenebilir. Yağlanmaya neden olan yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde vücuttan atılmasına imkan tanır. Hastalarda yağ aldırmak için kullanılan bu yöntem vücut sıkılaştırma yöntemi olarak bilinir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Eğer hastalar gerekli egzersizlere dikkat eder ise uzun süreli etkilerinin görülmesi mümkündür. Günümüzde bu yöntem çoğunlukla uzun süreli olarak yüksek başarı sağlar. Hastalar eğer dikkat ederler ise bu durumda tedavi başarılı bir şekilde uzun yıllar etkisini gösterir.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Her operasyonda genel anestezi kullanılabildiği gibi lokal anestezi olarak da bu yöntemlerden yararlanılır. Aynı zamanda bu yağ aldırma işleminin çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilmesi mümkündür. Liposuction yöntemi uygulanan bölgeye göre genel anestezi ile yerine getirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.