Aktif Bank Kimin? Aktif Bank Güvenilir mi? Devlet Güvencesi Var mı?

Son zamanlarda faiz konusunda yaptığı atılımlar ile birlikte Aktif Bank sık sık konuşulmaya başlandı. Aktif bank aslında ilk zamanlar passo lig için ortaya çıkmış bir banka idi. Ticari faaliyetleri sınırlıydı fakat son dönemlerde tüm yetkileri alarak tüm bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz bir banka haline geldi.

Aktif bank 1999 yılında kurulmuş fakat 2008 yıllarına kadar sınırlı ticari faaliyetlerde bulunan bir banka idi. Passo lig ihalesini kazanarak isminden söz ettirmeye başladı. 2014 yılına kadar sadece yatırım bankası olarak anıldı. Müşterilerinden mevduat toplamadan sadece kredi veren bir banka olarak devam ettiler. 2014 yılından sonra diğer bankalar gibi tüm bankacılık işlemlerini yapmaya başladılar.

Aktif Bank Kimin?

Aktif Bank Çalık holding bünyesinde kurulmuş bir bankadır. 1999 yılından beri faaliyette bulunmaktadır. Nkolay , Passo Lig uygulamaları ile adından söz ettirmektedir. Çalık Holding bir çok sektörde faaliyet göstermektedir. Bunların başında madencilik , İnşaat, Gayrimenkul ve Telekom sayabiliriz. Ayrıca Türki cumhuriyetlerde de bir çok projeleri bulunmaktadır.

Aktif Bank’ın Sahibi Kim?

Aktif Bank Çalık Holding bünyesinde Ahmet Çalık’a aittir.

Aktif Bank Güvenilir mi?

Aktif Bank diğer bankalarda olduğu gibi 100.000 TL ye kadar devlet güvencesi bulunmaktadır. Ayrıca finansal olarak Çalık Holding bünyesinde olduğundan güçlü bir mali yönü bulunmaktadır. ayrıca hükumet ile de yakın ilişkiler içindedir. Bu nedenle aktif bank a para yatırmanızda bir sakınca yoktur. Bir çok yönden BBDK tarafından denetlenmektedir. Son dönemlerde verdiği yüksek faiz oranları ile en çok konuşulan ve reklamı dönen bankalardan biri haline gelmiştir.

2017 itibariyle 40 ilde bankacılık hizmeti vermektedir.

Güncel olarak bakıldığında Aktif Bank En Yüksek Faiz Veren Banka’dır.

Son dönemlerde en yüksek faiz veren Nkolay bono ise Aktif Bank’ın hizmetidir. NKolay Bono Eylül 2018 itibariyle en yüksek faiz veren mevduat çeşididir. Fakat  NKolay Bono  TMSF tarafından sigorta edilmemektedir. Yanı normal Vadeli hesaplar 100.000 TL ye kadar devlet güvencesi varken NKolay Bono ‘da devlet güvencesi yoktur.

 

6 Yorumlar

  1. Aktif bank tan kredi kullanıyorum emekliyim çok yüksek kredi geri ödeme faizi işliyor.sislim bozuk diye bu insanlara kredi veriyorsun sozde iyilik yapıyorsun mulleti hepten somuruyosunuz olmicek gibi faiz uyguluyorsunuz Rabbim ile aranizda

  2. 85 bin tl kredimi kapatmak istesem,faiz indiriminiz mümkün mü?ve nekadar indirim uygularsınız? Bugün bi kaç kez aradım ama maglesef ulaşamadım.Bilgilendiriseniz memnun olurum.şimdiden teşekkürler…

  3. Benim kırediye ihtiyacım var bir hafta sonra oğlumun nişanı var eski paraya göre 20 milyon TL dönerseniz sevinirim

  4. Ptt eskiden ing teb denizbank vs den kredi kullandiriyordu. Şimdi aktifbank tekel.Faizi yüksek neden?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir