enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Eczanelerin Çalışma Saatleri 2023, Eczaneler Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor

Eczanelerin Çalışma Saatleri 2023, Eczaneler Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor, 2023 Eczaneler Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor , Eczanelerin Çalışma saatleri Neler Gibi Soruların Cevaplarını Sizler İçin Araştırdık. Eczaneler Yaz Kış Saat Uygulamasına Göre Çalıştıkları İçin Açılış ve Kapanış Saatlerini Tam Olarak Bilmemek Normal…2023 Yılı Eczanelerin Açılış Kapanış Saatleri ve Ayrıntılar Haberimizde…

03.12.2022
0

Eczanelerin Çalışma Saatleri 2023

Günümüzde hastalıklar almış başını yürürken en çok ihtiyacımız olan yerlerden biridir Eczaneler. Eczaneler son derece özverili bir şekilde çalışmaktadır. Eczanelerin çalışma saatleri 2023 de yaz ve kış dönemi olarak düzenli olarak değişmektedir. Korkmazhaber ekibi olarak eczanelerin en doğru sabah açılış saatlerini ve akşam kapanış saatlerini sizin için derledik. Eczane konusunda en büyük avantaj ise nöbetçi eczanelerdir. Nöbetçi eczaneler sayesinde ilçenizde kesinlikle 1 yada 2 adet nöbetçi eczane saat kaç olursa olsun bulabilirsiniz. Eczaneler sadece ilaç almak için değil bir çok konuda insanlara yardımcı olmak için vardır. Eczanelere samimiyetle hastalıklarınızı sorabilirsiniz.

Kilonuzu öğrenebilir ücretsiz olarak tansiyonunuza baktıra bilirsiniz. Pansuman yada küçük yaralara müdahale ettirebilirsiniz. Çok önceleri aslında eczanelerde iğne de yapılmaktaydı. Fakat 2013 yılından itibaren bu kaldırıldı. Eczaneler sağlık sektörü için çok değerli bir yere sahiptirler. Bir çok sorunları olsa da özverili bir şekilde çalışmaktadırlar.  Ülkemizde Eczaneler en ücra köşelerde bile bulunmaktadır. Eczaneler Resmi Tatillerde kapalıdır. Sadece Nöbetçi eczaneler resmi tatillerde çalışmaktadır. bir çok ilin nöbetçi eczane web sitesi bulunmaktadır. Sizler için nüfus yoğunluğu fazla olan illerin nöbetçi eczane sitelerini hazırladık.

Eczane Açılış ve Kapanış Saatleri Son Dönemde Biraz Düzensizliğe Uğramıştır. Büyük İllerde Özellikle İstanbul , Ankara ve İzmir gibi illerde Saatlere sorunsuz uyulurken küçük illerde açılış ve kapanış saatlerinde farklılıklar olmaktadır. Bunu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Nöbetçi Eczaneler Listesi 2023

İstanbul Nöbetçi Eczaneler Listesi
İzmir Nöbetçi Eczaneler
Ankara Nöbetçi Eczaneler

eczaneler-kacta-aciliyor-2021

Eczacılar Ne Kadar Kazanıyor?

Eczacılar ne kadar kazanıyor biliyor musunuz? Tüm detayları aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Eczanelerin Çalışma Saatleri 2023

Açılış / Kapanış 2023 Kış Dönemi(Eylül Mayıs) Yaz Dönemi(Mayıs Eylül)
Eczane Açılış  08:30 09:00
Eczane Kapanış 19:00 19:00

Eczanelerin çalışma saatleri 2023 yılında kış ve yaz dönemi olarak değiştirildi. Eczanelerin sabah açılış saati kış döneminde 08:30 yaz döneminde ise 09:00 olarak belirlendi. Eczanelerin akşam kapanış saati ise kışın 19:00 yazın ise 19:30 olarak belirlendi. Bu saatler Tüm Türkiye’de geçerlidir.

Eczanelerin Kış Dönemi Çalışma Saatleri 2023 (Eylül Mayıs Arası)
Eczaneler Sabah : 08:30 Saatinde mesaiye başlarlar.
Eczanelerin Öğle yemeği arası yoktur.
Eczaneler akşam saat 19:00 da mesaileri bitmektedir.
Cumartesi günleri Eczaneler 09:00 ile 13:00 arasında çalışmaktadır. Fakat bazı eczaneler 19:00 a kadarda çalışabilmektedir.
Pazar günleri eczaneler çalışmamaktadır. Sadece nöbetçi eczaneler açık olur.

Eczanelerin Yaz Dönemi Çalışma Saatleri  2023(Mayıs Eylül Arası)
Eczaneler Sabah : 09:00 Saatinde mesaiye başlarlar.
Eczanelerin Öğle yemeği arası yoktur.
Eczaneler akşam saat 19:00 da mesaileri bitmektedir. (Bazı eczaneler 19:30 civarına kadar beklemektedir)
Cumartesi günleri Eczaneler 09:00 ile 13:30 arasında çalışmaktadır. Fakat bazı eczaneler 19:30 a kadarda çalışabilmektedir.
Pazar günleri eczaneler çalışmamaktadır. Sadece nöbetçi eczaneler açık olur.

İstanbul'da Eczaneler Kaçta Kapanıyor?

İstanbul'da Eczanelerin akşam kapanış saati kışın 19:00 yazın ise 19:30 olarak belirlendi. Genellikle eczaneler 15 dakika kadar geç kapata bilmektedir.

İstanbul'da Eczaneler Kaçta Açılıyor?

İstanbul'da Eczanelerin sabah açılış saati kış döneminde 08:30 yaz döneminde ise 09:00 olarak belirlendi.

Eczane Çalışma Saati 2023

Eczanelerin çalışma saatleri 2023 yılında kış ve yaz dönemi olarak değiştirildi. Eczanelerin sabah açılış saati kış döneminde 08:30 yaz döneminde ise 09:00 olarak belirlendi. Eczanelerin akşam kapanış saati ise kışın 19:00 yazın ise 19:30 olarak belirlendi. Bu saatler Tüm Türkiye'de geçerlidir. 

Pandemi Dönemi Eczanelerin Çalışma Saatleri

Pandemi döneminde sağlık bakanlığı ve Türkiye Eczacılar Odası kararı gereği Eczanelerin çalışma saatleri, Açılış Kapanış saatleri değiştirildi. Özellikle Doğu ve Batı bölgelerinde ki eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 olarak değiştirildi. Son dönemde eczanelerin bir çoğu kovid vakalarından korkusu nedeniyle kapıdan satış yapmakta ve eczane önlerinde çok fazla kuyruk oluşmakta. Bu nedenle eczanelere giderken lütfen sabah saatlerinde gitmeye özen gösteriniz. Kapıda beklerken hastalık kapma ihtimaliniz olabilir.

Eczanelerin Pandemi Önlemleri 

Pandemi döneminde hastaların en çok gitmekten korktukları yerlerin başında Eczaneler gelmekte. Fakat Eczaneler bu konuda son derece başarılı önlemler almakta. Özellikle kapıdan camlı mekan arasından satış, Ateş ölçme ve tamamen temassız bir şekilde reçete alma ve ilaç teslimi gibi bir çok korunma önlemi kendileri tarafından geliştirilmiş durumda. Eczaneler zaten mart ayından bu yana maskesiz satış yapmamakta ve maskesiz müşterileri eczanelere sokmamaktadır.

Eczacılar odası da neredeyse her gün eczacıların sağlığı için bir çok yönerge göndermekte. Fakat hastalarla direk temas halinde oldukları için son derece dikkat etmeleri gerekmekte. Çünkü hastalığı çok çabuk dağıtma ihtimalleri var. Eczacılar odasından yapılan son açıklamada 50 civarında Eczacının Korona Virüsüne yakalandığı belirtilmekte.

Pandemi sürecinde özellikle eczaneden alacağınız bir ihtiyacınız varsa özellikle sabah saatlerinde eczaneler tenha olmaktadır. Bu nedenle eczaneler ilk açıldığında ilaçlarınızı erkenden almakta fayda bulunmakta. Pandemi döneminde ayrıca eczaneler eve teslim ilaç uygulamasına da geçti. Kendi kuryeleri ile ilaç teslimi yapmaktalar. Eczaneniz ile görüşüp bu hizmeti verip vermediklerini sormalısınız. Özellikle 65 yaş üstü iseniz eczaneler bu konuda son derece yardımcı olmaktadır.

Pandemi sürecinde Eczaneler Cumartesi günleri kapalıdır Nöbetçi eczaneler açıktır.

Yorumlar
 1. Neska dedi ki:

  Yanlış bilgi verilmiş maalesef ! eczanelerin açılış kapanış saatleri bölge ve illere göre değişmektedir İstanbul da yazın haftanın 6 günü 09:00-19:30 kışın haftanın 6 günü 09:00-19:00 arasında hizmet veriliyor

  1. Ekrem Yılmaz dedi ki:

   Merhabalar Değerli katkılarınız için teşekkürler gerekli düzenlemeler eczacılar odasından tekrar irtibata geçilerek düzenlenmiştir.

 2. Merve aydin dedi ki:

  Öncelikle doğru bilgiler için teşekkürler. İstanbul daki eczane açılış kapanış saatleri bir tek sizin sitenizde doğru bulabildim. Teşekkürler.

 3. Ercan Goker dedi ki:

  Teşekkürler eczaneler çok önemli. Ankara da eczaneler verdiğiniz saatler arasında çalışıyor. Ankaradan arama yapanlar doğru bilgidir.

 4. Ertem dedi ki:

  Eczane isletmecisiyim. Ben kontrol ettim. Eczanelerin çalışma saatleri 2016 ve 2017 için doğru. Bilgiler de bir yanlış yok. Teşekkürler.

 5. Adnan dedi ki:

  Ankara ki eczaneler içinde doğru çalışma saatleri. Ankarali ziyaretçiler güvenebilir rahatlıkla.

 6. Dicle Eczanesi dedi ki:

  Merhabalar Ben Dicle Eczanesinin Sahibiyim. Doğu bölgesinde de saatler şu an bu şekilde . Doğu illerinde Eczanelerin açılış saati 09:00 akşamda 19:00 . Sitenize teşekkürler faydalı bir haber…

 7. Riva eczanesi dedi ki:

  Eczaneler 2016 – 2017 yilinda kis donemininde saat 09:00 da acilmakta…. eczaneler cumartesi acikmi? Evet açik… fakat oglen 13:00 a kadar. Bilgilerinize… Riva eczanesi

 8. Kenan dedi ki:

  Çok teşekkürler…Verdiğiniz bilgi hayat kurtardı. Eczanelerin açılış saatleri gerçekten çok önemli. Ben çok katı saatlerle çalışıyorum ve ancak eczane kapanış saatlerine denk geliyorum. Her zaman da unutuyorum sitenizi ekledim sık kullanılanlara… Teşekkürler…

 9. İbrâhim dedi ki:

  Hayat kurtaran haber diyebiliriz…. Eczanelerin kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan yerler aslında. Bazen sabahın ilk saatlerinde bile ihtiyaç duyulabilir… Eczane çalışma saatleri konusunda özen gösterilmelidir… Doğru bilgi için teşekkürler…

 10. Mümin kemal dedi ki:

  Allah razı olsun sizden sizin siteniz hariç hiçbir sitede Eczane çalışma saatleri doğru verilmemiş. Teşekkürler bu haberiniz için… Eczanelerin kış kapanış saati İstanbul için saat 19:00 ama bazıları bucuga kadarda durabiliyor . Siz yinede 19:00 da eczanede olun.

 11. Ekrem yildiz dedi ki:

  Eczaneler kaçta açılıyor diye arayıp durdum googledaki tek doğru düzgün haber sizinki. Doğru saatler yazıyor. Eczane olayı çok önemli eczane açılış ve kapanış saatleri çok doğru bir şekilde verilmeli. Teşekkürler … Herkese sağlık diliyorum…

 12. Hasan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Çok acil bir durumda eczane ihtiyaç oldu. Eczane çalışma saatleri konusunda haberiniz çok işe yaradı.

 13. Kadir dedi ki:

  O kadar siteye baktım hepsi yalan yanlış bilgi vermiş. Babamın oğlu değilsiniz ama verdiğiniz eczanelerin çalışma saatleri haberi çok doğru. Tebrik ediyorum. Acil durumlarda kesinlikle işe yarar.

 14. Duygu Yılmaz dedi ki:

  Eczane çalışma saatleri bence en önemli konulardan biri birkaç sitede yalan yanlış bilgi verilmiş. En doğru haberi siz yapmışsınız. Eczanelerin açılma saatleri ve kapanma saatleri çok önemli ve doğru bilgi verilmek en önemli konu. Dikkat ettiğiniz ve doğru bilgi verdiginiz için teşekkürler.

 15. Adil dedi ki:

  Gayet guzel acıkkayıcı bilgilendirme teşekkurler

 16. Erdem yener dedi ki:

  Adana Mersin çevresinde ki eczane çalışma saatleri 07:00 ile 19:00 saatlerdir.

 17. Esra dedi ki:

  Pandemi sürecinde eczaneler keyfi çalışıyor herhalde bazen 9 da gidiyorum kapali. Eczane çalışma saatleri 2022 yılında tekrar düzenlenmeli

 18. Kerim dedi ki:

  Pandemi sürecinde eczanelerin açılış kapanış saatleri değişiyor. Genellikle sabah 10 gibi açıp akşam 7 de kapatıyorlar.

 19. Müzeyyen dedi ki:

  2022 de ilk eczaneye gittim . Eczane açılış saatleri 2022 yılında dediğiniz gibi sabah açılış saat 9:00 akşam ise eczanelerin kapanış saat 19:00 . Ama akşam saatlerinde çok kalabalık oluyor dikkat edin.