Saxenda İğnesi Fiyatı 2024 , Ne İşe Yarar? Saxenda İğne Kullananlar ve Yorumları

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Nedir?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti nedir? Saxenda enjeksiyonluk çözelti içerisinde etkin madde olarak liraglutid maddesini bulundurmaktadır. Yani bu etkin maddesi sayesinde kişilerin istenmeyen kilolarından kurtulmalarına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Sözü edilen enjeksiyonluk çözelti insanlarda yemeklerden sonra salgılanan glukagon benzeri peptid 1 adlı doğal hormona benzediği söylenebilmektedir. Bununla beraber ise kişilerin beyinlerinde bulunan ve kişilere karnının dolu olduğunu vurgulayan, açlık hissinin hissedilmemesine veyahut da daha geç hissedilmesine sebep olan bir çözelti olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de birçok kişi tarafından merak edilen bir çözelti olduğu da görülmektedir.

Kilo problemi ile karşı karşıya olan kişilerin sayısının gün geçtikçe daha arttığı bilinmektedir. Bu yüzden de farklı çözüm yolları aramaktadırlar. Bu yollar arasında ise saxenda enjeksiyonluk çözelti bulunmaktadır. bu çözeltinin kişilere uygunluğunun tespiti halinde kişilerin bu çözeltiyi kullanabilecekleri bilinmektedir. Google üzerinde Zayıflamak ve Kilo vermek için En iyi İlaçlardan biri olan Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Fiyatı Nedir, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Ne Kadar, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Ne İşe Yarar, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi İşe Yarıyor mu, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Ne İçin Kullanılır, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Kullananlar ve Yorumları, Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İğnesi Sgk Karşılıyor mu? Gibi Bir çok soru mevcut.

Piyasada saxenda haricinde bir çok zayıflama iğnesi bulunmakta bunların başında da ozempic 1 Mg ilacı gelmekte. Bu ilaçta maalesef Türkiye’de çok zor bulunuyor. Bir çok satış kanalı internette olsa da önemli olan orijinalini bulmak.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Nasıl Kullanılır?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti nasıl kullanılır? Saxenda enjeksiyonluk çözelti doktor kontrolünde alınması gereken bir çözeltidir. Bu yüzden de doktorların kişilere özel bir program yapmaktadırlar. Bu program içerisinde diyet tedavisi de yer almaktadır.

Saxenda enjeksiyonluk çözeltiyi kullanmak isteyen kişilerin doktorun önermiş olduğu diyet programına da uyması gerekmektedir. Bu yüzden de hem diyet yapabilecek hem de bu çözeltiyi kullanabilecek kişilerin bu tedaviye başlaması tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde tedavi tam yapılamadığı için istenilen etki alınmayacaktır. Bu da kişileri her anlamda olumsuz etkileyecektir.

Saxenda enjeksiyonuk çözelti kullanmaya yeni başlayan kişilerin düşük doz ile tedaviye başladıkları bilinmektedir. Bu dozun ise tedavinin ilk beş haftası boyunca yavaş yavaş arttırılarak devam ettirilecektir. Bu yüzden de acele edilmemesi ve hazırlanan programa uyulması gerekmektedir.

Kişilerin kilo vermesine yardımcı olan bu çözeltinim deri altındaki tabakaya yani subkutan dokuya uygulanması gerekmektedir. Bu anlamda ise kişilerin karın, uyluk bölgesinin ön kısmı veyahut da kolun üst kısmına uygulamayı yapabilecekleri söylenebilmektedir.

Bu ilacın farklı yöntemlerle yani damar veyahut da kas içine enjekte edilmesi farklı sonuçlara sebep olacağından bu şekilde uygulanmaması gerekmektedir. Bu yüzden de bu çözeltiye yeni başlayan kişilerin kullanmadan önce doktor, hemşire veya eczacıdan nasıl yapılması gerektiğini öğrenmesi gerekmektedir.

Saxenda enjeksiyonluk çözeltiyi kişiler yiyecek- içecek eşliğinde veyahut da tek başına kullanabilmektedirler. Önemli olan bir nokta ise bu çözeltinin her gün aynı saatte uygulanmasıdır. Bu yüzden de kişilerin kendilerine en uygun olan saati seçmeleri gerekmektedir. Unutmamaları için ise bir yere işaret koyabilir veya saat ayarlayabilirler.

Saxenda-cozelti-kullananlarin-yorumlari

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Ne İşe Yarar Ve Ne İçin Kullanılır?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti ne işe yarar ve ne için kullanılır? Saxenda enjeksiyonluk çözelti dikkat çeken ilaçlar arasında en üst sıralarda yerini almaktadır çünkü bu ilaç çoğu kişinin ortak sorunu olan kilo problemlerinin halledilmesi için kullanılmasıdır.

Söz konusu olan etkisini ise vücutta yemeklerden sonra salgılanan hormon ile eşdeğer şekilde yapmaktadır. Yani bu hormonun sağlamış olduğu yararı kişilere sağlamaktadır. Bu da kişilerin açlıklarını hissetmemeleri veyahut da çok geç hissetmelerine sebep olmaktadır. Bununla beraber ise kişilerin iştahlarının da bu çözelti ile ayarlanabildiği gözlemlenebilmiştir.

Saxenda enjeksiyonluk çözelti 18 ve yaş ve üzerinde bulunan kişilerden diyet ve egzersize ek olacak şekilde ilaç kullanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bir çözeltidir. Yani tek başına çözeltinin kullanılmasının bir anlamı yoktur. Egzersiz ve diyetlere dikkat edilmesi de gerekmektedir.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti İçeriği Nedir?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti içeriği nedir? Saxenda enjeksiyonluk çözelti içeriğinde etkin ve yardımcı maddeler bulunmaktadır. Etkin madde olarak Liraglutid maddesinin 6 mg/ ml miktarında bulunduğu bilinmektedir. Bununla beraber etkin maddenin daha etkili olmasına yardımcı olan maddelerin ise aşağıdaki gibi sıralanabildiği görülmektedir.

 • Disodyum fosfat dihidrat
 • Enjeksiyonluk su
 • Hidroklorik asit
 • Propilen glikol
 • Fenol
 • Sodyum hidroksit

Yukarıdaki gibi sıralanan tüm maddeler kişilerin kilo vermesine yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Bu yüzden de bu maddelerin belirli bir oranda bir araya geldiği bilinmektedir. Doktorların da kişilerin özel durumlarına göre bir tedavi planı oluşturdukları bilinmektedir.

Saxenda-ignesi-kilo-verdirirmi

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Yan Etkileri Nelerdir?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti yan etkileri nelerdir? Saxenda enjeksiyonluk çözelti kişilerin özel durumlarına göre yan etkilerini göstermektedir. Yani çözeltinin içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişide yan etki görülebilmektedir. Bu yüzden de kişilerin bu çözeltiyi uygulamadan önce içeriğinde bulunan maddelere dikkat etmeleri gerekmektedir.

Söz konusu olan enjeksiyonluk çözeltide ise aşağıda verilen yan etkilerin kişilerde yaygın bir şekilde görüldüğü bilinmektedir.

 • Hazımsızlık
 • Safra kesesi taşı
 • Uyuma güçlüğü
 • Kişinin kendisini zayıf ve güçsüz hissetmesi
 • Gastrit (mide zarının ilthaplanması)
 • Tat almada güçlük
 • Üst karın ağrısı
 • Mide ekşimesi
 • Enjeksiyon yerinde morarma, şişlik
 • Pankreas enzimlerinin miktarında artış
 • Sersemlik hali

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Faydaları Nelerdir?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti faydaları nelerdir? Saxenda enjeksiyonluk çözelti insanların genel sorunu olan kilo probleminin en aza indirilmesine yardımcı olmak için üretilmiş olan bir enjeksiyonluk çözeltidir. Bu yüzden de bu çözeltinin çoğu kişi tarafından dikkat çekici bulunduğu tespit edilmiştir.

Saxenda enjeksiyonluk çözelti kişilerin kilo sorununu ortadan kaldırmaya çalıştığı için tedavinin sonunda kişileri psikolojik anlamda çok daha iyi hissetmelerine yardımcı olacaktır ancak bunun için kişilerin tedaviyi aksatmadan egzersiz ve diyet eşliğinde devam etmesi gerekmektedir.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Kullanıcı Yorumları 

Saxenda enjeksiyonluk çözelti kullanıcı yorumları genel olarak iyi yönde gelmektedir çünkü çözeltiyi kullanmak isteyen kişiler genel olarak azimli ve sabırlı kişilerdir. Bu da planlanan tedavinin işe yaramasına yardımcı olmaktadır.

Bazı kişiler tedavinin uygulamasında sadece çözeltinin kullanılmasını gerekli olduğunu düşündüğü için tedavide istenilen sonuca varılamamaktadır. Bu yüzden de az da olsa saxenda enjeksiyonluk çözelti ile olumsuz yorum gelmektedir. Bu şekilde olumsuz yorumların olmaması ve kişilerin tedaviden istedikleri yanıtı alabilmeleri için doktor eşliğinde çözelti dozunun ayarlanması ve bununla beraber diyet ve egzersizlerin de yapılması gerekmektedir.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Nereye Sürülür?

Saxenda enejksiyonluk çözelti nereye sürülür? Saxenda enjeksiyonluk çözelti kişilerin fazla olan kiloların çözelti yardımı ile verilmeye çalışılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de kişilerin bu çözeltiye oldukça merakla yaklaştıkları görülmektedir.

Özellikle kadınların ilgisini çeken saxenda enjeksiyonuk çözeltinin nasıl kullanılmasının daha iyi olduğu da merak edilmektedir.

Sözü edilen çözeltinin deri içine uygulanması gerekmektedir. Deri içinde bulunan dokuya subkutan denildiği için de yapılan işleme subkutan enjeksiyon denilmektedir. Bu enjeksiyonda bölge olarak ise üst uyluğun ön kısmı, karın bölgesi ve üst kol bölgesi seçilebilmektedir. Kişiler bu bölgelerden tercih ettikleri bölgeye enjeksiyon yapabilmektedirler.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Etkisi Nedir?

Saxenda enjeksiyonluk çözelti etkisi nedir? Saxenda enjeksiyonluk çözelti kişilerin istemedikleri kilolarının kısa süre içerisinde verilmesine yardımcı olmaktadır. Bu aşamada ise çözeltinin yemeklerden sonra insanlarda salgılanan hormon gibi etki gösterdiği bilinmektedir.

Saxenda enjeksiyonluk çözelti kişilerin açlık hislerinin daha geç hissedilmesine sebep olarak kişilerin kilo vermesine yardımcı olmaktadır ancak bu çözeltinin etkisini diyet ve egzersizin de eşdeğer bir şekilde yapılması halinde belli edeceği bilinmektedir.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti Kimler Kullanamaz?

Saxenda enejeksiyonluk çözelti kimler kullanamaz? Saxenda enjeksiyonluk çözelti içerisinde etkin ev yardımcı bazı maddeler bulundurmaktadır. Bu anlamda ise bu maddeler arasında yer alan disodyum fosfat dihidrat, hidroklorik asit, sodyum hidroksit, fenol, propilen glikol alerjisi olan kişilerin bu çözeltiyi kullanmamaları tavsiye edilmektedir.

Bununla beraber kişilerin bazı özel durumları da bulunmaktadır. Bu yüzden de çözeltiyi kullanmak isteyen kişilerin doktor muayenesinden geçmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerde bazı farklı sorunlar oluşabilecektir.

Bazı kişiler kilo sorunu olmamasına rağmen kendilerini kilolu olarak görmektedirler. Bu kişilerin ilaç tedavisine ihtiyaçları yoktur. Bu yüzden de durumu bu şekilde olan kişilerin saxenda enjeksiyonluk çözeltiyi kullanmalarında bir anlam görülmemektedir.

Saxenda Enjeksiyonluk Çözelti 2024 Fiyatı

Saxenda enjeksiyonluk çözelti 2024 fiyatı her yıl yenilenmektedir. Bu yüzden de fiyat hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin bulundukları yıla göre ücret ödemelerinin gerekli olduğu ifade edilebilmektedir.

Saxenda enjeksiyonluk çözeltinin 2024 fiyatının 4.200 TL olarak belirlendiği bilinmektedir. Bu ilacı satın almak isteyen kişilerin bu ücreti ödemeleri halinde çözeltiyi alabildikleri bilinmektedir. Son Temmuz 2024 zamı ile birlikte %30 fiyatı armıştur.

Sağlık sigortasının bazı ilaçların satın alınmasında kişilere indirim yaptığı bilinmektedir ancak bu indirimi her ilaç için yapmamaktadır. Saxenda enjeksiyonluk çözelti ise indirim yapmadığı ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden de bu ilacın ücretinin biraz daha fazla olduğu görülmektedir.

Son dönemlerde eczanelerde bulunmadığına dair bilgiler gelmekte. Fakat kontrol ettiğimizde bir çok eczanede ürüne rastladık.

96 Yorumlar

     1. Eczacimisiniz?elinizdekinimi satiyorsunuz fiyati nedir.05324112193 vatsaptan yazarsaniz

  1. Merhabalar elimde 3 kalem var pazar günü başladım 3 gündür kullanıyorum ama huzursuz bağırsak sendromu var o yüzden bırak zorundayım . Eczaneden daha uyguna bırakabilirim

 1. Merhaba tam bir ay oldu kullaniyorum ve 8 kilo verdim aclik hissi sifir canim aksamlari abur cubur cerker ver yerdim suan sifir sadece su icmekte zorlaniyorum hata unutuyorum iyi ki almisim kilo vermek isteyip de vetemeyenler icin ideal.

  1. Hayriye hanım merhaba bende bu ürünü duydum ama kullanmakta tereddüt ediyorum 92 kiloyum bu hafta alicam inşallah kilo veririm ve yan entiki olmaz

 2. Merhaba 40 gündür kullanıyorum çok iyi sonuçlar gördüm ne ne denediysem hiçbir sonuç görememiştim ama bu iğne bana Güzel sonuçlar gösterdi

  1. Merhaba. Elimde mevcut. Halen almayı düşünüyorsanız yardımcı olabilirim. Ben.kendime aldım fakat başka rahatsızlığım sebebi ile 2 doz oldum sadece. İstanbul Ümraniyede oturuyorum.

   1. 1 merhaba Leyla hanım brnde ümranıyede oturuyorum ücreti nedir öğrenebılırmıyım

 3. Arkadaşlar merhaba. Ben yeni aldım başka rahatsızlığım sebebi ile kullanamadım. Şu an uygun koşullarda soğuk zincir ile muhafaza ediyorum. İstanbul Ümraniyede oturuyorum almak isteyenlere yardımcı olabilirim.

 4. Kargo 1 gunde ulasti. Ürun orjinal onur beye tesekkur ederim. Gonul rahatligiyla alabilirsiniz

  1. Fiyat olarak ne ödediniz, ne kadar sürede verdiniz bu kiloyu, kaç kutu ve hangi dozu kullandınız?

 5. Yardimlariz icin tesekkurler. Urun cok cabuk ulasti. 1 gun sonra geldi. Çok memnunum herkeze tavsiye ederim

 6. Merhaba Edirnedeyim burda Saxenda veya Ozempic kalemi satan var mi? Veya hangi eczane Satiyor ? Yardimci olursaniz sevinirim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir