Side Denizi Nasıl? Suyu Sıcak mı Soğuk mu? Dalgalı mı? Derin mi? Sığ mı?

  Side Denizi Nasıl ? Side Bölgesindeki Çolaklı ,Evrenseki ,Kızılağaç ,Kızılot , Kumköy, Side Sorgun ,Titreyengöl Bölgelerinin Denizi Nasıl? Side Denizi Soğuk mu? Side Denizi Derin mi Sığ mı? Side Denizi Temiz mi? Side Denizi Dalgalı mı? Side’de Nerede Denize Girilir? Tüm Sorularınızın Cevapları….

  Tertemiz havası, canlı plajları ve doğal güzellikleri ile tatil için en çok tercih edilen yerlerden biride Side olmaktadır. Özellikle her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bu bölge pek çok temiz plaja sahiptir. Denize girmek için ideal bölgelere sahip olan Side’nin yazları kurak ve sıcak olduğunu belirtmek doğru olur. Haziran ayından sonra yoğunluk yaşayan bu bölge, yoğun bir ziyaretçi alıyor.

  Side genel olarak taşlı bir denize sahiptir. Berrak ve temiz bir denizi bulunan Side, bu şekilde arayışta olanlar için ideal bir seçenektir. Öte yandan Side denizi diğer bölgelerin aksine sığ değildir. Bu şekilde denizin sığlığını düşünen kişiler bu sorunu göz ardı ederek gönül rahatlığı içinde bu bölgeyi tercih edebilirler. Bu tarz özellikleri bünyesinde bulunduran Side, antik yapıları, doğal güzellikleri ve eğlenceli tesisleri ile tatil için önerilen bölgelerden biridir.

  Side Çolaklı Denizi Nasıl?

  Çolaklı bölgenin en fazla ziyaretçi çeken yerlerden biridir. Özellikle tatil için elverişli özelliklere sahip olması bölgenin yoğun bir ziyaretçi sayısına ulaşmasına neden olur. Sakin yapısı, temiz plajları, eğlenceli mekanları ile tatil konusundaki beklentileri karşılayacak cinsten bir seçenektir. Çolaklı denizinin yapısı bu bölgede tatil planı olanların sıklıkla aklına takılan sorulardan biridir. Ailesi ile birlikte dolu dolu bir tatil planı oluşturmak isteyenler açısından bu nedenle ideal bölgeler arasında tutulur. Denizin biraz dalgalı olduğunu belirtmek gerekir. Ancak genel olarak temiz ve berrak bir yapıya sahiptir. Kumlu bir plajı bulunan Çolaklı, bu tarzı sevenler için doğru tercihtir. Deniz suyu ise sıcaktır.

  Side Çolaklı Denizinde Deniz Salyası Var mı?

  Side Çolaklı denizinde 2021 yazında Haziran ayı itibariyle deniz salyası görünmemektedir. Gönül rahatlığı ile denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Side Evrenseki Denizi Nasıl?

  Turizm cenneti Antalya’nın gözde bölgelerinden biri olan Evrenseki, tatilden tüm beklentileri karşılamak açısından ideal bir adrestir. Şirin bir belde konumunda olan Evrenseki, doğal ve tarihi güzellikleri ile meraklılarına hitap eden özel bir seçenektir.

  Evrenseki denizinin özellikleri buraya tatile gitmek isteyenler tarafından merak edilen durumlardan biri olarak görülüyor. Özellikle aile için elverişli olup olmadığı ziyaretçiler tarafından sorgulanıyor. Tatil için uygun bir bölge olarak ön plana çıkan Evrenseki, bu alanda gönül rahatlığı için tercih edebileceğiniz bir seçenek halindedir.

  Temiz ve berrak bir denize sahip olan Evrenseki plajı, diğer denizlerden daha az dalgalıdır. Kumlu plajlara sahip olan bu adres, özellikle temizlik konusunu düşünenlerin yönelmesi gereken ideal bir seçenektir. Evrenseki plajı sığ mı sorusuna ise evet olarak cevap vermek doğru olur. Özellikle diğer bölgelerle bir kıyaslama yapıldığında biraz daha sığ olduğunu belirtmek gerekiyor. Sakin ve huzurlu bir tatil arayanlar için daha uygun olacak bu bölge, tatile kafa dinlemek için gidenlerin gündeme alması gereken bir adrestir.

  Side Kızılağaç Denizi Nasıl?

  Kızılağaç bölgenin en fazla ziyaretçi alan noktalarından biridir. Özellikle tatilini daha sakin bir yerde geçirmeyi isteyenler bölgede bu adresten yana karar kılıyor. Kızılağaç denizi genel olarak taşlı bir yapıya sahiptir. Ve dalgalı bir yapıdadır. Denizin ise derin olduğunu belirtmek gerekiyor. Çoğunluklu olarak bulanık ve dalgalı bir suyu bulunur. Plajlar ise kumlu çakıllı karışık bir yapıdadır. Denizin berrak ve temiz bir yapısı bulunurken, denize girmek için uygun olan yerlerden biri olarak gösterilmiştir. Ancak denizi fazla derin olduğundan dolayı yüzme bilmeyenler için dezavantajlı olabilir. Öte yandan su sporlarının her türlüsü burada daha rahat olanaklar altında yapılabilmektedir. Yani bu konuda benzersiz bir karar almak isteyenler tercihini bundan yana kullanabilirler. Tercihini daha çok bu bölgede sığ denizlerden yana kullanmak isteyen ziyaretçiler için oldukça özel ve temiz bir yer olarak önerilmeye devam etmektedir.

  Side Kızılot Denizi Nasıl?

  Kızılot denizi bölgenin en çok revaçta olan adreslerinden biridir. Hareketli bir tatil yeri olan Kızılot, tatili biraz daha enerjik bir hale çekmek isteyenlerin uğrak noktası olmuştur. Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bu bölge Haziran ayından sonra en yoğun dönemini yaşıyor. Bu bölgedeki denizin ise sığ özelliklerde olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle yüzmeyi bilenler için daha uygun bir seçenek olarak gösterilir. Denize giriş yaptıktan çok kısa bir süre sonra derinleşmeye başlar. Denizde az miktarda yosun bulunuyor. Suyun sıcaklığı ise orta seviyededir. Plaj ise genel olarak çakıllı ve kumlu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tercihini sadece kumlu plajlardan yana kullanmak isteyenler için uygun değildir. Aynı zamanda ailelerinde bunun yerine farklı bir seçim yapması onlar için daha uygun bir fikir olabilir.

  Side Kumköy Denizi Nasıl?

  Merkeze 5 km uzaklığa sahip olan Kumköy, hızlı gece hayatı ve eğlenceli tarafı ile tanınıyor. Özellikle tatili biraz daha dinamik bir hale çekmek isteyenlerin tercihi genel olarak bu adresten yana oluyor. Zengin doğa ve tarihi güzelliklere sahip olan Kumköy, gündüzleri de temiz plajları ile tatilcilerin gözdesi halindedir. Plajlar kumlu bir yapıya sahip olurken, denizi ise genel olarak sığdır. Berrak ve parlak bir denize sahip olan Kumköy, aileler açısından da ideal özelliklere sahip durumdadır. Denizin diğer bölgelerin aksine biraz daha dalgalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Tatil için uygun bölgelerden biri olarak gösterilen Kumköy, tatile dair tüm aranan detaylara ulaşmak açısından ziyaret edilmesi gereken bir adrestir. Uzunca bir süre hafızalarda yer alacak anıların oluşmasına neden olacak bu bölge, Side denildiğinde ilk akla gelenlerden biridir. Tatilinizi farklı bir bölgede yapacak olsanız dahi, Kumköy’ü görmek adına kısa bir ziyarette buraya gerçekleştirebilirsiniz.

  Side Sorgun Denizi Nasıl?

  Enfes bir doğa manzarasına sahip olan Sorgun, tatilcilerin uğrak noktalarından biridir. Sakin yapısı, eğlenceli tesisleri, temiz plajları ve doğal güzellikleri ile tatilin tam olarak beklenen şekilde geçmesi açısından doğru bir tercihtir. Yabancı turistlerinde bölgede en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olarak gösterilen Sorgun, tatile daha iyi bir yol vermek için tercih edilebilir.

  Sorgun denizi ise taşlı bir yapıya sahiptir. Az tuzlu bir denize sahip olan Sorgun, plajı ve denizi ile oldukça temiz bir bölgedir. Özellikle temizlik konusunu düşünenlerin ve bu alanda daha iyi bir tercih yapmak isteyenlerin yönelmesi gereken bir fırsat konumundadır. Dalgalı yapıdaki denizi de yine su sporlarına yönelmek isteyenler için ideal olacaktır. Yani her açıdan tatili biraz daha iyi bir hale getirmeye neden olacak bu adres, günden güne popülaritesini arttırmaya devam eden özel bir seçenek konumunda bulunur.

  Side Titreyengöl Denizi Nasıl?

  Etkileyici manzarası ve doğal güzellikleri ile dikkat çekici bir konumda olan Titreyengöl son zamanların yükselen isimlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Adını buradaki titrek sulardan alan bir yerdir. Burada daha çok lüks oteller yer alır. Kendi merkezi içinde de gezip görülecek çok fazla yer bulunur. Huzur bulmak ve kafa dinlemek için tercih edilmesi gereken en özel seçeneklerden biri durumundadır. Yerli yabancı tüm turistlerin akınına uğrayan bu bölgeye uğrayarak tatilin biraz daha verimli ve özel bir hale getirilmesi sağlanabilir.

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Optimized with PageSpeed Ninja