Çapa Randevu Hangi Saatte Nasıl Alınır? Çapa Hastanesi Randevu Alma

Türkiye’nin en iyi Fakülte hastanelerinden biridir Çapa. Fakat bu kadar iyi olunca talep arttığı için randevu bulmak neredeyse imkansız hale gelmekte. Çapa randevu sistemi sadece 1 haftalık randevu aldırmaktadır. Bu nedenle boş yer bulmak çok zordur. Türkiye’nin En iyi Profesörlerine sahip bir Fakülte hastanesidir. Sadece İstanbul değil tüm Türkiye’den hastalar gelmektedir. Çapa Fakülte hastanesi Sağlık Bakanlığının Merkezi Randevu Sistemine dahil değildir ve Kendi sistemleri üzerinden randevu vermektedir. Bu nedenle çapa hastanesi randevusu alabilmeniz için size bir kaç yöntem bulduk bunları yaparak istediğiniz saatte randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz. Son dönemlerde çok fazla randevu bulunamadığı konusunda şikayet gelmekte. Fakat maalesef çok fazla talep olması nedeniyle çapa hastanesinde randevu almak çok zorlaştı. Fakat genellikle saat 23:00 ile 01:00 saatleri arasında arayarak şansınızı arttırabilirsiniz.

Çapa Randevu Nasıl Alınır?

Çapa Hastanesi Randevu 2 yöntem ile alabilirsiniz. 24 saat hizmet veren telefon numarası (0-212 414-24-24) numarası ile günün her saati arayarak randevu alabilirsiniz. Fakat genellikle meşgul çalabilmektedir. En rahat saatleri ise Gece 23:00 ile 02:00 saatleri ve Gündüz 14:00 ile 15:00 saatleri arasındadır. Kadın Hastalıkları ve Göğüs Hastalıkları  poliklinikleri için gece 00:05 ile 00:30 civarında aramanız gerekmektedir. Bu saatlerde rahatça randevu alabilirsiniz.
capa-randevu-telefonu (1)

İkinci yöntem ise internet üzerinden çapa randevu almaktır. Çapa Randevu Sistemi linkinden giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
capa-randevu-alma-saati-nasil-alinir (1)

Yukarıdaki bilgileri doğru doldurmanız gerekmektedir. Bilgileri doldurduktan sonra Poliklinik Randevusu kısmına tıklayarak Randevu sayfasına giriş yapabilirsiniz.

capa-randevu-ekrani (1)

Ranvu sayfası açıldığında yukarıdaki bir ekran sizi karşılayacak. Yukarıdaki ekranın sol kısmında hangi Branşı seçecekseniz onun üzerine tıklayın. Yan bölümünde poliklinikler bölümü açılacaktır. Bu bölümden hangi alt Branşı istiyorsanız onu seçin. Ve 3. bölüm ise randevu alabileceğiniz tarihleri göstermektedir. Eğer tarih kısmının yanında 0 yazıyorsa o gün için randevu alamazsınız. Fakat yukarıda da görüldüğü gibi cuma günü Saat 09:00 dan sonrası mavi yani boş bu saatlere randevu alabilirsiniz. Yukarıdaki mavi saatlere tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir onay ekranı çıkacaktır ve bu ekrandan Evet butonuna tıkladığınızda randevunuz alınmış olacaktır. Randevu saatiniz den 15 dakika önce poliklinikte olmanız gerekmektedir.

capa-randevu-alma-internetten (1)

En çok tercih edilen Kadın Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları ve Meme Polikliniğidir. Bu nedenle bu 2 bölüm için randevu almak çok zordur. Fakat sizlere söyle bir yol tavsiye etmekteyiz. Bu iki bölüm için Gece 00:05 te sistem yeni gün açmaktadır. Gece bu saatlerde giriş yaparak rahatça randevu alabilirsiniz.

Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Cumartesi ve Pazar Günleri Randevu vermemekte hasta bakmamaktadır. Sadece Acil bölümü Hafta sonu çalışmaktadır.

Üroloji poliklinikleri ise Pazartesi günleri randevu vermemektedir.

Beyin Cerrahisi bölümü ise sadece telefonla ve mesai günleri sabah 09:00 – 10:00 arası randevu almanız gerekmektedir.

Çapada Bulunan Branşlar:

18 Yorumlar

 1. Dış polikliniği ne randevu almak istiyorum ama sistemde görünmüyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

  1. Merhaba Diş polikliniği için Çapa Randevu sistemine 12:00 da giriş yapmanız gerekiyor. Çok hızlı bir şekilde bitmekte. Bu nedenle hızlı giriş yaparak alabilirsiniz.

 2. 10 gündür yıldım resmen 6 yasında kızımı sevkettıler randevu alamıyorum nasıl basaracagım hıc bılmıyorum netten denıyorum tc yanlış dıyor cozemedım fıkrınız varmı

  1. merhaba çapa hastanesine randevu alırken tc numara sorunu ile karşılaşıyorsanız öncelikle 0-212 414-24-24 numarasını aramanız gerekmekte. Çapa hastanesi randevu servisi size daha detaylı bilgi verecektir. Ayrıca randevu için maalesef tam gece 00:00 da giriş yapıp almaya çalışmanız gerekmekte. Hemen doluyor.

 3. Ortopedi polikliniğinden randevu almak için tam 00.00 da hem telefonla aradım hemde internetten uğraştım ama yinede alamadım saat kaçta aramalıyım yardımcı olur musunuz lütfen

  1. Merhaba maalesef Çapa randevu için herkes 00:00 i beklemekte. Çapa Hastanesi Ortopedi bölümü randevuları 00:00 da başlamaktadır. Hızlı davranmalısınız 23:55 gibi giriş yapmaya başlayın.

 4. İyi günler, benim çapa gözde randevu kaydım var. Bir kaö yıldır gitmiyordum. Şimdi randevu almaya çalşıyorum. 4142000 tuşluyorum. Kimseye ulaşamıyorum. Uveadan almaya çalışıyorum. Ne zaman arasam ulaşabilirim ?

 5. İstanbul Tıp Fakültesi Androloji Poliklinigine Randevu alamıyorım haftalardır kaçta girip randevu almam gerekiyor

 6. Merhaba. ben tc vatandasiyim..sskaliyim..oglum yabanci ama turkiyede ogrenci..uzerime aldim …sigortada islemi de halloldu neden onun ikamet numarasiyle randevu alamiyorum ..bu konuda bilgi verirsiniz cok seviniriz..Tesekurler

  1. Merhaba hayırlı geceler androloji bölümüne randevü alacağım sürekli arıyorum randevü yok diyorlar yardımcı olursanız sevinirim

 7. Çocuk hematoloji nasıl randevu alırım acaba interntden girince kayıtlı hastalar alabilir diyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir