Bemiks Ampul Fiyatı 2024, Ne İşe Yarar? ,Bemiks Ampul Kullananlar ve Yorumları

Bemiks Ampul Nedir?

Bemiks Ampul nedir?  Bemiks Kompoze ampul olarak da bilinen bu ürün içerisinde B vitamini Kompleksi bulundur. Ürün 2 mililitrelik cam ampullerde satılmaktadır. Genellikle kişilerde vitamin eksikliği durumunda ya da yorulma, enerji düşüklüğü, saç sorunları ve cilt sorunları gibi durumlarda tercih edilir. eczanelerde bulmak mümkündür

İçerisinde bulunan B vitamini nelerden dolayı rengi sarıya dönüp bir sıvıdır. Direkt kullanımı mümkün olmayan bir ilaçtır damar içine enjekte edilebilir veya bir sıvı içerisine enjekte edilerek yine damar yolundan verilebilmektedir. Aynı zamanda saç ya da cilt sorunları için haricen kullanılan bir üründür. Doktorlar tarafından B vitamini eksikliğine bağlı durumlar için reçete edilebilmektedir.

Google üzerinde genellikle B vitamini Kompleksi Olarak Kullanılan Bemiks Ampul Fiyatı Nedir, Bemiks Ampul Ne Kadar, Bemiks Ampul Ne İşe Yarar, Bemiks Ampul İşe Yarıyor mu, Bemiks Ampul Ne İçin Kullanılır, Bemiks Ampul Kullananlar ve Yorumları, Bemiks Ampul Sgk Karşılıyor mu? Gibi Bir çok soru mevcut. Bemiks Ampul ile ilgili tüm detayları sizin için hazırladık.

Bemiks Ampul-sampuana-karistirma

Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır?

Doğru bir şekilde kullanılan ürün pek çok fayda sağlayabilmektedir. Bemiks Ampul nasıl kullanılır? Ampul damar yolundan vücuda enjekte edilebilmektedir. Ayrıca  bir sıvı serum içerisine Bemiks Ampul enjekte edilir ve bu serum damar yoluyla vücuda verilebilir.

Doğru bir biçimde kullanıldığında daha hızlı ve fazla sonuç elde edilebilmektedir. Doktorun  önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Kişi ampulün içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjik ise ürünü kullanmamalıdır. Ayrıca Bemiks Ampul saç ve cilt bakımı için haricen olarak kullanılabilmektedir. bunun için saç cilt bakım kürleri oluşturulabilir.

Bemiks Ampul Ne işe yarar, Ne İçin Kullanılır?

Ürün pek çok durumda kullanılabilmektedir. Bemiks Ampul ne işe yarar, ne için kullanılır? Kişi normal beslenme diyetinde alamadığı eksik vitaminlerin temin edilmesinde bu ürünü kullanılabilmektedir. Ayrıca sürekli yorgun, unutkan ya da aşırı sinirli olan kişilerde ve çabuk yorulma durumlarında kullanılabilir.

Doktorlar tarafından Zona hastalığı, kalp kası bozukluğu, sinir ağları ve sinir iltihapları sorunları, radyasyon hastalığında, ateşli romatizmalarda ve çeşitli cilt sorunlarında reçete edilebilmektedir.  Aynı zamanda kişiler saç dökülmeye sorunları yaşadıklarında, saçlarını uzatmak istediklerinde, saç bakımında ve ciltteki sivilce, kırışıklık gibi problemlerde Bemiks Ampul kullanabilmektedir.

Ürün doktor tarafından reçete edildiğinde genelde damar yolu ile kullanılır. Haricen kullanımlarda ise başka bir krem bazlı ürünün içine kullanılarak cilde ya da saça sürülebilir.

Bemiks Ampul İçeriği Nedir?

Bemiks Ampul İçerisinde bulunduğu  ürünler sayesinde oldukça faydalı bir üründür. Bemiks Ampul içeriği nedir?  Bemiks ampulün etken  maddeleri B1, B2, B6 vitamini, d-panthenol, niasinamid bileşenleridir. Ürünün içeriği vitamini ağırlıklıdır. Bu nedenle oldukça fayda sağlamaktadır.  Ayrıca vitaminlere  alerjik tepki gösteren kişi sayısı oldukça az olduğu için güvenli bir içeriğe sahip bir üründür.

Ürünün yardımcı maddeleri ise Sodyum klorür, sitrik asit monohidrat, sodyum fosfat, polisorbat 80, metilparaben, propil paraben, sudur.  Bu yardımcı maddeler ürünün faydasını arttırırken bileşenleri bir arada tutmasını da sağlamaktadır.

Bemiks Ampul-fiyati

Bemiks Ampul Yan Etkileri

Diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi yan etkileri bulunabilmektedir.  Bu yan etkiler genellikle ürüne alerjisi olan kişilerde ya da aşırı doz alımında görülebilmektedir. Özellikle kalp ve damarlara enjekte edildiğinde kabarcıkların oluşabildiği bilinmektedir. Böyle bir durumda hastalarda ciddi yan etkiler görülür. Bemiks Ampul yan etkileri genellikle şu şekildedir:

 • Karın ağrısı
 • 100 dil dudak ve boğazlarda şişme
 • Nefes almada güçlük çekilmesi

Bunlar ürünün ciddi yan etkileri arasındadır. Bu yan etkileri  ya da beklenmedik yan etkiler gören bir kişi acilen tıbbi müdahale görmelidir.

Bemiks Ampul cilde ve saça da haricen olarak uygulanmaktadır. bu uygulamadan sonra da görülen yan etkiler:

 • Ciltte tahriş
 • Cildin yanması ve ağrı oluşması
 • Ciltte kaşıntı

 Ürüne karşı fazla hastası olanlarda bu yan etkiler görülmektedir. kişi bu yan etkileri görüyorsa kullanmayı bırakmalıdır.

Bemiks Ampul Faydaları

İlacın pek çok faydası bulunmaktadır kişilerde görülen Bemiks Ampul faydaları:

 • Ampul alkol zehirlenme durumlarının tedavisinde kullanılır.
 • Kişilerde B vitamini eksikliği görülmesi durumunda vitamin takviyesi olarak kullanılır.
 • Çabucak yorulan kişilerde daha zinde olunmasını sağlar.
 • Ameliyatlardan sonra kişilere destek olarak ve vücudun vitamin ihtiyacını karşılaması için kullanılır.
 • Unutkanlık yaşanması durumunda Bemiks Ampul kullanılır.
 • Sinirlerde ağrı ve iltihap durumunda reçete edilmektedir.
 • Ateşli romatizması olan kişilerde kullanıldığı görülür.
 • Kol ve bacak titremelerin de titremenin azaltılması için kullanılır.
 • Radyasyondan sonraki rahatsızlıklarda vücuda destek verir.

Bemiks Ampul ayrıca saç ve cilt bakımı için ve kullanılmaktadır.  Bemiks ampulün saç ve cilde olan faydaları:

 • Saç uzatma için kullanılır.
 • Saçlarda ve ciltlerde nem dengesini sağlar.
 • Yıpranan ve kırılan saç tellerinin onarımında kullanılır.
 • Saçları Besler ve parlaklık kazanmasını sağlar.
 • Saçı gürleştirir ve hacim kazandırır.
 • Sivilce siyah nokta ve gözenekler  problemleri ne kullanılır.
 • Kırışıklığa iyi gelir.
 • Ciltteki leke problemlerinde kullanıldığı görülür.

Bemiks Ampul Kullanıcı Yorumları

Bemiks Ampul kullanıcı yorumları çoğunluk olumludur.  Ürün özellikle son zamanlarda  saç ve cilt bakımında sıkça tercih edilmektedir. Saçlarında ya da cildine problemi olan kişiler eczaneden olarak ürünü haricen kullanabilir. Kullanıcılar kronik olmayan saç problemlerinde ürünün etki ettiğini belirtmiştir. Ancak başka bir rahatsızlıktan dolayı görülen saç dökülmesi ya da saçların uzamaması gibi problemler Bemiks Ampul ile tedavi edilemez.

Bemiks ampulü cildinde kullananlarda faydasını gördüğünü belirtmiştir.  Haftada bir ya da iki defa cilde uygulanabilen bu ürün cildi gençleştirir, gözenek, sivilce gibi problemleri ortadan kaldırır ve lekelerin açılmasını sağlar. Bemiks Ampul alerjisi olmayan kişiler hariç olumlu sonuçlar verir. Bu ürün reçetesiz olarak alınabilse de doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Bemiks Ampul-icerigi

Bemiks Ampul Nereye, Nerelere Sürülür?

Bemiks Ampul nereye, nerelere sürülür?  Bemiks Ampul saç ve cilt de kullanılabilen bir üründür. Reçeteli kullanımında  kas ya da damar içine enjekte edilir.  Bir serumun içerisine enjekte edilerek de kullanıldığı görülür. haricen kullanımlarında ise cilde ya da saça sürülür.

Bemiks Ampul saç bakımında kullanılabilmektedir. Saçları doğrudan sürülmesi uygundur. Ayrıca ürünü, saç maskelerinin içerisine koyulabilir. Kişilerde şampuanın içine ampul dökülerek kullanıldığını görülmektedir.

Bemiks Ampul cilde doğrudan sürülebilir. Özellikle koyu lekelerin açılması için ürünü kullanıldığı görülür. cildin nemini ve tahrişini de  önler.  Bemiks Ampul cilde masaj  yaparak ve yumuşak hareketlerle sürülür. 10-15 dakika cepte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Ürünü kullanmadan önce kişilerin alerji testi yapması önerilir. Bu testi yapmak için üründen bir miktar alıp kol iç kısmını sürülmelidir. Bölgede 1 saat boyunca gözlem yapılır. Herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ya da şişlik durumunda ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca ürünün kullanılmadan önce doktora sorulması önerilir. Kişiler ne olursa olsun hiçbir ilacı kendi başlarına kullanılmamalıdır.

Bemiks Ampul Etkisi Nedir?

Bemiks Ampul etkisi nedir? Bemiks Ampul reçete edildiğinde vücuttaki uyuşukluk, titreme, yorgunluk gibi durumların önlenmesinde kullanılır. Aynı zamanda ciddi cilt rahatsızlığında da etki ettiği bilinmektedir.  Bemiks Ampul saçı sürülürse saçı yumuşatır, uzatır, gürleştirir ve saça parlaklık kazandırır. Saçlarında cansızlık, uzama problemi  ve dökülme olan kişilerde sorunları çözer. Bemiks ampulün cilde de etkisi bulunur. Ciltteki nemsizlik, kuruluk ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Aynı zamanda cilt lekelerinin açılmasında da kullanılır.

Bemiks Ampul Kimler Kullanamaz?

Bemiks Ampul doktorlarca pek çok durumda reçete edebilen bir üründür. Ürün kullanılması oldukça yaygındır ve neredeyse her yaştan kişi kullanabilir. Peki, Bemiks Ampul kimler kullanamaz? Bemiks ampulün 3 yaş ve altındaki hiçbir bir bireyde kullanılması önerilmemektedir.

Hamileler kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Aynı zamanda ürünü kullanırken hamile olduğunu öğrenen kişilerin acilen doktorları ile konuşması önerilmektedir. Emziren annelerde ise doktor önerisi ile kullanılabilir. ancak kullanılmadan önce kesinlikle doktora sorulur.  65 ve üzeri yaşlılarda ise kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

Bemiks Ampul-nasil-kullanilir

Bemiks Ampul Fiyatı 2024

Bemiks Ampul fiyatı 2024 yılında eczanelerde 59,32  Türk lirasıdır.  Ürün sigorta tarafından karşılanabilir. Aynı zamanda doktorlar tarafından normal reçete ile satılabilmektedir.  Bemiks Ampul eczane dışında satılmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir siteden ya da satıcıdan alınması tavsiye edilmez. Ürünün alınmadan önce son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda Bemiks Ampul cam ambalajda bulunduğu için kırığı olan bir ürün tercih  edilmemelidir.

Bemiks Ampul muadilleri ve bulunur:

 • acescap
 • becovital
 • becozyme
 • bedoxinal
 • beheptal
 • neuvitan
 • polivit
 • sanasol
 • viteksir

Bemiks ampulün muadilleri bu ürünle  benzer fiyatlara sahiptir.  Haricen kullanımda eczanelerden muadiller istenebilir. Ancak muadil olan ürünlerin içeriklerinin buradan farklı olduğu unutulmamalıdır. Kişiler herhangi bir alerji durumunda ürünü kullanmayı bırakmalıdır. Aynı zamanda doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ürünün kullanılmaması gerekir.

Bemiks Ampul kendi ambalajında saklanmalıdır. Ürün güneş ışığı almayan ve 25 derece oda sıcaklığında saklanmalıdır. Arıca çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutulmalıdır.

Yorum

 1. Geri bildirim: Güncel Bemiks Ampul Fiyat Listesi - Fiyatı Nedir? - SadeBilgi.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir