enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Selahattin Demirtaş Neden Gözaltına Alındı? Serbest Kalacak mı?

04.11.2016
0

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş dün gece 01:00 civarında Diyarbakır’daki evinde gözaltına alındı. Diyarbakır, Hakkari Van Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda gözaltına alınan Selahattin Demirtaş hakkında çok sayıda fezleke bulunmakta… Üzerinden onlarca iddaaname ve suçlama bulunan Selahattin Demirtaş ‘gözaltı süresinin uzun olacağı belirtilmekte. Hükumet yetkilileri konu ile ilgili bugün açıklama yapması bekleniyor… 09:00 itibariyle Adliye’ye sevk edildi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş zorla gözaltına alınmasının sebebi ise kendi isteği ile ifade vermeye gitmemesi olarak gösteriliyor.

 

Selahattin Demirtaş Hakkındaki suçlamalar ve iddanameler ise şunlar;
Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs, Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve desteklemek, Terör örgütüne üye olmak, Silahlı terör örgütüne üye olmak, Örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılamak, Terör örgütü propagandası yapmak, Türk Milletini Aşağılamak, Cumhurbaşkanına Hakaret,Devletin askerini ve emniyet teşkilatını aşağılamak, Terör Örgütü Pkk Propagandası , Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, Kamu görevlisine hakaret, 298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanuna muhalefet, terör örgütlerine bilerek ve isteyerek yardım etmek,2911 sayılı toplantı ve gösteri kanununa muhalefet,Devlet Görevlilerine hakaret, Suç işlemeye alenen tahrik,Halkı Kanunlara uymamaya tahrik,Kamu görevlilerine aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik,

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.