saç ekimien iyi uyku ilaçları

Kartepe Kayak Merkezi Fiyatları 2023/2024 (Giriş ,Otel , Kayak Takımı Kiralama Ücretleri)

Kartepe Kayak Merkezi Giriş Fiyatları 2023/2024 , Kartepe Kayak Merkezi Nerede? ,Kartepe Kayak Merkezine Nasıl Gidilir? Kartepe Kayak Merkezine Hava yolu Araba ,Minibüs ve Teleferik İle Ulaşım ,Kartepe Kayak Merkezine Teleferik Fiyatları 2023/2024, Kartepe Kayak Merkezi Yemek Fiyatları, Kartepe Kayak Merkezi Açılış Kapanış Saatleri  2023/2024, Kartepe Kayak Merkezi Teleferik Uzunlukları, Kartepe Kayak Merkezi Pist Uzunlukları, Kartepe Kayak Merkezi Kayak Ekipmanı Kiralama Fiyatları, Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi Konaklama Otel Fiyatları, Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

01.08.2023
0

Hızlı İçerik Rehberi

Kartepe Kayak Merkezi Giriş Fiyatları 2023/2024

Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ve büyük oranda kış turizmi olanaklarıyla dikkatleri çeken bir merkezdir. Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartepe, sadece kış turizmi olanaklarıyla sınırlı değildir. Aynı zamanda merkezde geniş katılımcılı toplantıların yapıldığı kongreler de düzenlenir.

Kartepe Kayak Merkezi nerede merak edenler için merkezin İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlere son derece yakın bir konumda olduğu belirtilmelidir. Merkezin bağlı bulunduğu Kartepe ilçesi dört bir yanında Kocaeli’nin önemli yerleşim alanlarıyla çevrilidir. Dolayısıyla Kartepe Kayak Merkezi ulaşım konusunda ziyaretçilere son derece geniş yelpazeli avantajlar sunar.

Bu kapsamda Kartepe Kayak Merkezine araba ile ulaşım oldukça konforlu şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle İstanbul’dan bölgeyi ziyaret edeceklerin konfor dolu bir yolculukla merkeze ulaşmaları mümkündür. İzmir ve Ankara gibi diğer merkezi bölgelerinden Kartepe’ye ulaşmak isteyenlerin ise alternatif yolları kullanmaları gerekir.

Kartepe Kayak merkezi rakım ve iklim özellikleri bakımından da oldukça dikkat çekicidir. Samanlı Dağları’nın doğusu boyunca uzanan merkez, kasım ayından nisana kadar yoğun kar yağışı altındadır. Bu sebepten dolayı merkezin bulunduğu alanda verimli ve yenilenmiş taze kara ulaşmak ve verimli bir kayak deneyimine sahip olmak mümkündür. Davraz Kayak Merkezi , Erciyes Kayak Merkezi ve Kartalkaya Kayak Merkezi İncelemelerimize de kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz.

Kartepe Kayak Merkezi’ni değerli kılan bir diğer önemli unsur da merkezin oldukça efektif bir manzaraya karşı özel bir konumu bulunmasıdır. Sapanca Gölü manzarasını ziyaretçilerine cömertçe sunan Kartepe Kayak Merkezi, doğa fotoğrafçıları için de son derece cazip bir alternatiftir. Doğa fotoğrafçıları kadar tabiatın eşsiz güzellikleriyle vakit geçirmek isteyenler de merkezi ziyaret edebilir.

kartepe-kayak-merkezi-ulasim Doğa yürüyüşleriyle dünya çapında üne sahip olan Kartepe Kayak Merkezi teleferik ile ulaşım olanaklarıyla da ön plana çıkmaktadır. Farklı uzunlukta teleferiklerin bulunduğu merkezde kış turizmini derinlikli olarak yaşarken, doğanın eşsiz büyüsü altında mest olmak da olanaklıdır. Ayrıca dağcılık ve kampçılıkla ilgilenenler için de Kartepe, benzersiz bir cennet olma özelliğine sahiptir.

Kartepe’de nerede kalınır merak edenler için de destinasyonun genel anlamda konaklama konusunda son derece cazip olanaklar sunduğunun altı çizilmelidir. Bölgede oldukça gelişmiş ve dünya standartlarında hizmet veren konaklama tesisleri bulunduğu gibi her bütçeden misafirin konforla konaklaması için farklı alternatifler de yer almaktadır.

Türkiye’nin en özel coğrafi özelliklerinden birine sahip olan Kartepe’de aynı gün içerisinde dört mevsimi yaşamak bile mümkündür. Bu kapsamda Kartepe Kayak Merkezine ne zaman gidilir merak edenler için kış turizmi imkanlarından faydalanmak isteyenlere kasım ve nisan ayları aralığı önerisinde bulunulabilir. Eşsiz tabiatı yakından gözlemleyerek büyülenme arzusunda olanlar ise her mevsim Kartepe’ye ziyarette bulunabilir. Davraz Kayak Merkezi , Erciyes Kayak Merkezi ve Kartalkaya Kayak Merkezi İncelemelerimize de kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz.

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

Kartepe Kayak Merkezi nerede sorusunun cevabını merak edenler için merkezin başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlere oldukça yakın konumda olduğu başlangıç olarak belirtilmelidir. Tam da bu sebepten dolayı Kartepe, büyükşehirlerin sıkışık yaşantısından uzaklaşmak isteyen hemen herkesin ilk alına gelen merkezler arasındadır.

İstanbul kadar Ankara ve İzmir gibi yoğun popülasyona sahip olan yerleşim merkezlerine de yakın olan Kartepe Kayak Merkezi yaklaşık olarak;

 • İzmir’e: 470 km
 • Ankara’ya: 355 km

Mesafededir. Ayrıca merkezin konumu da büyükşehirlere olan uzaklığı kadar dikkat çekicidir. Kartepe, Kocaeli şehrinin tam merkezinde yer alan son derece özel bir lokasyondadır.

Merkez Köseköy ve Arslanbey gibi kırsal yerleşim alanlarına komşu olduğu gibi Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden olan Maşukiye ve Suadiye ilçeleriyle de komşudur. Ayrıca Kartepe Kayak Merkezi, güney bölümünde Marmara Bölgesi boyunca uzanan Samanlı Dağları’nın orta kısmına da komşuluk yapmaktadır.

kartepe-nerede

İstanbul – Kartepe Kayak Merkezi Arası Kaç Km?

Kartepe, tahmin edileceği üzere İstanbul’un yoğun popülasyonundan bunalan ve sıkışıklığından kaçmak isteyenlerin ilk uğrak noktaları arasındadır. Bu kapsamda merkezle ilgili İstanbul – Kartepe Kayak Merkezi arası kaç km sorusunun cevabı oldukça merak edilir. Kocaeli’nin İstanbul ile sınır komşusu olduğu düşünülecek olursa söz konusu mesafenin son derece minimal olduğu görülecektir.

İstanbul – Kartepe Kayak Merkezi arası yaklaşık olarak 135 kilometredir. Buna karşın Kartepe’ye ulaşmak isteyenlerin İstanbul’un hangi bölgesinden ziyarette bulunacağı da son derece önemlidir. En nihayetinde İstanbul’un Anadolu Yakası ile sınır komşusu olan Kocaeli’ne ulaşım sınır bölgelerinden çok daha kısa sürede yapılmaktadır.

Kocaeli’nin merkez ilçesi olan İzmit ile Kartepe Kayak Merkezi arasındaki mesafe yaklaşık olarak 40 kilometredir. Kartepe’de yer alan konaklama tesislerine ulaşmak için İzmit merkezden 40 kilometrelik spiral bir tırmanışın yapılması gerekir. Tamamı asfalt yoldan oluşan bu yolculuk boyunca herhangi bir olumsuz koşulla karşılaşmak olası değildir.

Kartepe Kayak Merkezi Rakım

Kartepe Kayak Merkezi rakım özellikleri bakımından da Türkiye’nin en özel lokasyonlarından biridir. Bölgenin en yüksek tepesi olan Kartepe’nin deniz seviyesinden yüksekliği 1602 metredir. Kartepe ilçesinin en yüksek noktası olan merkez, Marmara Bölgesi’nin kış turizmi açısından en cazip mekanlarından biri olma ayrıcalığına sahiptir.

Kartepe Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Son derece yüksek bir lokasyonda bulunuyor olsa da diğer kayak merkezlerine göre Kartepe’nin sunduğu kış turizmi olanaklarına erişmek çok daha kolaydır. Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı ulaşım araçlarıyla merkeze ulaşmak mümkündür. Kartepe Kayak Merkezine nasıl gidilir? Merkeze nereden nasıl ulaşılır?

Kartepe Kayak Merkezine nasıl gidilir sorusunun cevabı olarak herkesin kendi lokasyonuna uygun alternatif yöntemler tercih edebileceği belirtilmelidir. Farklı bölgelerden Kartepe’ye ulaşmak isteyenlerin; özel araçlarıyla, otobüs seferleriyle veya bölgeye yakın konumda bulunan büyükşehirlere havayoluyla geçiş yaparak Kartepe ziyaretinde bulunmaları olanaklıdır.

Kartepe Kayak Merkezine Araba İle Ulaşım

Kartepe Kayak Merkezine araba ile ulaşım, bölgenin merkezi bir konuma sahip olması ve büyükşehirlere oldukça yakın bir lokasyonda bulunuyor olması nedeniyle son derece kolaydır. Ankara ya da çevresindeki şehirlerden bölgeye ulaşmak isteyenlerin Afyon-Kütahya Otobanı üzerinden bölgeye ulaşmaları mümkündür. Bu yolculuk yaklaşık olarak 3 saat sürecektir.

İstanbul’dan Kartepe Kayak Merkezine Araba ile ulaşım olanağını kullanmak isteyenlerin ise;

 • Avrupa Yakası’ndan öncelikli olarak E-5 Otoyoluna dahil olmaları
 • Sonra ise TEM Otoyolu üzerinden İstanbul-İzmit Otobanını takip etmeleri

Gerekir. Anadolu Yakasından ise doğrudan İstanbul-İzmit Otobanına dahil olarak yaklaşık olarak 1,5 saatlik yol kat edilerek Kartepe’ye ulaşılabilir.

kartepe-teleferik-fiyatlari-2021-2022

Kartepe Kayak Merkezine Havayolu İle Ulaşım

Kartepe Kayak Merkezine Havayolu ile ulaşım için kullanılabilecek doğrudan bir alternatif bulunmaz. Buna karşın yurt dışından ya da kara yolu ile ulaşımın güçlükler içerdiği bölgelerinden Kartepe’ye ulaşmak için çevre şehirlerde bulunan havalimanlarının kullanılması mümkündür. Burada tercih edilebilecek en önemli alternatif İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’dır.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile Kartepe Kayak Merkezi arasındaki mesafe yaklaşık olarak 80 kilometredir. Havalimanı ile merkez arasındaki 80 kilometrelik bu mesafenin yaklaşık olarak 50 dakikalık yol kat edilerek tamamlanması olanaklıdır. Ayrıca buradan doğrudan Kartepe’ye veya İzmit merkeze yapılan otobüs seferleri de tercih edilebilir.

Kartepe Kayak Merkezine Minibüs Otobüs İle Ulaşım

Kartepe Kayak Merkezine minibüs otobüs ile ulaşım olanakları son derece kolaydır. Şehir merkezi olan İzmit’ten 213 ya da 218 numaralı belediye otobüsleriyle bölgeye ulaşılabilmektedir. Ayrıca İzmit Otogardan bölgeye yönelik yapılan düzenli özel otobüs seferleriyle de yine Kartepe’ye ulaşım mümkün olmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezine minibüs ve otobüs ile ulaşım konusunda bir diğer önemli alternatif de şehirlerarası turlardır. Çeşitli tur firmaları tarafından doğrudan Kartepe’ye yönelik yapılan seferler bulunur. Farklı bölge ve şehirlerden yapılan bu seferler tercih edilerek Kartepe Kayak Merkezine rahatlıkla ulaşım sağlanabilir.

Kartepe Kayak Merkezi Otel Transferi ve Taksi Ücretleri

Kartepe Kayak Merkezi otel transferi ve taksi ücretleri, alınan hizmetlere göre farklılık göstermektedir. İzmit merkez ile Kartepe arasındaki mesafenin yaklaşık olarak 40 km olduğu düşünülecek olursa bu mesafe için taksiye 420 ile 540 TL aralığında ödeme yapılması gerekebilir. Transfer ücretleri de ortalama olarak 450-500 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Kartepe Kayak Merkezine Teleferik İle Ulaşım

Kartepe Kayak Merkezine teleferik ile ulaşım konusunda herhangi bir alternatif bulunmaz. Bununla birlikte tesis içerisinde teleferik kullanımı mümkündür. Tepenin en yüksek noktasına erişmek ya da etkili bir kayak deneyimi yaşamak için tepenin farklı bölgelerine ulaşmak adına teleferiğin kullanılması mümkündür.

Kartepe Kayak Merkezine Teleferik Fiyatları 2023/2024

Kartepe Kayak Merkezinde klasik bir kış turizminin en vazgeçilmez araçlarının başında teleferik gelir. Eşsiz bir doğa manzarasına sahip olan Kartepe’den manzarayı gökyüzündeymişçesine seyretmek için teleferik kullanımı kesinlikle tavsiye edilir. Bu kapsamda Kartepe Kayak Merkezine teleferik fiyatları 2023 yılı için oldukça merak edilmektedir.

Kartepe Kayak Merkezine teleferik fiyatları 2023 için iki farklı alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler ve 2023 sezonu için güncel fiyat tarifleri şu şekildedir:

 • Uzun Tur: 290 TL
 • Kısa Tur: 360 TL

Her iki alternatiften birine tercih ederek Kartepe’nin ve Sapanca Gölü’nün eşsiz doğa manzarasını yakından gözlemleyebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Günübirlik Ne Kadar Tutar?

Başta İstanbul gibi yakın merkezler olmak üzere birçok bölgeden Kartepe’ye günübirlik ziyaretler son derece yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu kapsamda Kartepe Kayak Merkezi günübirlik ne kadar tutar? Sorusunun cevabı oldukça merak konusudur. Günübirlik turlarla bölgeye oldukça düşük maliyetli ziyaretler yapılması olanaklıdır.

Kartepe Kayak Merkezi Günübirlik Ne Kadar tutar? Merak edenlerin kişisel taleplerine göre günübirlik ziyaret maliyetlerinin farklılık içerebileceği bilmeleri gerekir. Kayak deneyimi yaşamak için Kartepe’de kayak takımı ve gerekli ekipmanları kiralamak mümkündür ve günübirlik ziyaretlerin en büyük maliyet kalemi de bu ekipmanlardır.

Herhangi bir ekipman kiralamadan sadece gezi amaçlı bölgeyi ziyaret etmek isteyenlerin günübirlik tur alternatiflerini tercih etmeleri mümkündür. Söz konusu turlar bölgeye ya ad firmaya göre farklılık gösterebileceği gibi sadece sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği olanağı sunan İstanbul merkezli turların maliyeti 500-950 TL aralığında değişkenlik göstermektedir.

kartepe-yeme-icme-fiyatlari

Kartepe Kayak Merkezi Yemek Fiyatları 2023/2024

Kartepe, yeme-içme olanakları bakımından farklı konseptlerde hizmet veren tesislere ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla hemen her türden yemek talebine cevap almanız mümkündür. Günübirlik ziyaretlerde mangalla keyif sürmek isteyenler 220-325 TL karşılığında masa kiralaması yapabilir. Kartepe Kayak Merkezi yemek fiyatları ise genel anlamda yarım ekmek köfte veya sucuk olacak şekilde 220-400TL civarındadır.

Yarım ekmek sucuk veya köfte gibi alternatiflerin dışında değerlendirilebilecek farklı yemek türleri de tesisler içerisinde yer almaktadır. Burada kişisel taleplere uygun şekilde farklı maliyetlerle Anadolu Mutfak Kültüründen çeşitli lezzetleri tatmak mümkündür. Pek tabi tercih edilecek lezzete köre Kartepe Kayak Merkezi yemek fiyatları da farklılık gösterecektir.

Kartepe Kayak Merkezi Açılış Kapanış Saatleri 2023/2024

Kartepe’ye günübirlik ya da bölgede bulunan tesislerde uzun süreli konaklama seçeneği kullanarak ziyaret yapılabilir. Bu kapsamda merkezde bulunan kayak pistlerinin açılış ve kapanış saatleri oldukça kritik bir önem arz eder. En nihayetinde Kartepe’ye gelip kaymadan gitmek olmaz. Bu kapsamda Kartepe Kayak Merkezi açılış kapanış saatleri 2023 sezonu için şu şekilde belirlenmiştir:

 • Açılış Saati: 09:00
 • Kapanış Saat: 17:00

Bu saatler sezonluk dilimler olmakla birlikte mevsimsel koşullara göre farklılık göstermesi olasıdır. Buna karşın sezon boyunca büyük oranda önceden belirlenen saatlerde kayak pistleri aktif olarak faaliyetlerini sürdürür.

Kartepe Kayak Merkezi Teleferik Uzunlukları

Kartepe Kayak Merkezinde farklı amaçta kullanımlar için teleferikler yer almaktadır. Merkezde toplamda 2 adet bar (teleski) ve 3 adet telesiyej yer almaktadır. Kartepeye Kayak Merkezi teleferik uzunlukları ise teleferiklerin niteliklerine göre farklılık göstermektedir. Doğa manzaralı teleferiklerle eşsiz Sapanca Gölü ve Kartepe’nin sıra dışı doğası en özel noktadan seyredilebilir.

kartepe-pist-haritasi

Kartepe Kayak Merkezi Pist Uzunlukları

Türkiye’nin en özel kayak merkezlerinden olan Kartepe 14 doğal ve birçok özel piste ev sahipliği yapmaktadır. Kış sporları kapsamında da kullanılan Kartepe Kayak Merkezi pist uzunlukları toplamda 42 kilometreye kadar ulaşmıştır. Farklı standartlarda hizmet veren pistler, kayak yapanların uzmanlık ve deneyimlerine göre ayrılmaktadır.

Kartepe kayak merkezi pist uzunlukları, kolay-orta, orta ve çok kolay olmak üzere 3 farklı standarda göre ayrılmıştır. Farklı standartlarda konumlandırılan bu pistlerin uzunluğu ise 400 metre ile 3.500 metre aralığında değişmektedir. Kartepe’yi özel kılan bir diğer nokta da tüm bu zorluk derecesi farklı olan pistlerden aynı anda kayabilme olanağı sunuyor olmasıdır.

Kartepe Kayak Merkezi Kayak ve Snowboard Eğitim Fiyatları 2023/2024

Kartepe Kayak Merkezinde sorunsuz bir kayma deneyimi yaşamak isteyenler için özel kayma eğitimleri de verilmektedir. Dolayısıyla ilk kez kayma deneyimi yaşayacaklar ya da tamamen acemilerin uzman eğitmenler eşliğinde kaymaları mümkündür. Kartepe Kayak Merkezi kayak ve snowboard eğitim fiyatları 2023 için ders seçeneklerine göre farklılık gösterir.

Profesyonel kayakçılardan ve uzman eğitmenlerden ders almak için Kartepe Kayak Merkezi Kayak ve Snowboard Eğitim Fiyatları 2023 için şu şekilde belirlenmiştir:

 • 5 Kişilik Grup Dersi: 2180-3270 TL
 • 4 Kişilik Grup Dersi: 2190-3390 TL
 • 3 Kişilik Grup Dersi: 2250-3410 TL
 • 2 Kişilik Grup Dersi: 2280-3550 TL
 • Tek Kişilik Özel Ders: 2400-3550 TL

Farklı standartta belirlenen bu ders konseptleriyle ilk kez kayma deneyimine başlamadan önce profesyonel ders alarak tecrübe edinmek mümkündür.

Kartepe Kayak Merkezi Kayak Ekipmanı Kiralama Fiyatları 2023/2024

Kartepe Kayak Merkezinde kayarken ihtiyaç duyulabilecek her türden eşyaya ve ekipmana ulaşmak mümkündür. Çoğunlukla kiralama yöntemiyle ziyaretçilere sunulan bu ekipmanlar sayesinde gerçek bir kayak deneyimi yaşamanız mümkündür. Bu kapsamda bölgeye ziyarette bulunmadan önce Kartepe Kayak Merkezi kayak ekipmanı kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olunması önerilir.

Kartepe Kayak Merkezi kayak ekipmanı kiralama fiyatları genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Kayak Seti: 360 – 520 TL
 • Başlangıç Seviye Snowboard Seti: 320 – 560 TL
 • Elite Seviye Snowboard Seti: 340 – 500 TL
 • Kayak Giyim Ekipmanları (Pantolon, Mont vs..): 240 – 1370 TL
 • Kayak Aksesuarları (Gözlük, Kask vs..): 235 – 350 TL

Tüm bu maliyet kalemleri üzerinden kişisel taleplere ve isteklere göre genel anlamda günübirlik tur maliyetinin çıkarılması mümkündür.

kartepe-kayak-merkezi

Kartepe Kayak Merkezi Telesiyej Fiyatları

Samanlı Dağları’nın zirvesinde yer alan Kartepe Kayak Merkezi’ne gidiş için telesiyej kullanılması gerekir. Hem kayak yapacaklar hem de manzarayı seyredecekler için tercih sebebi olan telesiyej, belirli bir ücret karşılığında misafirlere sunulur. Kartepe Kayak Merkezi Telesiyej Fiyatları şu şekildedir:

 • Kısa turlarda 220 TL
 • Uzun turlarda 255 TL
 • Tam gün kullanım için 350 TL
 • Yayalar için 290 TL

Belirlenen fiyatlar üzerinden telesiyej kullanımı gerçekleştirilerek keyifli vakit geçirilebilir.

Kartepe’de Nerede Kalınır?

Kartepe’de nerede kalınır sorusunun cevabı için nitelikli oteller sunulabilir. Bu otellerden en gözde olanları aşağıdaki gibi karşımıza çıkmaktadır:

 • Double Tree By Hilton Kocaeli
 • The Green Park Kartepe
 • El Garden Hotel Residence
 • My Green Boutique Hotel
 • Yazıcılar Butik Hotel

Bu otellerden herhangi birini seçebilir ve muhteşem bir kış tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi Konaklama Otel Fiyatları 2023/2024

Kartepe’de keyifli vakit geçirmek isteyen birçok kişi, Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi konaklama otel fiyatları hususunda araştırma yapmaktadır. Otellerin gecelik fiyatları, sundukları hizmetin kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Double Tree By Hilton Kocaeli gecelik fiyatı genellikle 2500-2600 arasındadır.  Rezervasyon numarası: (0262) 300 40 00.

The Green Park Kartepe gecelik fiyatı yaklaşık 2400 TL’den başlamakla birlikte gidilecek tarihe göre farklılık gösterebilir. Rezervasyon numarası: (0262) 315 47 00

El Garden Hotel Residence gecelik fiyatı yaklaşık 2300 TL’den başlamakta ve 2500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Rezervasyon numarası: (0262) 354 35 35

My Green Boutique Hotel gecelik fiyatı yaklaşık 2300 TL’den başlamakta olup farklı tarihlerde 2400 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Rezervasyon numarası: (0262) 333 22 22

Yazıcılar Butik Hotel gecelik fiyatı 2300-2400 arasında değişiklik göstermektedir. Rezervasyon numarası: (0262) 354 29 00

Kartepe Kayak Merkezine Ne zaman Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezine ne zaman gidilir merak edenler için en uygun zaman aralığının aralık-mart arası olduğu görülmektedir. Mevsimin başlarında merkezde toz tehlikesi bulunur. Bunun yanı sıra mevsim sonunda da sulu karlar görüldüğü için belirtilen aralıktaki aylar, Kartepe’ye gitmek için idealdir.

Kartepe Kayak Merkezi 2023 Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

Kartepe Kayak Merkezi 2023 sezonu ne zaman açılıyor sorusu kapsamında merkezin genel olarak kasımda açıldığını ve mart ayına kadar merkeze gidilebildiğini söyleyebiliriz.

Kartepe Kayak Merkezinde Neler Var?

Kartepe Kayak Merkezinde yapılabilecek birçok farklı ve eğlenceli aktivite bulunuyor. Ziyaretçiler zorluk dereceleri farklı kayak pistlerinde keyifli kayak deneyimi yaşayabilir. Ayrıca bölgede bulunan restoran ve oteller, sahip olduğu imkanlarla huzurlu vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

kartepe-kayak-merkezi-kar-kalinligi

Kartepe Kayak Merkezi SkiPass Ücretleri 2023/2024

Muhteşem bir kış tatili isteyenler için Kartepe’nin en ideal alanlardan biri olduğu bilinmektedir. Tatil deneyimini zenginleştirmeyi arzulayan kişiler, Kartepe Kayak Merkezi SkiPass ücretleri konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Ücretlerin kayakçılar ve yayalar için farklı olduğunu belirtelim. Bu kapsamda aşağıdaki gibi bir fiyat tablosu ortaya çıkacaktır:

Yayalar için:

 • Kısa tur: 240 TL
 • 2 çıkışlık uzun tur: 270 TL

Kayakçılar için:

 • Yarım gün: 240 TL
 • Tam gün limitsiz: 270 TL

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi Telefon Numarası

Kocaeli Kartepe Kayak Merkezi telefon numarası 0 (262) 371 33 04 aracılığıyla tesis ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olarak sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Canlı Kamera İzleme

Kartepe’nin muhteşem manzarasını görmek istiyorsanız eğer Kartepe Kayak Merkezi Canlı Kamera İzleme özelliğini kullanabilir, 7 / 24 kayak merkezini izleyebilirsiniz.

Kartepe Canlı Yayını İçin Tıklayınız.

kartape-kayak-merkezi-fiyatlari-2021-2022

Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Normal şartlarda kasım aylarında başlayan kar yağışları, nisan ayının sonlarına doğru 1,5-2 metreyi bulabilmektedir. Bu bağlamda Kartepe Kayak Merkezi kar kalınlığı yaklaşık 1,5 metreyi bulabilmektedir. Bölgede en çok kar yağışı Ocak ve Şubat aylarında olmakta. Bu aylarda kar kalınlığı ortalama 1.5 metre üzerinde seyretmekte.

Kartepe’ye kış tatili için gidebilir ve muhteşem bir tatil deneyimi yaşayarak gündelik hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Tanıtım VideosuDiğer Kayak Merkezleri İnceleme Yazılarımız

Aşağıdaki makalelerimizde Türkiye’deki En İyi kayak merkezleri ile ilgili tüm detayları bulabileceksiniz. Kayak merkezleri giriş ücretleri otel fiyatları ulaşım fiyatları günübirlik ne kadara mal olacağını, Teleferik Fiyatlarını hatta Kar kalınlıklarına kadar Tüm detaylara ulaşabilirsiniz. İstediğiniz makaleye tıklayarak inceleyebilirsiniz.