Hayatın İçinden Haberler…

Eve Giren Kertenkele Nasıl Yakalanır?Evde Kertenkele Tuzağı Yapımı

Yaz Aylarının Özellikle Bayanların En Büyük Korkusu Kertenkelelerin Eve Girmesi… Eve Giren Kertenkele Nasıl Çıkarılır? Öldürmeden Evden Kertenkeleyi Nasıl Defedebiliriz. Kertenkele Tuzağı Nasıl Hazırlanır? Kertenkeleler Neleri Sevmez? Kertenkele Neye Gelir? Kertenkele Odadan Nasıl Çıkarılır?

Eve Giren Kertenkele Nasıl Yakalanır?Evde Kertenkele Tuzağı Yapımı
73.179
07 Haziran 2017 - 9:24

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık cam ve pencereler tüm gün açık olması nedeniyle artık kış uykusundan yeni uyanan kertenkelelerde evlere davetsiz misafir olarak girebilmekte. Genellikle büyük kertenkeleler evlere pek girmez fakat yavru kertenkeleler biraz merak birazda yol bilmezlik yüzünden pencere camlarından yada balkon kapılarından davetsiz olarak evinizi ziyarete gelirler. Genellikle Kertenkeleler Haziran ayında uyanırlar ve ortalama 3 ay boyunca aktif olarak gezinirler.

Evinizin duvarında sarmaşık gibi bitkiler varsa evinize girme ihtimali çok yüksektir. Özellikle ağaç dalları duvarınıza uzanıyorsa bilin ki evinize bir misafir gelebilir.

kertenkele-evden-nasil-defedilir

Türkiye’deki kertenkelelerin %99.9’u zararsızdır. Bu nedenle korkmanıza kesinlikle gerek yok. Fakat genellikle bayanlar kertenkele sürüngeninden çok korkmakta ve bazıları kertenkeleyi gördükten sonra eve bile girmemektedir. Özellikle yavru kertenkeleler zararlı mıdır ? sorusunun cevabı kesinlikle herhangi bir zararı yoktur.


---Tanıtıcı Reklam---
!!! %100 Saç Çıkaran Sağlık Bakanlığı Onaylı Tek Mavi Serum !!!
orijinalmavisu

Kertenkeleler Saklandıkları Yerden nasıl Çıkar? bu sorunun cevabı da aslında kertenkelelerin genetiğinde var. Kertenkeleler çok hareketli hayvanlardır bu nedenle aynı yerde fazla süre durmazlar. Ortalama 10 dakikada bir yer değiştirirler.

Eve Giren Kertenkele Evden Nasıl Çıkarılır?

Öncelikle kertenkeleyi evden çıkarmanız en basit yolu evin içinde suda kaynatılmış karanfili kertenkeleyi gördüğünüz odaya koyun. Daha sonra camları açın. Kertenkeleler karanfil kokusundan nefret eder. Çok kısa sürede kertenkele evden çıkarmayı başarabilirsiniz. Kertenkele ilacı yoktur. Piyasada bir kaç tane söylenen ilaç vardır ama bunlar genellikle zehirdir ve insan sağlığına zararlıdır.

Kertenkele Neye Gelir?

Kertenkelelerin en sevdiği yiyecekler böceklerdir. Ufak hamam böcekleri yada sinekler yemek konusunda ilk tercihleridir. Kertenkele Tuzaklarında genellikle sinek tercih edilir.

Eve Giren Kertenkele Nasıl Yakalanır?

kertenkele-evden-nasil-defedilir

Kertenkeleyi çıkarmak yerine gözünüzle yakalandığını görüp rahat etmek isterseniz yapmanız gereken bazı yollar var. Kesinlikle kertenkeleyi bir cisimle vurmaya çalışmayın. Çok hızlı hayvanlar olduğu için %90 ıskalayacaksınız. Kertenkele Tuzağı… En kolay yöntem nalburlar dan alacağınız güçlü fare yapışkanı. Genellikle Bytrap marka yapışkanlar satılmaktadır. Bir cam parçasının üstüne bu yapışkanı dökün ve ortasına ekmek kırıntısı ve ufak bir parçada ölü sinek yada küçük böcek tarzı kertenkelenin sevdiği yiyecekler den  koyun. Daha sonra koltuk arkası gibi bir noktaya tuzağınızı koyun. Hangi odada olduğunu tahmin edemiyorsanız her odaya bu tuzağı koymanız gerekecektir. Ortalama en geç 2 gün içinde kertenkele bu tuzağa düşer ve yapışır kalır. Maalesef kertenkele için sonuç ölümdür. Fakat odanızdaki kertenkeleyi çıkarmışmış olursunuz.

İkinci seçenek ise çok daha az zararlı bir yöntemdir. Öncelikle kertenkeleyi duvarda yada gördüyseniz çok yavaş hareket etmelisiniz. Daha sonra elektrik süpürgesi ile yakalamalısınız. Kertenkeleler sesten korkarlar bu nedenle elektrik süpürgesinin borusunu kertenkeleye yaklaştırıp çalıştırın. Bu sayede hayvanı yakalamış olacaksınız. Genellikle sersemlerler ve ölmezler. Daha sonra elektrik süpürgesini boşaltarak kertenkeleyi doğaya tekrar bırakabilirsiniz.

eve-giren-kertenkeleyi-oldurmek

Son yöntem ise ev yapımı ve kolay bir yöntemdir. 1.5 litrelik pet şişenin üst tarafından kesin . Ağız kısmını ters çevirerek diğer tarafına yapıştırın. İçine bir kaç ölü böcek koyun. yatay bir şekilde odanın herhangi bir bölgesine bu tuzağınızı koyun. Kertenkele şişenin içine girecektir. Fakat çıkamayacaktır.

 

Bu konudaki tecrübelerinizi yorum kısmından yazarsanız tecrübelerinizden evine kertenkele giren herkes faydalanmış olur.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free