Hayatın İçinden Haberler…

Chrome Tarayıcıya Bulaşan Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

Tarayıcı Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir? İnternete Girdiğinizde Otomatik Sayfalar mı Açılıyor?İnternet Sayfasında Reklamlar mı Çıkıyor? Chrome Ana Sayfa Değiştirme Pasif Durumda? İnternete Girerken Reklam Sayfaları Açılıyor? Gibi Reklam Virüslerini Bilgisayarınızdan Nasıl Temizlersiniz? Teknoloji Köşemizin Bu Haftaki Konusu…

Chrome Tarayıcıya Bulaşan Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?
7.993
07 Nisan 2017 - 13:55

Günümüzde maalesef çok masum olduğunu düşündüğü sitelerden bile reklam virüsleri bulaşabilmekte. Aslında bunlar virüs olarak görünmemesi nedeniyle sıklıkla internet kullanıcılarının başına gelmekte. En sık rastlanan ise reklam virüsleri  . İnternete kendiliğinden otomatik sayfalar açılıyor. Yada Sayfanın belirli yerlerinde reklam bannerı görünür. İşte bunları yaşıyorsanız reklam virüsü bilgisayarınıza bulaşmış demektir. Reklam virüslerini bilgisayarınıza bir zarar vermez. Sadece tarayıcınızı her açtığınızda sizi rahatsız eder ve farklı siteler farklı ürün tanıtımları karşınıza getirir. Hatta bir çok reklam virüsü chrome tarayıcınızın ana sayfasını değiştirir ve reklam sayfası yada reklamlı arama motoru olarak kaşınıza getirir. Chrome giriş sayfası değiştir bölümünü pasif hale getirerek değiştirmenizi engeller.

Tabi ki bu zararlı yazılımları kaldırmanın da bir çok yolu var. Ücretli ücretsiz bir çok yazılım ile bu reklam virüslerinden kurtulabilirsiniz. Sizler için ücretsiz ve en kolay şekilde reklam virüslerini nasıl kaldırırız yollarını açıklayacağım.

– Tarayıcı Reklam Virüsü Program ile Temizleme Yöntemi;

Öncelikle bu virüsleri en kolay temizleme yöntemi tabi ki bir malware yazılımıdır. Malwarebytes 3.0 Premium tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ayrıca 14 günlük deneme sürümünü kullanarak tüm bilgisayarınızı temiz hale getirebilirsiniz. 14 gün kısıtlı sürümde temizleme konusunda hiçbir kısıtlama yok.  https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ adresinden Malwarebytes yazılımını indirerek bilgisayarınızı tarata bilirsiniz. Kesinlikle tüm reklam virüsleri temizleyecektir. Ayrıca bilgisayarınızda zararlı yazılımlar varsa onları temizleyerek bilgisayarınıza nefes aldıracaktır. Malwarebytes 3.0 Premium tarayıcı reklam virüsünü %100 temizlemektedir.
reklam-virüsü-temizleme-malwarebytes

– Tarayıcı Reklam Virüsü Program ile Temizleme Yöntemi 2;

Aslında bu yöntem hem ücretsiz hemde Chrome yazılımcılarının geliştirdiği bir uygulama ve kolaylıkla indirip kullanabilirsiniz. https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/ sitesine girin. Oradan Hemen İndir kısmına tıklayın ve çalıştırın. Tarayıcınız ilk gün ki haline gelecektir. Bu çözüm google in kendi tarayıcısı için geliştirdiği bir temizleme yazılımıdır.


chrome-tarayici-reklam-virusu-temizleme-google-cleanup-tools

 

– Tarayıcı Reklam Virüsü Programsız Temizleme Yöntemi;

Tarayıcı reklam virüsünü temizlemenin programsız da temizleyebilirsiniz. Fakat biraz uğraştıracaktır ve biraz teknik bilginin olması gerekir. Öncelikle ilk bakmanız gereken tarayıcınızın ayarlar kısmıdır. Chrome tarayıcınızın ayarlarına girdikten sonra aşağıdaki ekrandan öncelikle ayarlarınızı sıfırlayın. Bir çok basit reklam virüsünden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

reklam-virusu-temizleme2

 

İkinci yöntem ise son dönemlerde başvurulan ve zor bulunan bir yöntem. Ana sayfayı değiştirme ve regedit dahil hiç bir yerden ulaşamama. Aslında bu yönteminde çok kolay bir çözümü mevcut. Google Chrome simgesinin üzerine sağ tıklayarak özellikler kısmına girin Özellikler kısmından kısayol bölümüne girin. Bu bölümde sadece “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazması gerekiyor. (Kurduğunuz alana göre değişebilir.) Eğer aşağıdaki gibi bir link varsa sonunda o linki tırnak işaretleri dahil silin. Bu sayede açılıştaki siteniz değişmiş ve google chrome dan ayarladığınız ana sayfanız geliyor olacak.

chrome-tarayici-reklam-virusu-temizleme2

Yukarıdaki yöntem de sorununuz çözülmedi ise bilgisayarınızda bir exe reklam virüsü çalışıyor demektir. Bu exe yi kaldırmanız bir çok yolu bulunmaktadır. Bunu temizlemek için görev yöneticinizi açmanız gerekmekte. CTRL+ALT+Delete tuşlarına bastıktan sonra Görev Yöneticisini Başlat bölümüne girilir. Bu bölümden işlemler kısmına bakılmalıdır. Genellikle virüs isimleri diğer uygulamalardan kendini ayırır. Burada biraz teknik bilgiye ihtiyaç olmaktadır. Fakat fazla ram ve işlemci yiyen uygulamalarda kesinlikle bir sıkıntı vardır. Listeyi kontrol ederek zararlı yazılımları bulabilirsiniz. Exeyi seçip kaldır derseniz çalışmayacaktır.

chrome-tarayici-reklam-virusu-temizleme3

Yukarıdan kaldırdıktan sonra yapmanız gereken diğer bir işlem ise Başlat > Çalıştır Kısmına Msconfig yazmanız. Msconfig içine girdiğinizde başlatma bölümünde bilgisayarınız açılırken başlayacak olan yazılımları görebilirsiniz. Buradan yanındaki tik işaretini kaldırarak devre dışı bırakabilirsiniz.

chrome-tarayici-reklam-virusu-temizleme-msconfig

 

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free