En iyi Kabızlık İlacı(En Etkili, Reçetesiz,Yan Etkisiz,Bağışıklık Yapmayan)

Günümüzün en sıkıntılı durumlarından biridir kabızlık. Bir çok bitkisel çözümü vardır. Fakat bir çok kişide bu bitkisel yöntemler yeterli olmamakta. Kabızlığın duysal nedenlerden tutun psikolojik ve bağırsak sorunlarına kadar çok geniş bir sebep yelpazesi vardır. Birde sağdan soldan devamlı duyduğunuz ilaçlar ve bitkisel yöntemler vardır. Bu yöntemler evet bazen işe yarayabilir fakat bazen maalesef hiç bir yöntemin işe yaramadığı zamanlar olabilir. Google üzerinde en çok aranan kelimeler ise en iyi kabızlık ilacı, kabızlığa en iyi çözün ilaçlar, yan etkisiz kabızlık ilacı, bağımlılık ve bağışıklık yapmayan kabızlık ilaçları gibi bir çok arama mevcut.

Kabızlık konusunda piyasa da bir çok ilaç var. Fakat bu ilaçların bir çoğu bağırsak tembelliği yapmakta ve ileride daha büyük bağırsak sorunları yaşata bilmekte.  Bazı ilaçlar var ki içtikten sonra bağırsaklarınızda ağrılardan içmez olaydım dedirtmekte. Hatta ağlatan bağırsak ağrıları yaşata bilmektedir.

Bağırsak sorunları Türkiye ve Dünya genelinde en çok kadınlarda görüldüğü kanıtlanmıştır. Bununda sebebi daha çok duygusal ve bağırsak yapısının erkeklerinkine göre daha hassas olması olarak açıklanmıştır. Bazı bayanlarda bu kabızlığın 3- ile 10 gün arasında sürdüğü görülmektedir.

Bağırsaklar aslında çok hassas organlardır. Aslında öncelikle doktora gidip kabızlığınızın gerçek kaynağını öğrenmelisiniz. Bu konuda maalesef pek doktora gitme taraftarı değiliz. Fakat hayat kalitenizi son derece etkilemektedir bağırsak sorunları.

Son yıllarda yapılan araştırmalarda bağırsak sorunlarından kaynaklı kabızlık hastalığının en büyük sebeplerinden birinin psikolojik olduğu ortaya çıktı. Aslında düşünceler duygular stres tamamen bağırsaklarınızı olumsuz etkilemekte ve ileride daha büyük hastalıklara sebep olmaktadır. Kabızlık sorununu sık sık yaşıyorsanız en önemlisi hayat standartlarınızı sorgulamalısınız.

Sizler için denenmiş ve kesinlikle başarılı olan 2 ilaçtan bahsedeceğim. İnternet ortamında forumlarda yüzlerce ilaç ismi geçmektedir. Fakat bu ilaçlardan bir çoğu bağırsak tembelliği gibi büyük sorunlar yaşatmaktadır. Debridat, Sennelax,Duphalac Bu 3 ilaç efsanedir.

Kabızlık için Bitkisel Çözümler

Öncelikle Kabızlık Sorunuzu Bitkisel olarak çözmeye çalışın. Aşağıdaki videoda tüm bitkisel çözümler videoda. Prof.Dr.Serdar Akgün’ü dinlemeliyiz.

En iyi Kabızlık İlaçları

Duphalac Kabızlık İlacı

duphalac

Türkiye’de en çok kullanılan kabızlık ilaçlarının başında gelir. Yan etkisi oldukça azdır bu nedenle hamilelerde emziren anneler bile rahatlıkla kullanabilir. İçimi ve tadı güzeldir. En etkili kabızlık ilacı diyebiliriz. Sgk tarafından karşılanmaktadır. 2024 yılında  138 TL fiyat ile satılmaktadır.

Sennelax Kabızlık İlacı

sennelax-kabiz-ilaci (1)

Size tanıtacağım ilk ilaç Sennelax
Sennelax kabızlık ilacı son dönemlerde kabızlık konusunda en etkili ilaçlar arasında yer almaktadır. Bitkisel formüllü olması bağırsak tembelliği yapmaması ve yan etkilerinin çok az olması Sennelax ilacını diğer ilaçlardan bir adım öne çıkarmakta. Ayrıca kabızlık döneminde ise ağrı sızı yapmaması da en çok tercih edilmesinin sebeplerinden. Zor kabızlık durumlarda 2-3 adet kullanabilirsiniz. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır.  Sennelax ayrıca uygun fiyatlı bir ilaçtır. Sennelax 2024 Fiyatı :152 TL

Debridat Kabızlık İlacı

sennelax-kabiz-ilaci-2 (1)

Önereceğimiz 2. ilaç ise tamamen sindirim sistemini düzene sokacak kaliteli ve etkili bir ilaç olan Debridat. İlacın ön önemli özelliği ise kabız ve ishal durumlarında bağırsakları düzene sokmak ve normal hale getirmek. Bir çok insan için son derece etkili ve tercih edilen bir ilaçtır. Herhangi bir yan etkisi olmaması ve bağışıklık yada bağırsak tembelliği yapmaması ise en önemli tercih edilme sebeplerindendir. Tabi ki öncelikle doktorunuza başvurmalısınız fakat genel kullanımda herhangi bir yan etkisi olmamaktadır.

debritat-bagirsak-duzenleyici (1)

Yukarıda tavsiye edilen ilaçlar tamamen denenmiş ve tecrübeler sonucunda tavsiye edilen ilaçlardır. Kabızlık sorunu yazarımızın da sıkıntı çektiği bir durumdur ve gerçek tecrübelerine dayanmaktadır. İlk tercihiniz doktor tavsiyesi ile kullanacağınız ilaçlar olmalıdır. 2024 yılında Debridat kabızlık ilacı 73 TL’den satılmaktadır.

 

14 Yorumlar

 1. Ben de kabızlık problemi çekiyordum ama en başarılı ilaç sennalax gerçekten can kurtaran… bende tavsiye ederim kesinlikle…

 2. Daflon venöz yetmezli 500 ağrı kesici kullanıyorum ama kabızlık yapıyormu bilmiyorum

  1. daflonun yan etkisi penis büyüklüğü yapıyor ve geciktirici etkisi gösterdiğide olmuştur erkek adamsın kullan kral

 3. Bende de kabızlık problemi var. Hayatımı zehir ediyor neredeyse 5 günde bir tuvalete çıkıyorum. Herşeyi denedim olmuyor olmuyor. Kronik kabızlık diyorlar. Ömür boyu cekicem sanırım. Tavsiyesi olan varsa Allah için yazsın.

  1. Bende sizin gibi devamlı kabızdım dulcolax jel tablet kullanın akşamları aç karnına 5 adet 5gün boyunca içiliyor acayip işe tarıyor karın agrısı da yapmıyor

  2. Sibel hn. Merhaba durumu kurtaracak olan MagnesieeCalcinee toz aksamlari yatmadan once bir bardak suya 2 yada 3 olcek koyup karistirin ve icin etkisi 3,4 Saat icinde olacak umarim iyi gelir gecmis olsun deneyin ve yazin

  3. Bak bu tavsiyeyi uzmanlar bile vermez veya bilmez sabah aç karnına 1.lt acılı şalgam içiyosun 10 dk sonra göreceksin ve bana dua edeceksin

 4. Bence en iyi değil hatta dünyanın en iyi kabızlık ilacı debridat. Yan etkisi neredeyse hiç yok. Bağırsak karda bağışıklık ta yapmıyor. Bağırsakları tembellestirmiyorda ben devamlı kullaniyorum çok memnunum tavsiye ederim.

 5. Arkadaşlar ben kabızlık sorunundan çok muzdaripim. Lütfen yardım edin. Çok sıkıntı yaşıyorum Allah rızası için. Fikirlerinize açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

 6. Kabızlık çağımızın aslında en büyük hastalığı dünyanın bir numaralı kabızlık ilacı sennelax ilacı. Hem bitkisel hem bağışıklık yapmayan kabızlık ilacı. Tavsiye ederim.

 7. Aci cehre otu 1 litre su ile iç 45 dk da perisan olursun en fazla 3 tane yada 4 tane çiğneyerek yutacaksın fazlasi çok zarar li olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir