enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Nuvo Faiz Oranları, Nuvo Avantajları, Devlet Güvencesi, Hesap Açmak

Nuvo Masrafsız Yüksek Faizli ve Bir Çok Avantajı Olan Bir Hesap. Yapı Kredi Tarafından Tüm Desteği Sağlanmakta. Nuvo Hakkında Tüm Bilmek İstedikleriniz Haberimizde…

01.08.2016
0

Hızlı İçerik Rehberi

Nuvo Nedir?

Nuvo, Yapı Bankası’nın internet bankacılığı için oluşturduğu bir platformdur. Bu platformda, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, internet üzerinde yapılabilecek bütün bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Bunların başlıcaları;

– Vadeli ve vadesiz hesap açım işlemleri
– Fatura ödeme işlemleri
– Havale veya EFT
– İhtiyaç kredisi ve kredi kartı ile ilgili işlemler

Nuvo ile banka şubesine ihtiyaç duymadan bütün işlemler internet ortamında gerçekleştirilir. Bunun için bilgisayardan ya da Nuvo uygulaması indirilmiş akıllı cihazlardan kesintisiz ve 24 saat boyunca işlemler yapılabilir. Nuvo uygulaması ; İOS cihazlar için Apple Store, Android cihazlar içinse Google Play üzerinden indirilebilir.

Nuvo hizmeti;  bireysel bankacılık hizmeti alan her Türk vatandaşı ve Türkiye’de ikamet eden yabancılar tarafından kullanılabilir.

Nuvo Hesap Nasıl Açılır?

Nuvo platformunda hesap açmak için herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek yoktur. Başvuru talepleri de internet üzerinden alınmaktadır. Bunun için www.nuvo.com.tr adresi üzerinden ya da mobil cihaza yüklenen Nuvo Mobil uygulaması aracılığı ile başvuru gerçekleştirilir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyenler, Nuvo Çağrı Merkezi numarası olan 0850222055’i arayarak da hesap açım sürecini başlatabilirler.
nuvo-hesap-acmak

Nuvo üyeliği için yapılan başvuru sonrası aşamalar;

Üyelik talebi sonrası ilk 5 gün içinde, belirtilen adrese Nuvo paketi, kurye aracılığı ile ulaştırılır.
Başvuru sahibi tarafından imzalanması gereken dokümanlar, kurye geldiğinde fotoğraflı kimlik gösterimi ( başvuru sahibi öğrenci ise, öğrenci kimliği gerekmektedir ) sonrası imzalanır ve imzalanmış sözleşme yine kurye tarafından geri alınır. İmzalan sözleşmenin örneği, başvuru aşamasında, başvuranın belirttiği e-mail adresine önceden gönderilir.
İmzalama işleminin gerçekleştiği gün içinde, Nuvo başvurusu yapan kişinin cep telefonuna; kullanıcı kodu SMS olarak gönderilir. Başvuru sahibi, internet ya da mobil uygulama üzerinde yeni şifre belirleyerek Nuvo hizmetlerini kullanmaya başlayabilir.

Kurye aracılığı ile gönderilen Nuvo paketinde yer alan sözleşme kişiye özel olduğundan, başvuru sahibinin belirttiği adreste olması gerekmektedir. Başka bir kişiye teslimat yapılmamaktadır. Verilen adreste olunmaması durumunda, ilgili kurye başvuru sahibiyle irtibat kurarak bir sonraki teslim tarihi için görüşür. Nuvo paketi, kurye ofislerinden teslim edilmemektedir.

Nuvo Hesabın Avantajları Neler?

Nuvo ile bankacılık hizmetleri internetin olduğu her yerde kesintisiz ve 7/24 olarak sunulmaktadır. Tüm hesap bilgileri ve işlem detaylarına istenildiği anda ulaşılabilir, ödeme, havale gibi işlemler kısa süreler içinde tamamlanabilir. İnternet ya da mobil uygulama üzerinden işlem yapacak Nuvo müşterilerinin faydalanacağı imkanlar şöyle sıralanabilir;

Hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
Havale ya da EFT işlem ücreti ya da komisyon alınmamaktadır.
Vadeli hesap açıldığında, en yüksek faiz oranı uygulanır.
Nuvo müşterilerine özel uygulanan kampanyalar ve fırsatlar. Geçerli fırsat ve kampanyalar, internetten veya mobil uygulama üzerinden takip edilebilir.
Avantajlı kredi kullanma imkanı.

nuvo-avantaj-2 nuvo-avantajlari

Nuvo Vadeli Hesap Faiz Oranları:

Nuvo üzerinden açılacak; TL, USD ve EUR vadeli hesaplar için özel e-mevduat faiz oranları uygulanır. E-mevduat hesabı açmak için alt limitin 1000 TL – USD – EUR  olması gerekmektedir. Vade süresi bitiminde, bir sonraki vade dönemi otomatik olarak yenilenir. Uygulanan özel faiz oranları, para birimine ve süreye bağlı olarak değişebilir. Vadeli mevduat hesapları için uygulanan faiz oranları aşağıda görülebilir;

TL: %10.90
USD: %2.30
EUR: %1.45

Vade süreleri 33 günden 90 güne kadar seçilebilir. Güncel faiz ve hesaplama bilgisi için Nuvo hesaplama aracı kullanılabilir:

http://www.nuvo.com.tr/hesaplama-araclari/mevduat-faizi-hesaplama.aspx

Aynı zamanda, Nuvo müşterisi olup kredi kullanmak isteyenler de kendileri için uygulanan oranlardan faydalanabilir. Kredi hesaplama ve oranları görmek için:

http://www.nuvo.com.tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama.aspx

Nuvo Devlet Garantisi ve Güvencesi:

Yapı Kredi bankasının bünyesindeki şubesiz bankacılık sistemi Nuvo’da 100.000 TL ye kadar devlet güvencesi vardır. Ayrıca Yapı Kredinin bünyesinde olduğu için herhangi bir sorunda sıkıntıda Yapı Kredi Bankası ile irtibata geçilebilir. Devlet Garantisi Yapı Kredi Bankasını üzerinden yapılmaktadır. Aslında Nuvo sadece bir isimdir. Tüm işlemler Yapı Kredi üzerinden yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.