Hayatın İçinden Haberler…

Selahattin Demirtaş Neden Gözaltına Alındı? Serbest Kalacak mı?

Selahattin Demirtaş Neden Gözaltına Alındı? Serbest Kalacak mı?
3.202
04 Kasım 2016 - 8:34

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş dün gece 01:00 civarında Diyarbakır’daki evinde gözaltına alındı. Diyarbakır, Hakkari Van Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda gözaltına alınan Selahattin Demirtaş hakkında çok sayıda fezleke bulunmakta… Üzerinden onlarca iddaaname ve suçlama bulunan Selahattin Demirtaş ‘gözaltı süresinin uzun olacağı belirtilmekte. Hükumet yetkilileri konu ile ilgili bugün açıklama yapması bekleniyor… 09:00 itibariyle Adliye’ye sevk edildi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş zorla gözaltına alınmasının sebebi ise kendi isteği ile ifade vermeye gitmemesi olarak gösteriliyor.

 

Selahattin Demirtaş Hakkındaki suçlamalar ve iddanameler ise şunlar;
Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs, Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve desteklemek, Terör örgütüne üye olmak, Silahlı terör örgütüne üye olmak, Örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılamak, Terör örgütü propagandası yapmak, Türk Milletini Aşağılamak, Cumhurbaşkanına Hakaret,Devletin askerini ve emniyet teşkilatını aşağılamak, Terör Örgütü Pkk Propagandası , Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, Kamu görevlisine hakaret, 298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanuna muhalefet, terör örgütlerine bilerek ve isteyerek yardım etmek,2911 sayılı toplantı ve gösteri kanununa muhalefet,Devlet Görevlilerine hakaret, Suç işlemeye alenen tahrik,Halkı Kanunlara uymamaya tahrik,Kamu görevlilerine aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik,


 

 


Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free