Hayatın İçinden Haberler…

Rahim Filmi Fiyatları 2020 ve Sgk Anlaşmalı Rahim Filmi Çeken Yerler ve Tüm Detaylar

Rahim Filmi Fiyatları 2020, Rahim Filmi Anlaşmalı Devlet Hastaneleri , Rahim Filmi Görüntüleme Fiyatları, Rahim Filmi Nasıl Çekilir, Rahim Filmini Doktor Neden İster?

Rahim Filmi Fiyatları 2020 ve Sgk Anlaşmalı Rahim Filmi Çeken Yerler ve Tüm Detaylar
1.134
15 Kasım 2019 - 13:00

Rahim Filmi Nedir?

Rahim Filmi bir çok kadının korkulu rüyasıdır. Özellikle 2000 li yıllarda çok acı veren bir görüntüleme yolu idi. Maalesef o dönemlerde çok fazla Rahim Filmi çekilirken başka sorun yaşayan kadınlar olmuştur. Fakat günümüzde yeni ve teknolojik cihazlar sayesinde anesteziye gerek kalmadan agrısız sızısız ve en önemlisi herhangi bir komplikasyon olmadan Rahim Filmi yapılabilmektedir. Aslında Rahim Filmi yani tıp literatüründeki ismi “Histerosalpingografi” (HSG) olarak geçmektedir. Yapılan işlem aslında çok basit bir işlemdir. Rahim boşluğunun ve rahim tüplerinin değerlendirilmesi ve durumunu gözlemlemek için kullanılır.

Rahim Filmi Neden İstenir?

Rahim Filmi genellikle çocuk isteği olup genelde sorun yaşayan kadınlardan istenmektedir. Rahim filmi ile hastalarda rahim tüplerinin geçirgenliği incelenir.Bazı görüntülemelerde rahim içinde şekil anormalleri tüplerde tıkanıklık daralma yada myom ve polip gibi kasın hastalıklarının gözlenmesi için istenebilir. Özellikle tüp bebek tedavisi ve kısırlık tedavisi için ilk olarak rahim filmi çekilmesi şarttır.

Rahim Filmi Ne Kadar Sürer?

Rahim Filmi işlemleri ortalama 5 dakika ile 10 dakika arasında sürmektedir.


---Tanıtıcı Reklam---
!!! %100 Saç Çıkaran Sağlık Bakanlığı Onaylı Tek Mavi Serum !!!
orijinalmavisu

Rahim Filmi Fiyatları 2020

Rahim filmi fiyatları özel görüntüleme ve tanı merkezlerinde 400 TL ile 2.000 TL arasında değişen fiyatlara yapılmaktadır. devlet hastanelerinde SGK lı hastalar ücretsiz olarak yaptırabilmektedir. Özellikle Cerrahpaşa Hastanesi bu konuda son derece teknolojik görüntüleme ve tanı cihazlarına sahiptir. Neredeyse tüm hastanelerde rahim filmi çekimi yapılmaktadır.

Bir kaç görüntüleme merkezi fiyatlarından bahsetmek gerekirse;

Sonomed Görüntüleme Merkezi Rahim Filmi Fiyatı : 1.200 TL

Betatom Görüntüleme Merkezi Rahim Filmi Fiyatı : 1.500 TL

Fulya Açık Emar Görüntüleme Merkezi Rahim Filmi Fiyatı : 1.000 TL

Medikal Park Hastanesi Rahim Filmi Çekimi :800 TL

Rahim Filmi ve Tıkalı Tüp Açım İşlemleri

Bir çok görüntüleme merkezinde rahim filminden sonra tıkalı tüp varsa açılma işlemide kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işleme Selektif salpingografi adı verilmektedir. Bu işlem son derece basittir ve 3-4 dakika kadar sürmektedir. Yumuşak bir kanül ile rahim ağzından geçilerek tüpün içine ilaç gönderilir. Bu işlemden sonra tüpler %80 oranında açılmaktadır. Zaten işlem sonrasında görüntülemede açılıp açılmadığını görüntülenebilmektedir. Bu işlemden sonra gebelik oranı  artabilmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free