Hayatın İçinden Haberler…

Toppik ve Benzeri Saç Dolgunlaştırıcı Toz ve Sprey Kullanımı ve Karşılaştırma

Son Dönemlerde Kellik Konusunda Müzdarip Olan Kişilerin Başvurduğu Yöntem Saç Dolgunlaştırıcı Toz ve Spreyler… Toppik , FixPlant ,HSR ve Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Toz ve Spreyler… Çok FazlaKişi Tarafından Kullanılmakta… Peki Saç Tozlarının Zararları Neler? Saç Dolgunlaştırıcı Sprey ve Tozların Kullanımı Nasıl? Saç Fiberi Kullananların Yorumları, Saç Tozları Yağmurda Denizde yada Terlediğinizde Ne Oluyor? Toppik Kullanan Ünlüler Kimler? Tüm Ayrıntılar Özel Haberimizde…

Toppik ve Benzeri Saç Dolgunlaştırıcı Toz ve Sprey Kullanımı ve Karşılaştırma
62.170
20 Aralık 2017 - 13:38

Günümüzde erkeklerin en büyük sıkıntılarının başında kellik belası bulunmakta. Maalesef genetik yada strese dayalı bu dökülme sorunu nedeniyle insanlarda öz güven ve hayat kalitesinde düşme durumları olmaktadır. Bazı insanlar saçlarını sıfıra vurdurarak bu konuyu çözebilmekte fakat bazı insanlar için saç çok önemli. Aynaya baktığında pırıl pırıl bir kafa görmek yerine en azından kafasında saç görmek isteyen kişi sayısı çok fazla. Tabi ki günümüz teknolojisinde saç ekimi son derece revaçta. Fakat saç ekilmesi de bazen sizi gür saçlara kavuşturmuyor. Fakat bunun içinde aslında zahmetli ve geçici olsa da son derece güzel bir çözüm mevcut. Saç dolgunlaştırıcı tozlar. Bu tozlar ile kafanızda çok az saç bile olsa muhteşem bir görünüme kavuşuyorsunuz. 18 yaşınızdaki gibi bir saç görünümü oluşmakta. Keratin Saç tozları kullanımı uygulaması son derece basittir. Aslında içerik olarak bir çoğu aynı fakat kalite farkı kesinlikli bazı markalarda var.

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki imkanınız varsa kesinlikle saç ektirin. Fakat yaşınız küçükse (30 aşağısı) ve kendinize bakmayı seviyorsanız keratin saç fiberi sizin sorunlarınızı çözecektir.

toppik-kullanimi

Toppik Saç Fiberi Kullanımı;

Toppik saç tozlarının kullanmı aslında çok basittir. Öncelikle sabah kalktınız duşunuzu aldınız yada almadınız farketmez. Saçınızın kuru olması gerekmektedir. Daha sonrasında az da olan saçınıza şekil vermeniz gerekmekte. Bir fırça ile saçınızı şekillendirdikten sonra saç fiberinizi uygulayabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz saç fiberinizi uygulamadan önce çok hafif bir şekilde saçınıza sabitleyici sprey sıkmanız. Size sprey tavsiyem ise Taft Ultimate Haarlack Sac Sprey 6  olan spreydir. Çok güçlüdür ve saçınızda toppik saç tozunu çok iyi bir şekilde tutmaktadır. Şimdi gelelim toppik saç tozunuzu uygulamaya. Saçınıza 15 cm kadar uzaktan tepeden yavaşça serpiştirerek dökmelisiniz. Kısa sürede boşluklar saç keratinleri ile dolacaktır. Şeklinizi verdikten sonra fırça ile düzeltebilirsiniz. En son olarak saç spreyini bolca saçınıza uygulamanız gerekmektedir. Saç spreyi ne kadar çok olursa dış etkenlere karşı o kadar sağlam durabilir. Spreyiniz kuruduktan sonra işlem biter.

Saç Tozu (Saç Dolgunlaştırıcı Fiber) Markaları;

Toppik Saç Tozu:

Toppik şu an piyasada en çok reklamı dönen üründür. Aralarında en kalitelisi diyebiliriz. Fakat fiyat olarak çok pahalıdır. Bu nedenle artık çok fazla tercih edilmemektedir. Bir çok ünlü bu markayı kullanmakta. son dönemlerde internet üzerinde bir çok taklit ve sahte ürün satışı bulunmaktadır. Bu nedenle sadece emin olduğunuz sitelerden yada eczanelerden almanız gerekmekte.


FixPlant Saç Fiber Tozu:

Toppik ile eşdeğer kalitede bir üründür. Fakat fiyat olarak çok daha uygundur. Türkiye’de internet üzerinden satışları vardır. Yağmur ve Ter konusunda çok dayanıklı olmasa da sprey ile sabitlendiğin de son derece başarılı sonuçlar verir. Renk olarak bazen sıkıntılar yaşanabilir.

HSR Keratin Saç Fiberi:

Amerikan malıdır. Son derece kaliteli ve ucuzdur. Gitti gidiyor üzerinde bir çok satış vardır. Ayrıca Türkiye piyasasına getiren 2 distribütör firma bulunmaktadır. İyice sprey ile sabitlendiğin de  yağmura ve tere karşı dayanıklıdır. Tamamen bitkisel bir karışımdır. Fakat bazen saç fiberi saç diplerine çökme yapabilir. Saça uzaktan kullanmak gerekmektedir.

luis-bien-sac-dolgunlastirici-sprey
Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Sprey;

Son dönemlerde sprey şeklinde daha çok kullanılmaya başlayan yeni bir üründür. Yeni piyasaya girseler de iyi satış rakamları var. Sprey şeklinde kullanımı nedeniyle diğer toz ürünlere göre daha kolaydır. Suya dayanıklı olduğu söylense de maalesef yağmur yada aşırı terlemede akma problemi yaşatabilir.

dermmatch-kullanimi
DermMatch Saç Topiği:

Aslında toppik kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan yağmurda terlemede sorun konusunda en iyi çözümü DermMatch saç topiği vermekte. Krem şeklinde kendi bezi ile sürülen bu ürün ile rahatlıkla yağmurda gezebilirsiniz. Tek sorunu fiyat olarak diğer markalara göre yüksektir. Ünlülerden Galatasaray Futbolcusu Snejder bu ürünü kullanmaktadır.

1 Kutu Saç Topigi Kullanım Süresi;

Ortalama 25 Gram olan saç fiberleri ortalama 2 ay gitmektedir. Fakat kapatılacak saçsız bölge büyük ise ortalama 45 gün civarında yetmektedir.

Toppik Saç Tozu Kullanan Ünlüler;

Toppik denildiğinde aslında ilk akla gelen kişi Acun Ilıcalı’dır. Kendisi neredeyse 10 yıldan beri Toppik saç fiberi kullanmaktadır. Saç ektirmeye zamanı olmadığı ve toppik kullandığını kendide dile getirmekte. Ayrıca toppik satış bayiliği de bulunmaktadır.

Diğer bir ünlü ise Ünlü Futbol Hakemi Cüneyt Çakır. Cüneyt çakır’da Toppik kullanan ünlülerin başında gelmektedir.

cuneyt-cakir-in-saclari-toppik-kullanmasi

Şarkıcı Alişan ise Toppik ürününü yıllardır kullananlardan. Neredeyse 5 yılı aşkın süredir Toppik kullanmaktadır.

Beyaz futbol Sunucusu ve yorumcusu Ertem Şener Luis Bien Saç dolgunlaştırıcı kullanmaktadır.

toppik-sonuclari-ertem-sener

Ali Sunal Son dönemlerde saç dökülmesinden dertli olduğu için Saç fiberi kullanmaktadır.

Ünlü tiyatrocu Hakan yılmaz ‘ da Yahşi Cazibe Dizisinden hatirliyoruz. Oda saç ektirdikten sora daha dolgun saçlar için keratiz tozu kullanmakta.

Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Snejder ise Toppik ‘in krem şeklinde olanını kullanmakta.

Ferhat Göçer ‘de toppik bağımlılarından.

Dizi oyuncusu Emre Karayel

Toppik kullanan ünlülerden diğerleri ise ; Fikret Kuşkan, Oktay Kaynarca, Şevket Çoruh, Gürkan Uygun, Barış Falay ,Öner Erkan, Sermiyan Midyat, Alican Yücesoy, Levent Üzümcü ,Hakan Bilgin

Toppik Saç Tozu Zararları(Saç Dolgunlaştırıcı Tozlar) ; 

Genelde zahmetli olsa da toppik kullananlar hallerinden memnunlar. Öncelikle bilimsel olarak kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. Saç fiber tozu markalarının çoğu ürün bitkisel ürünlerden hazırlanmakta. Fakat en büyük zararı toz olarak burundan yada ağızdan vücuda girmesi ile olmakta. Bu nedenle kullanırken kesinlikle maske takılmalı yada nefes olarak içinize çekmemeniz gerekmekte. Ayrıca kendinize olmasa da banyonuzda 2-3 kullanımdan sonra siyah bir tabaka ile karşıla bilirsiniz. Her gün saçınızı yıkamanız gerekmekte. Bu nedenle saçınızdaki yağ oranı azalabilir. Aslında bu saç dolgunlaştırıcı tozlar ilk başlarda insanların moralini ve psikolojisini kesinlikle düzelten tozlardır. Fakat bağımlılık haline gelmektedir. Belli bir süre kullanımdan sonra hergün kullanmanız gerekecektir. Bu nedenle hem maddi bir yük getirir hemde uğraşı vardır.

sac-fiberi-nasil-uygulanir
Toppik Saç Tozu Kullanımda Yaşanan Sorunlar;

Bu ürünlerin hepsinde aslında size suya dayanıklı olduğu söylenmektedir. Fakat maalesef yağmur altında kısa bir sürede aka bilmektedir. Toppik saç fiberi tozları çok iyi sabitlenmediği durumlarda kolaylıkla ter ile çıkabilir. Aşırı terleyen kişiler de çok iyi saç spreyleri ile sabitlenmesi gerekmektedir. Bir çok Saç Fiberi markası youtube videolarında akmadığını kanıtlamak içni suyun altına tutarlar. Fakat bu deneylerde saçta bulunan saç dolgunlaştırıcı toz çok iyi sabitlendiği için kısa süreliğine akmadığı görülür. Fakat şiddetli yağmurda çok kısa sürede akar. Ayrıca iyi sabitlenmeyen topik kullanımında elle yada temas halinde ele siyah bir toz halinde geçebilir. Bu nedenle toppik saç fiberi kullananlar çok dikkatli davranmalıdır. Ayrıca deniz , hamam gibi ortamlarda da kullanmamanız gerekmektedir.

topiik-oncesi-ve-sonrasi

Kadınlarda Toppik Kullanımı;

Son zamanlarda kadınlarda da saç dökülmesi konusunda çok fazla şikayet bulunmakta. Hem yaş hemde stres nedeniyle kadınlarda da saç seyrelmesi olmakta. Toppik Saç Tozları Kadınlarında son dönemde en çok kullandığı ürünler arasına girmiş durumda. Son derece kolay ve hızlı bir şekilde seyrek kısımları kapata bilmektedirler.

bayanlarda-toppik-kullanimi

Saç Tozu Fiyatları(Saç Dolgunlaştırıcı Tozlar) ; 

Piyasada bir çok marka bulunmaktadır. Bunların en meşhur ve en pahalı olanı ise Toppik markasıdır. Tabi ki bu kadar meşhur olan ürünün bir çok sahtesi piyasada bulunmaktadır. Öncelikle Toppik Saç Fiberi alırken kesinlikle sağlam yerlerden almaya çalışınız. Gittigidiyor yada diğer sanal satış yerlerinde bir çok taklit ürün satışı bulunmaktadır.

Toppik Fiyatları  :

12 Gram :115 TL
27.5 Gram : 180 TL
55 Gram :310 TL

Fixplant Fiyatları:

25 Gram : 79 TL

HSR Saç Fiberi Fiyatları: 

25 Gram : 99 TL

Luis Bien Hair Fiber Dolgunlaştırıcı Sprey;

100 ML Sprey: 59 TL

Dermmatch Saç Topiği :

45 Gramlık : 300TL


Saç ekimi Konusunda Hazırladığımız Saç Ekim Merkezleri İnceleme Konusunada bakmanızı Tavsiye Ederiz.

Türkiye’deki En iyi Saç Ekim Merkezleri Sıralaması için Tıklayın


 

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free