Eminevim Nedir? Sistem Nasıl Çalışır? Avantajları ve Tüm Detayları

  Emin Evim Hakkındaki Tüm Soruların Cevapları Özel Haberimizde… Eminevim Sistemi Nedir ? , Eminevim Güvenilir mi? , Eminevim Avantajları Neler? Eminevim Nasıl Faizsiz Peşinatsız Ev Verebiliyor? Eminevim Taksitleri Ne Kadar? Eminevim Sisteminden Ev Alanların Yorumları…

  Eminevim

  Eminevim 1992 de otomotiv aldıran ve bu sistemi taşınmaz gayrimenkullere göre tekrar oluşturan bir sistemdir. Türkiye de 100 den fazla şubesinde faiz ve yüksek maliyetler oluşturmadan oldukça şeffaf bir sistemde organizasyon ücreti alarak bireyleri imece usulü dayanışma birliği içerisinde bir araya getiren sistemdir.

  Eminevim Nedir?

  Eminevim dilediğiniz ev, işyeri veya arsayı banka kredilerine, kişisel borçlara ve faiz gibi olumsuz durumlara bulaşmadan ev, işyeri veya arsa sahibi olmanızı sağlayan faizsiz bir sistem olup, bu sistemde altın günü veya imece usulü dayanışma söz konusudur. Eminevim 1992 de otomotiv üzerine başlayan sistemini daha sonraki yıllarda eminevim olarak ev, işyeri ve arsa gibi gayrimenkulleri satın alabilme sistemine çeviren kurumsal bir firmadır.

  Eminevim sistemi nasıl işler?

  Eminevim de çekilişli sistem, peşinatlı sistem, vade ortası sistem, düşük taksitli çekilişli sistem, sabit yardımlı çekilişli sistem ve değer artışlı sistem gibi 6 farklı sistem ile çalışmaktadır.

  Çekilişli sistem; Altın gününe benzeyen bu sistemde ev almak isteyen bireylerin 40.60.80.100 ve 120 kişilik gruplar oluşturması ve bu açıdan her ay bir konut bedelinin oluşması usulüne dayanır. Noter huzurunda yapılan kura ile her ay biri ev sahibi olabilir. Oldukça şeffaf bir sistemdir.

  Peşinatlı sistem; Peşinatlı sistem de satın almak istediği ev miktarının bir kısmını peşin ve bir Kısımını taksit ile ödeyerek ev alma imkânı sunan bir sistem olup, peşinat sonrası kalan tutarlar taksite bölünerek işlem yapılır.

  Vade ortası sistem; Peşin ödeme yapılma zorunluluğu olmayan bu sistemde bireylerin kendi belirledikleri taksit tutarını bir dönem ödeyerek belirli bir aya ulaşması, bu miktarın satın alacağı evin bedeli ve ödeyeceği aylık miktara göre belirlene ayın yarısında evin teslimi gerçeklemesi ile mümkündür. Yani 120.000 TL tutan ev için 60 ay 2.000 TL ödeyen birey 31. Ayda eve sahip olup kalan 30 ay evinde kira ödemeden kendi evi için ödemelerine devam edebilir.

  Düşük taksitli sistem; Düşük taksitli sistemde 120’ şerli gruplara ayrılan bireylerin daha düşük aylıklar ödeyecek bir eve sahip olma imkânı elde etmesi olup noter huzurunda gerçekleşen işlemlerle eve sahip olabilir.

  Sabit yardımlı çekilişli sistem; Bireyin evin ödemesini yaparken dilerse taksit değerini düşürüp artıracağı sistem olup bu ödemelerle bir süre sonra noter çekilişi ile evine sahip olabilir.

  Değer artışlı sistem;  Bu sistemde ev sahibi olmak isteyenlerin peşinat vererek akabinde taksitlerle ev sahibi olması noter huzurunda gerçekleşen şeffaf bir sistemdir.

  Eminevim Organizasyon Ücreti

  Eminevim sisteminde ödeyeceğiniz organizasyon ücreti özellikle evin miktarına, aylık taksite ve ödeyeceğiniz vadeye göre değişmekte olup sistemi tamamlayan veya yarıda bırakıp ayrılan kişiler dâhil sistem de yer alan herkesten alınmaktadır. Ortalama olarak Ev Bedelinin %4.5 civarı alınmaktadır.

  Eminevim Sisteminin avantajları neler?

  • Eminevim ile daha düşük maliyetlerde ev sahibi olabilirsiniz.
  • Faiz miktarı ve faize bulaşma gibi sorunlardan uzak durabilirsiniz.
  • Dilediğiniz vade süresi ve aylık taksitleri sizler belirleyebilirsiniz.
  • Peşinat ödeyerek daha kısa sürede ev alma imkânı elde edebilirsiniz.
  • Alacağınız evin bedelini, taksiti, miktarı ve vadeyi belirleyebilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman sistemden çıkabilir veya sisteme dâhil olabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman sistemi dondurabilir veya başlatabilirsiniz.
  • Peşinatınız olmadan sıfırdan başlayarak bir dönem sonra ev sahibi olabilirsiniz.

  Eminevim ile Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

  • Eminevim taksitleri faizsiz olup İslami kurallara uygundur. Sadece organizasyon ücreti adı altında kesinti ve ücretler söz konusudur.
  • Faiz ödenmeden ilk aylardan itibaren ev almak mümkün olabilir.
  • Evini belli bir süre sonra alacak kişiler için farklı destekler uygulanır ve kişiler daha uygun fiyatlara ev elde edebilirler.
  • Türkiye’ nine her ilinden her ilçesinden ve mahallerinden ev almak mümkündür.
  • Tasarrufa yönlendiren bu sistemde almak istediğiniz evi eminevim alabilir.
  • Taksitler evinizi alacak süreye kadar düşmekle birlikte evinizi aldığınız andan itibaren taksitler sabitlenir ve artmaz.
  • Dilediğiniz zaman evin değerinde değişiklik yapıp farklı ev alma seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
  • Taksit ödeme esnasında maddi sorunlar yaşadığınızda dondurma ve ileri tarihe atma alternatiflerini elde edebilirsiniz.
  • Sistemden ayrılma ihtiyacı duyduğunuzda ödediğiniz tüm ücretleri alabilirsiniz, sadece organizasyon ücreti iade edilmez.
  • Evin teslimi ile kiradan kurtularak gelirinizde yer alan gideri yok etmiş olursunuz.
  • Müşterinin hakkı korunması adına eminevime olan taksitler bitmeden evin satışı gerçekleştirilmez.

  Eminevim Çekiliş Sistemi Güvenilir mi?

  Çekiliş sistemi oldukça güvenlidir. 40-120 şerli gruplar içerisinden dilediğiniz grupta başlayarak her ay o grup için yapılan çekilişte size ait isim ve numaranın noter huzurunda çekilmesi ile ev sahibi olma imkânı yakalayabilirsiniz.

  Eminevim Firması Güvenilir mi?

  Eminevim son derece güvenilir bir sistemdir. Çekilişler noter huzurunda gerçekleşir ve şeffaf olup hile söz konusu değildir. Sadece eve erkenden sahip olmak isteyen, geç sahip olmak isteyen veya ödeme planında farklılıklar sunanlar için belirli bir düzeni, nedeni sonucu ve süreci belli olan kurallar ve sistem bulunmaktadır. Gizli, saklı soru işareti olacak bir sistem değildir.

  Eminevim Yorumları (İyi ve kötü yorumlar)

  İyi Yorumlar;

  Kürşat AL; Eminevim oldukça iyi bir sistem bunu da faizsiz kredisiz ev almakla bir kez daha test ettik.

  Kemal DOĞUK; Sistem ile altın günü psikolojisine girdik, sabrettik ve bize çıktı, dilediğimiz evi alma imkânı da son derece mükemmeldir.

  Kötü Yorumlar;

  Seval BEYEM; Kura bize oldukça geç çıktı, bu süreçte endişelerimiz ve şüphelerimiz arttı, noter huzurunda da olsa insanı bir karamsarlık ve hissiyat kaplıyor.

  Deniz BUKLE; Evi alırken organizasyon ücreti diye alınan ücret de kayda değer idi, aslında faiz oranına göre de belirlenmiş bir miktar olduğunu söyleyebilirim.

  Eminevim Sistemini Kullananların Yorumları

  Buse CANTIR; Merhaba, 17 Eylül 2017 de evi teslim aldık, tapu, disk raporu ve tüm gerekli evraklar halloldu. Sorun yaşamadık, bu süreçte bize destek olan herkese teşekkürler.

  Yusuf KÜNDER; Selamlar, elbette biz de şüphe duyduk, endişe ettik, sabrettik ve nihayetinde çıkan kura ile ev sahibi olduk. Bu aşamada belki de geç kaldığımızı düşünüyorum.

  Yasin HALAY; Taksitleri bazen ödemek zor oldu, bir dönem dondurduk akabinde yeniden başladık ve şans bizi de yakaladı.

   

  Eminevim Fiyatları

  Eminevim de fiyatları kendiniz belirleyebilirsin. Bu özellikle satın alacağınız evin fiyatına göre 40 ila 120 ay arasında olacak ve bedeli de bu açıdan meydana gelecektir.

  Eminevim Şartları

  Taksitlerin ödenmesi, kişinin akıl bali olması, sisteme tam güven duyarak grupların akışına zarar vermemesi önemlidir.

  Eminevim İstanbul’da Varmı?

  Eminevim İstanbul da yer alan onlarca şubesi ile dilediğimiz semt ve ilçe de dilediğiniz evi satın almanızı destekleyen bir sistem olarak varlığını sürdürmektedir.

   

  Eminevim Aylık Ödeme Hesaplama

  Eminevim de aylık ödeme satın almak istediğiniz evin miktarı ve organizasyon ücretinin toplanması ile ev için ödeyeceğiniz vade süresinin bölünmesi ile oluşur. Ayrıca peşinat miktarı da bu süreyi değiştirir. Miktar tamamı ile bireylerin maddi olanaklarına gör kendileri belirleyeceği bir sistemdir.

   

  Eminevim Taksitleri Kaç Ay?

  Eminevim taksitlerini dilediğiniz ay kadar dilediğiniz miktarda ödeyebilirsiniz. Taksitleri 1-20 si arasında ay içerisinde ödeme imkânı olup ödeme sorunu olduğunda dondurma işlemleri de oldukça avantajlı bir durumdur.

  Eminevim Şubeleri Nerede?

  Eminevim hemen hemen her ilde ve büyük illerin ilçelerinde şubeleri olan bir kurumdur. Şubelerinde ofislerde sizleri ağırlayacak sistemi tanıtacak ve sistemin içerisi dâhil edecek yetkili, bilgili ve sorumlu çalışanlar mevcuttur.

  Eminevim Mantıklı mı?

  Eminevim düşük ve orta gelirli, peşinat ile ev alması mümkün olmayan, İslami üsüllere uygun ve maliyetsiz ev sahibi, arsa ve dükkân sahibi olmak isteyen tüm bireyler için oldukça mantıklı ve uygun bir sistemdir.

   

  Eminevim Çekiliş Sistemi Nasıl Yapılıyor?

  Her grup için ayda bir çekiliş yapılmaktadır. Alacağınız ev veya ödeyeceğiniz aylık taksit tutarına göre gruplarda 40 ,60 , 80 , 100 veya 120 kişi olacaktır ve çekilişler bu gruplarda ki bireyler ilk aydan gruptaki kişi sayısına göre son aya kadar noter huzurunda yapılacak çekilişte şanslı kişi olabilir.

   

  Eminevim Sistemi Nedir?

  Eminevim sadece Türkiye’ de değil dünya çapında bir ilk ile birlikte faiz veya bunun gibi katma paylarının ödenmeden, bireyin kendi bütçesi dâhilinde istediği il, ilçe veya semtten gayrimenkul almasını sağlayan bir sistemdir. Sistem de aslolan imece ve yardımlaşma metodu olup Elbirliği sistemi olarak da adlandırılmaktadır.

  Taksitleri Ödemeyince Ne olur?

  Eminevim sisteminde taksitler her ayın başında 1 i ile 20 si arasında ödenmekte olup ödeme gerçekleşmediği durumlarda öncelikle ödemediği ay kadar ileri tarihe atılması gerçekleşir. Ayrıca ikinci olanak ise taksitlere belli oranlarda gecikme cezası uygulanmasıdır.

  Eminevim ile Kimler Ev Alabilir?

  Eminevim taksitlerini ödeyebilen akıl bali her bireye ev satışı ve sistemden faydalanma imkânı sunabilir.

  Eminevim ile Neden Hemen Ev Alınamıyor?

  Kredi ile maliyetleri artacak olan ev için eminevim sistemi öncelikle peşinat oluşturabilecek rakamlara ulaşma adına taksit sistemi uygulayıp evi hemen vermemektedir. Dayanışma sistemi olduğu için altı günleri mantığı ile birikme ve havuzda para oluşturma sistemi ile ev satın almaktadır.

  Eminevim ile Her Türlü Gayrimenkul Alınabilir mi?

  Eminevim sisteminde ev, işyeri, arsa gibi taşınmazlar satın alınabilir.

  Konut Kredisi İle Hemen Ev Almak Varken Neden Eminevim?

  Konut kredisi ile ev alırken hem evin maliyeti vadeye göre % 4 – % 20 artmakta olup hem de faiz meselesi nedeni ile İslami şartlardan uzaklaşmaya sebebiyet vermektedir.

  Alınan Evin Borcu Vadesinden Önce Kapatılabilir mi?

  Eminevim sisteminde borcu vadesinden önce kapatmak ve daha uygun maliyetli ev sahibi olmak mümkündür.

  Yorumlar
  1. Sinem taskin dedi ki:

   Eminevim sisteminden geçen yıl ev aldık. Çok memnun kaldık çokta avantajlı oldu. Eminevim tavsiye ederim. Akıllı bir yatırım olur .Ayrıca dinende Eminevim son derece helal bence. Ne faiz var ne peşinat sadece organizasyon parası var. Buda bence normal.

  2. kasım Mermer dedi ki:

   Eminevim sistemi yorumlarını bir çok sitede okudum. Çok ayrıntılı anlatım yapmışsınız teşekkürler. Sanırım bende Eminevim e katilicam. Hem dinende caiz .

  3. Kazım münkir dedi ki:

   Emin evimden ev sahibi oldum. Bence faizsiz kredi konusunda çığır açmışlar. Bankalar dan neredeyse 20 30 bin TL daha avantajlı. Tabiki şans faktörü gerekiyor. İlk çekilişte ev sahibi olmak en superi. Ama her türlü emin evim avantajlı.

  4. Cihangir öze dedi ki:

   Ben evi buldum şuan300 bin tl fakat kura çekildi 1.yada 2 yıl sonra ya çıktım o ev oldu 400 bin napcaz

   Optimized with PageSpeed Ninja