Yeni Toyota Hilux 2017 Fiyatı ,Özellikleri ve İncelemesi

Totoyanın Efsanelerinden Hilux 2017 Yılına Makyajlı ve Agresif Bir Giriş Yapıyor. Artık Sadece Ticari Değil bir Çok Kişinin Off-Road Yada Keyif İçin Aldığı Bir Araç Haline Geldi Hilux… Sizin İçin Toyota Hilux Hakkında Tüm Detayları Araştırdık… Toyota Hilux 2017 Fiyatı ,Motoru,Sürüş Keyfi ve Bir Çok Özelliği Özel Haberimizde…

Toyota Hilux 2017

Toyoto’dan yeni bir yüz, yeni bir nefes. Hilux’la birlikte Toyota’ya yeni bir nesil eklenmiş oldu. 8. Nesil olan Hilux kendi aşınmayıp yolları aşındıracak kadar sağlam. Toyota Hilux pick-up’lar arasında dayanıklılığıyla fark yaratıyor. İlk piyasaya çıktığı yıl olan 1968’den bu yana simgeleşen pick-up’lar her ortamda ışığını yansıtıyor. 2005’te çıkarılan 7. Nesilden sonra Hilux’lara yapılan rötuşlarla ve esaslı bir makyajla, ilave yeniliklerle yeni bir Hilux doğdu. 8. Jenerasyon Hilux’lar gövde yapılarında ve şasilerinde dayanıklılığına güveniyor. Alt gövde kısmıyla da önceki pick-uplardan geniş yapısıyla mükemmel korumaya ulaştırılmış bulunuyor. Tüm zorlu yollara onunla hiç düşünmeden çıkılabilecek çünkü tüm testlerden tam puan almış bir yeni tasarım ve özellikle karşınıza çıkarıldı. Arazide de, asfalt yollarda da sahip olduğu süspansiyonu, yenilenmiş şasisi ve iyi hesaplanmış vites oranlarıyla muhteşem yol tutuşunu ve sürüş keyfini çıkaranlar bir daha Hilux’tan vazgeçemeyecekler. Türkiye’de satılan 8. Nesil Hilux’lar 2,5 ile 3,0 litre kapasiteli dizel motorlara ve 4×2 ve 4×4 çekiş sistemine sahip. 4×2’yi daha çok zorlu yollarla işi olmayanlar tercih edebilecek. Toyota Hilux 2017 incelemesi ile alınan sonuca göre bu versiyonlardaki motor hacmi 2,5 litre olarak tasarlanmış. Toyota Hilux, benzer özelliklere sahip eski ve yeni birçok rakibiyle mücadeleden, önceki nesillerde kendini ispatlayan dayanıklı yapısına güvenerek galip geleceğine inanıyor.
Toyota-Hilux-2017-3

Yeni Hilux 2017  tasarımı

Yeni makyajıyla yeni bir yüz ve dayanıklılık kazandırılan Toyota Hilux, pick-up’lar arasından şık görünümüyle sıyrılıyor. Öncekilerden daha büyük olan ızgaraları ile Led farları modelin gösterişine katkıda bulunmuş ve bütün aksamlar birbiriyle uyum içinde görünüyor. Güçlü görünümünü kaputun üzerinde görülen havalandırma kanalları ile geniş dodikler daha da tamamlamış ve asalet kazandırmış. Katlanabilir özellikte ve elektrikli olan kromla kaplı ve sinyal sistemine sahip aynaları olan Hilux’ta Adventure donamım sistemi de mevcut. Aracın geniş olması nedeniyle aynaların katlanabilir olması bazı yerlerde avantaj kazandırmak için planlanmış. Genişliği bir yana, 5260 mm uzunluğu ile de dikkat çekiyor. Bu yönleri ile pick-up sınıfındaki iri modellerden biri olan Volkswagen Amarok’a 0.6 cm, Nissan Navaro Toyota’ya 13.6 cm fark atıyor. Toyota Hilux 2017 özellikleri arasında ayrıca, genişlik olarak da Vokswagen Amarok’a göre 11,9 cm kadar geniş, 1,6 cm kadar da yüksek olması yer alıyor. İri gövde yapısı onun bir arazi aracı olmasıyla örtüşüyor ve hareket kabiliyetin, de artırıyor.
Toyota-Hilux-2017-gorunus

8. Nesil Hilux’ların İç Mekânı

İç mekânın şekillendirilmesinde kullanılan malzemeler sert plastik yapılı olup kumandaların büyüklüğü de daha rahat bir kullanım sağlıyor. Navigasyon sistemleri de büyük olan Hilux’lar iç mekânlarında teknolojinin gelişmişliğini yansıtıyor. Bundan önceki versiyonlarda siyah hâkimiyeti varken bu defa konsol ve direksiyon çevresinde gri kaplamalar kullanılarak biraz daha ferahlatılmış durumda. Gösterge paneli kolay okunabildiği gibi kolay da erişilebilen botunlarla donatılmış. Ses sisteminin ve telefonun kontrolü de direksiyon üzerinden basitçe yapılabilmekte. Panelde yer alan ses sisteminden USB ve Bluetooth ile de müzik dinlenebiliyor. Toyota 2017 Hilux donanımı her bakımdan göz dolduruyor.

Ufak tefek eşyaların araç içinde dağınıklık yaratmaması amacıyla yeterince gözün mevcut olduğu Hilux’larda sürücüyü rahat ettirecek kol dayama bölümü ve kapılarda da ayrıca cepler de mevcut. 8. Nesil Toyota Hilux, navigasyon ekranına sahip olmasına rağmen bu konuda henüz bir desteğe sahip değil. İleriki tarihlerde bu eksiklik de tamamlanacaktır. Harika özellikleri arasında geri vites kamerasının olduğu ve ön paneldeki navigasyon ekranından izlenebildiği unutulmamalı.
Toyota-Hilux-2017-ic-dizayn

Toyota Hilux 2017 Fiyatı

Yeni Hilux 2017 Dizel 2.4L 4×2 Active – 76,900 TL
Yeni Hilux 2017 Dizel 2.4L 4×2 Adventure – 84,900 TL
Yeni Hilux 2017 Dizel 2.4L 4×2 Adventure A/T – 91,600 TL
Yeni Hilux 2017 Dizel 2.4L 4×4 Active – 97,000 TL
Yeni Hilux 2017 Dizel 2.4L 4×4 Adventure – 97,950 TL
Yeni Hilux 2017 Dizel 2.8L 4×4 Hi-Cruiser A/T – 114,900 TL
Toyota-Hilux-2017-2

Yeni Nesil Hilux Motorları

Yeni nesil Toyota Hilux pick-up’larda bulunan dizel motorlar turbo özellikte, üst kısımdan çift eksantriğe ve 2,5 litrelik bir hacme sahip. Çalışması çok az sesli olsa da arazi araçları kullanmaya alışık olanları rahatsız edecek düzeyde olmadığı söylenebilir. Motorun kombinasyonu 5 kademeli manuel şanzımanla yapılmış. Yüksek tork değerine sahip motor yükün ağır olduğu zamanlarda avantaj kazandırıyor. Saatte en fazla 170 kilometre hıza ulaşabilen Hilux’un taşıma kapasitesi ise 755 Kg. Toyota Hilux 2017 km’de ne kadar yakıyor sorusuna cevap olarak da test sürüşlerinden alınan sonuçlar, 100 kilometredeki yakıt tüketiminin sadece 9,2 litre olduğunu göstermektedir.
Toyota-Hilux-2017-motoru

Hilux’ların Güvenliği

Toyota Hilux’lar Euro Ncap çarpışma testine katılmamıştır. 4×2 versiyonlarındaki güvenlik ABS sistemi, yolcu ve sürücü yastıkları ile sağlanıyor. 4×4’lerde, Elegance paketini alacak olanları ise ESP sistemi ile yan ve hava yastıkları ile donatılmış bir güvenlik sistemi bekliyor.
Toyota-Hilux2017

Hilux Konforu

Toyota 2017 Hilux sürüş keyfi tespiti için yapılan testler sonucunda ön tarafta yolculuk yapanların çift salıncaklı süspansiyon sistemi sayesinde sarsılmadan konforlu bir yolculuk yapabildiği görülmüştür. Yaprak yaylar da arkada oturan yolculara ne yazık ki aynı konforu sağlayamıyor ve bozuk ve çukurlu yollardan geçerken biraz zıplayabiliyor. Aracın motorunun çıkardığı ses ile rüzgârın sesi iç mekânda etkili oluyor ve uzun yolda bira rahatsız edebiliyor. Kullanıcılar klimaların performansından memnun. Dondurucu kış soğuklarında sürücüler aynalardaki buz çözücüler sayesinde rahat edecek. Yerden yüksekliği fazla olan cüsseli Hilux’ların tek eksiği gövdenin yaptığı salınımların önlenememesi. Bunun da sebebi ESP’ne (Elektronik Stabilite Programı) sahip olmayışı. Virajlara hızla girerken ve yağışlı havalarda sürücülerin gaza basarken daha dikkatli olması öneriliyor. Aksi halde aracın arkasını kontrol edemeyeceklerdir.

Her yönüyle kaliteyi yansıtan Toyota Hilux’lardaki off-road özellikleri üstün konforunun bir parçasını oluşturuyor. Çekme kapasitesi olan 3,2 ton ile de kendi alanında sınırları zorlayan Hilux geniş kasasıyla sürücüsünün işlerini çabucak halletmesine yardımcı olacak ve hayatını yaşamasına fırsat verecek. Güçlü donanımları ve görünümüyle, estetik jantları ve cam altlarında bulunan krom çerçeveleri ile adından daha çok bahsettireceğe benziyor.

Yorumlar
  1. Teyyub Cafarov dedi ki:

    Tayota hilux 2017 2.4L dizel 4/4 Adveture almaq turkiyeden