En İyi En Etkili Uçuk Kremleri(En Hızlı Uçuk Geçiren Kremler) ve Fiyatları

  Uçuk Kadın Erkek Fark Etmeden Herkeste Görülebilir. Günümüzde Uçuk Tedavisi Çok Gelişmiştir. Neredeyse 3-4 Saatte Uçuk Virüsü Yok Edilebilmekte. Sizler İçin Uçuk Virüsünü En Hızlı ve En Etkili Şekilde Nasıl Yok Edebiliriz Araştırdık. En Etkili Uçuk Kremlerini Listeledik.

  Uçuk Nedir?

  Uçuk, dudak çevresi veya ağız içi gibi birçok farklı yerde bulunabilen bir virüs hastalığıdır. Virüs ile yayıldığı için de bulaşıcıdır. Fakat yine de insanın en stresli anlarında ortaya çıkması da oldukça ilginç bir hadise olarak karşımıza çıkıyor. Aslen uçuk sebebi Herbes simpleks isimli bir virüstür. Aslında bu isim komple bir virüs ailesine verilen isimdir. Bu aileden Herbes simpleks Tip-1(HSV-1) isimli bir alt tür uçuğa sebep olan asıl virüs türüdür. Genelde HSV-1 in sebep olduğu uçuklar kaşıntılı, küçük boyutlu ve grup halinde olur. Aslında kendi haline bırakılırsa da dudak uçukları 10 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Üstelik hiçbir iz de bırakmaz. Uçuktan şikâyet eden kişilerin tamamında birebir aynı belirtiler ortaya çıkmayabilir. Fakat bu virüs çok yaygındır. Sadece pasif halde kalırlar. Vücudumuzun sinirlerinde hiçbir belirti vermeden saklanırlar.

  İşte arada bir saklandığı yerlerden çıkıp uçuk gibi durumlara sebep olabilir. Bunu tetikleyen belli başlı durumlar mevcuttur. İşte bu sebeple korku veya stres durumlarında bu virüsler bağışıklık üzerinde etkili olup patlak verebilmektedir. Maalesef günümüzde uçuk için kalıcı bir tedavi mümkün değildir. Sadece bazı ilaçlar yardımı ile deri üzerinde konaklama süresini kısaltmak mümkündür. Aynı zamanda bu virüs oldukça bulaşıcı bir virüstür. Uçuk tamamen geçmemişken diğer insanlarla yakın temas kurmak çok kolay bir şekilde virüsün bulaşmasına sebep olabilir. 10 gün gibi bir süre içerisinde tedavi gerekmeden geçecek olmasına rağmen bu kadar uzun bir süre insanlardan soyutlanmak çok zordur. Hem estetik hem de fonksiyonel açıdan izole olmanıza sebep olabilir. Bunun için iyileştirmeyi hızlandırıcı ilaçlar kullanmak gerekir.

  En İyi Uçuk Kremleri

  Vectavir:

  Uçuk tedavisi için kullanılacak kremlerin başında gelen isimlerden birisi Vectavirdir. Kısa sürede uçukları kurutması ile tanınır. İçerisinde barındırdığı penciclovir etken maddesi sayesinde uçuklar için bir kâbus niteliğindedir. Sadece % 1 oranında penciclovir bulunduran ilaç hem cildinize hasar vermemek hem de uçukları kısa sürede iyileştirmek için tasarlanmış bir formüle sahiptir. Bu şekilde sadece görünürdeki uçukları değil aynı zamanda uçuğa sebep olan virüslerin gelişimi ve çoğalımını da yavaşlatmaktadır. Zaten şuan bu virüsleri için kesin bir çözüm söz konusu değildir. Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kullanılmaması gereken bazı durumlar mevcuttur. Örneğin eğer yaranızın uçuk olduğundan kesin olarak emin değilseniz kesinlikle bu kremi kullanmayınız. Aynı zamanda AIDS veya buna benzer bir bağışıklık sistemi tedavi alıyorsanız dikkatli olmalısınız. Öte yandan çok şiddetli uçuklarda mutlaka doktora görünmekte fayda vardır.

  Uçuk Kremi Vectavir Fiyatı: 17.38 TL 


  Zovirax:

  Bu ilaç da uçuk tedavisi için kullanılan ve sıklıkla tavsiye edilen bir başka kremdir. Bu ilacın da etken maddesi olarak asklovir maddesi kullanıldığının bilinmesi faydalı olacaktır. Bu krem de içerdiği bu çeşitli maddeler sayesinde uçukla mücadele konusunda öne çıkan kremler arasındadır. Diğer bütün kremler gibi bu krem de uçuk virüsünü tamamen yok edemez fakat ortaya çıkan uçuğu kolaylıkla alt edebilir. Küçük tüpler ile ambalajlanarak satılır ve fiyatı ise yaklaşık olarak 14 TL civarından başlamaktadır.

  Uçuk Kremi Zovirax Fiyatı: 14.50 TL 


  Asiviral:

  Yine etken madde olarak asiklovir kullanan bir kremdir. Yukarıda bahsettiğim diğer iki kreme göre daha güçsüz olduğu söylenebilir. Fakat uçuk seviyesine göre tercih edilebilir. Genel olarak birçok aile hekiminin ilk tercihi bu krem olmaktadır. Alternatif bir uçuk kremi olarak iyi iş görebilir. Genel olarak kullanıcı skalasına bakıldığında 12 yaşın üzerinde herkes için kullanılabilir olduğu görülüyor. Viral enfeksiyonlar için üretilen bütün kremler ve ilaçlarda olduğu gibi bu krem için de dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bütün uçuk kremleri gibi uçuk olmayan bir yara üzerine uygulanmaması büyük önem teşkil ediyor.

  Uçuk Kremi Asiviral Fiyatı: 19.03 TL 


  Aklovir:

  Aklovir genel olarak diğer ilaçlara göre daha uygun olan fiyatı ile dikkat çekmektedir. İçerdiği antiviral formülü ile uçuk oluşumunu engellemeyi amaçlar. Bu krem anti viral etkisi ile ciltte gerekli yerlere sürülebilirken, kesinlikle göz içi veya burun mukozası gibi hassas bölgelere sürülmemelidir. Gebelik esnasında kullanımının bir sıkıntısı olmamasına rağmen süte geçip geçmediği bilinmediği için emziren anneler kullanırken çok dikkatli olmalıdır. Maalesef diğer bütün ilaçlar gibi bu ilaç da uçuk tedavisini başarsa da tekrarlamasını engelleyemez.

  Uçuk Kremi Aklovir Fiyatı: 16.53 TL 


  Acyl:

  Acyl uçuk kremi de etkili ve en çok tercih edilen kremler arasında bulunmaktadır. Herkeste uçuk aynı şiddette ve tam olarak aynı içerikte olmadığı için herkese iyi gelecek olan ilaç aynı değildir. Kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edildikten sonra kendi tecrübeniz ile hangi kremin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Özellikle bu krem için antibiyotikler ile birlikte kullanılmaması önerilir.

  Uçuk Kremi Acyl Fiyatı: 4.50 TL 


  Bepanthen:

  Bepanthen deri kremi olarak da kullanılabilen bir ilaçtır. Genel olarak her tür cilde uygulanabilir ve uçuk olmasa dahi kullanabilen harici ilaçlar arasında yer alır. Aynı zamanda uçuk tedavisi için de bölgesel olarak uygulanması faydalı olacaktır.

  Uçuk Kremi Bepanthen Fiyatı: 4.50 TL 


   

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Optimized with PageSpeed Ninja