Hayatın İçinden Haberler…

AZ Tv Türksat 4A Uydudan İzleme Frekansı ve Uydu Ayarları

AZ Tv Türksat Uydusundan İzleyebilirsiniz. Sizler İçin Özel Ayarlarını Bulduk. AZ Tv yi Uydu Anteninizin İle Rahatlıkla İzleyebilirsiniz… Ayrıntılar Haberimizde…

AZ Tv Türksat 4A Uydudan İzleme Frekansı ve Uydu Ayarları
36.747
28 Eylül 2016 - 20:43

Azerbaycan’ın spor kanallarından AZ TV ‘de Almanya Bundesliga , İspanya La Liga, İngiltere Premier Liğ , Uefa Liği ve Şampiyonlar Liği maçlarını şifresiz olarak canlı izleyebilirsiniz. Türkiye’de ve dünyada bir çok kanal artık şampiyonlar liği ve uefa liğinin maçları şifreli olarak verilmekte. AZ TV ‘de Türk takımlarının Şampiyonlar Liği ve Uefa Liği maçlarını canlı olarak vermekte…

Az TV aslında internet üzerinden de rahatlıkla izlenmekte fakat maç zamanlarında donmalar yaşanmakta ve çok zor izlenmektedir. Fakat televizyondan rahatlıkla yayınları izleyebilirsiniz… Ayrıca bir çok Film yayını da vardır. Fakat tek sıkıntı AZ TV spikerinin konuşması olacaktır. Bazı kelimeler sizi çok güldürebilir:)
turksat-4a

Az TV Türksat 4A Güncel Frekansları:

Türksat 4A Uydusu: Frekans : 11994 MHz
Türksat 4A Uydusu: Polarizasyon : Dikey – V – (Vertical)
Türksat 4A Uydusu: Sembol oranı (Symbol Rate) : 2222 Ksymb FEC: 3/4
Türksat 4A Uydusu: Frekans : 11947 MHz
Türksat 4A Uydusu: Polarizasyon : Yatay -H – (Horizontal)
Türksat 4A Uydusu: Sembol oranı (Symbol Rate) : 29500 Ksymb FEC: 5/6

Az TV Hot Bird Uydusu Güncel Frekansları:

Frekans:11168 Pol.:Yatay(H)
Symbol:20400 Fec:5/6Biss:
12 34 56 00 65 43 21 00 veya 12 34 56 9C 65 43 21 9C


AZ TV Frekansı Uydudan Nasıl Ayarlanır?

Az TV ‘yi Türksat uydusundan özel ayarlar yaparak izleme şansınız var. Sadece biraz uydu bilginiz olması gerekiyor.

1. Adım: Az TV yi ayarlamak için öncelikle uydu kumandanız dan Menü yada Setup yazan tuşa basınız. Menü ekranına gelin.

2. Adım: Bu ekranda size bir çok seçenek gelecek bu seçeneklerde söyle başlıklar görebilirsiniz. Bu uydu modelinize göre değişecektir. Manuel Arama , Kanal Ekleme, El ile Ara gibi seçenekler biri karşınızda olacak. Bu menülerden hangisi ana menüde varsa ona giriş yapın.

3. Adım : Uydu anteninizin açılan menüsünde uydu markanıza göre Frekans,Alış Frekansı, Uydu Frekansı gibi seçenekler olacaktır. Burada yapmanız gereken AZ TV Frekansı olan “11994″ numarasını girmek.

4 Adım:  Bulunduğunuz ekranda Sembol Oranı diye bir bölüm daha göreceksiniz. Cihazınız İngilizce ise  Symbol Rate yazabilir. Bu seçeneğe gelip kumandadan “29500” yazıyoruz.

5. Adım : Ekranda bulunan Polarizasyon (POL yazma ihtimali var) olarak “H-Yatay” seçeneğini seçmelisiniz.

6. Adım : Ekranda bulunan FEC değeri göreceksiniz. Bu değerin üstüne gelip kumanda da bulunan aşağı yukarı ok tuşlarını kullanarak “5/6” değerini seçmelisiniz. Bu işlemlerden sonra kaydet tuşuna basarak yapılan işlemleri kaydet melisiniz.

7 Adım : Son adım olarak Kanal araması yapmanız gerekmekte. Kanal aramasınıda Uydu Alıcının modeline bağlı olarak Arama Başlat, TP ara gibi bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümden arama işlemini başlatabilirsiniz. İdman TV uydu kanallarınızın en sonunda görülecektir. Artık Ülke Takımlarımızın Tüm Şampiyonlar Liği ve Avrupa Liği Maçlarını rahatlıkla izleyebileceksiniz.

İşlemlerde herhangi bir sorun yaşarsanız lütfen yorum kısmına yazınız yardımcı olmaya çalışılacaktır….

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free