enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kpss Atama Sayıları Artacak mı?(2016 Fetö Operasyonları Sonrası)

Darbe Sonrası FETö’cü Devletin İçine Sızmış Personel Temizleniyor. 2016 Kpss Alımları Artacakmı? Kpss Atamaları Kaç kişi Olacak, Kpss Atama Sayısı Artar mı? Tüm Aklınıza Takılan Soruların Cevapları Haberimizde…

13.08.2016
0

2016 Fetö Operasyonlarından sonra Devlet Kadrolarında temizlik hızla sürüyor. Fetö Operasyonları en çok Milli Eğitim Bakanlığında oldu. Tam 23.000 Personel Açığa alındı. Toplamda 80.000 personelin açığa alındığı belirtilmekte. Bu sayı çok daha fazla artması bekleniyor. Kaynaklarımızdan aldığımız haberlere göre bu sayının 130.000 personeli bulacağı tahmin edilmekte. Hele ki 2010 Kpss Sınavı tamamen facia olarak nitelendirilmekte ve Binlerce kişinin haksız yere memur olduğu belirtilmekte. Bu nedenle 2010 Kpss sınavından Devlet kadrolarına yerleşenler kesinlikte inceleneceği belirtiliyor.

Peki bu kadar operasyondan sonra Kpss alımları artarmı? 2016 Kpss sınavı sonrasında alınacak memur sayısında nasıl bir artış olur? Aslında bu soruların cavabı dışarıdan bakınca tabi ki artacak diyebilirsiniz. Fakat bu rakamlar açığa alınan personel sayıları yanı atıldıkları garanti değil. 2016 Kpss sınavından sonra ilk alında çok fazla kadro artışı beklemek doğru olmaz. Fakat ilk alımda ortalama 20.000 ek personel alımı gerçekleşeceği tahmin edilmekte.

Fakat diğer alımlarda bu sayının 50.000 in üstüne çıkması bekleniyor. Ortalama yerleşme puanlarının 77 puanlara kadar inmesi beklenmekte. Ayrıca sınavın uzmanlar tarafından tahminleri ise sınavın geçen yıllara göre biraz daha kolay olacağı. Uzmanlar eski sınavlarda maalesef Sınav sorularını hazırlayan kadronun Fetö Terör örğütü ile bağlantılı olduğu ve bu nedenle soruların zor hazırlandığı FETÖ terör örgütü üyelerine soruların cevaplarının verildiği zaten ortada. Fakat bu seferki sınavın son derece adil olacağı ve hak edenin memur olacağı belirtilmekte.

2016 Kpss sınavında herkese bol şanslar diliyoruz. Hak edenin memur olduğu bir sınav olması dileğiyle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.