Gençlik Aşısı Nedir? GRP Tedavisi Faydaları,Nasıl ve Kimlere Uygulanır?

  Leke tedavisinde gençlik aşısı,Somon DNA’sının faydaları, PRP VE GRP tedavisi kimlere ve hangi bölgelere yapılır,Gençlik aşısı kimlere yapılamaz…

  Vücuda ve özellikle cilde yapılan bir takım işlemlerin yapılmasının temelinde yaş ile gelen fiziki deformasyonun etkilerini azaltmak ve yaşı yansıtmayan bir vücuda ve cilde sahip olmak isteği yatmaktadır. İnsan yirmili yaşlarına kadar devamlı hücrelerinde çoğalma ve yenilenme görülür. Yirmili yaşlardan sonra insan yüz yaşına kadar devamlı yaşlanma döngüsü içine giriyor. İnsanların biyolojik yapısı gereği ortalama ömrü 120 yıldır. Fakat çevresel faktörler,kötü alışkanlıklar ve kötü yaşama koşulları ile ömrümüzden 20 yıl kaybediyoruz. Tüm bu sebeplerden dolayı elimizde kalan 100 yıl yarıya düşüyor. Tüm bu faktörlere dikkat etmek ve sağlıklı yaşamak ömrü uzatmak için olmaz ise olmazlardandır. Tüm bunlara dikkat edilirse kolay kolay yaşlanmaz insan. Nerelerimiz yaşlanmaz; kozmetik ve estetik olarak bakıldığında ellerimiz,yüzümüz,boynumuz ve vücudunuzun diğer bölgeleri yaşlanmaz. Bunun için tüm diyetisyen ve doktorların önerdiği tek şey az kalorili beslenmek sağlıklı olmanın ilk adımıdır. Az kalorili beslenmek ömrü en az 20 yıl uzatır. Bunun dışında az kalorili beslenmenin yanında cildinize iyi bakmalı güneş ışınlarının kötü etkilerinden kendinizi sakınmanız gerekir. Örneğin; saat 12.00 ile 16.00 arası güneş ışınlarının dik geldiği saatler arasında denize girmemek,Yaz kış güneş ışınlarından korunmak amacıyla koruyucu kremler kullanmak, bunlara dikkat etmeyen insanlara nazaran sizin cildinizin daha genç kalmasına yardımcı olur. Cilt konusunda genetik faktörlerde %30 oranında önemli bir paya sahiptir. Fakat geriye kalan %70 sizin elinizde olan bir durumdur. Genetik faktörler dışında cildinize dikkat etmeniz daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
  gençlik aşısı

   

  Unutulmamalıdır ki cildimizin yaşlanmasında en etkili etken güneş ışınlarıdır. Uzun süre güneşlenen insanlarda güneş ışınlarının ciltte yarattığı solar yaşlanma etkisi ile kişi 30 yaşındadır ama 50 gibi görünür. İnsanların günde 10 dakika güneşlenmesi veya güneş görmesi ihtiyaçları olan d vitaminini almaları için yeterlidir.Güneş lekelerinin oluşma nedeni; güneşe çıkmadan önce sıkılan parfümlerin içindeki alkol güneşi görünce kuruması ciltte güneş lekesi olarak kalmasına yol açıyor ve cildi yaşlandırıyor. Bu neden parfümleri cilde değil elbiselerimize sıkmalıyız.

  gençlik aşısı 1

  Gençlik aşısı nedir? Gençlik aşısı kimlere yapılır?

  Gençlik aşısının sırrı kendi kanınızda gizlidir. Düşünün bir yeriniz kesildi veya bir yeriniz kırıldı.Vücut bunu iyileştirmeye başlıyor.Bunu yapan kanımızdaki trombositlerdir. Trombositler kanı durduran,yenilenmesi sağlayan ve büyümeyi sağlayan yassı hücrelerdir. Gençlik aşısı içindede bu maddeler yer alıyor. Gençlik aşısının yapımı ; İnsandan alınan 8-10 cc kan içinde sodyumsitrat denen özel bir madde olan tüplere alınıyor ve işlem görerek içindeki  işlevi olan hücrelerin yani kan hücreleri,trombositler ve büyüme hücrelerinin  birbirinden ayrılması sağlanıyor. Trombositler enjektöre çekiliyor ve elde edilen bu sıvıya PRP (trombositli özel plazma)adı veriliyor. Sonrasında başka bir tüpe alınan büyüme hücreleri işlem görerek büyüme faktöründen zengin plazma elde ediyoruz. Buna da GRP (büyüme faktörlü plazma) adı veriliyor. Tüm bu çalışmaların temelinde insanın kendi kanının kullanılmasının nedeni; insanın kendi kanının uyarma etkisi olduğu için kullanılıyor. Bunların dışında kişinin şikayetine göre kişiden alınan kana kişinin şikayetini tamir edecek yapı malzemeleri ekleniyor. Örneğin kişinin şikayeti cilt lekesi, ciltte yağlanma,akne vs.. bu ve benzeri şikayetlerde kişinin kendinden alınan kanın içerisine ihtiyacına göre aminoasitler,proteinler, mineraller,vitaminler,somon dna ve kişinin ihtiyacı olan bir takım ilaçlar eklenerek mezoterapi tekniği ile cildin mezoderm tabakasına küçük çizikler atılarak kıl kadar ince iğnelerle cilde veriliyor. Kısacası kişinin kanından elde edilen bu zengin plazmaları kişinin şikayetlerine göre dahada zenginleştirerek kişiye tekrar geri verilmesi durumuna gençlik aşısı denir. GRP tekniği ergenlik çağını hemen geçmiş kişilerde uygulanmaya başlanabilir. 20-30 yaşlarda genelde akne proplemi ile gelenlere bu tedavi uygulanabilir. GRP ile sivilce lekelerinden, saç dökülme gibi sorunlara çözüm olabilir.

  PRP tedavisi ve GRP tedavisinin yan etkileri , uygulama sonrasında geçici hafif kızarıklıkların dışında bir yan etkisi yoktur. GRP tekniğinde acı var mı? Lokal anestezi kullanılarak acıyı bertaraf edebiliyoruz.

  gençlik aşısı ile boyun bölgesi
  grp tedavisi ile gençlik 3 GRP tekniği ile göz altı morluklarına çözüm

  Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

  saçlara yapılınca saç dökülmelerine çözüm oluyor, yüzdeki her bölgeye,Göz altı morlukların da,boyun kırışıklıklarında en etkili yöntemdir, dekolte bölgesindeki güneş lekeleri,çatlaklar ve yaşlanmış görünümüne 3 hafta ara ile GRP tedavisi ile harika sonuçlar elde edilebilir. Eller de çok güzel sonuçlar verir. Doğumlardan sonra göbekte oluşan sarkma ve çatlaklara karşı uygulanabiliyor.

  Gençlik aşısı kimlere uygulanmaz?

  Kanama ve pıhtılaşma sorunu olan hemofili hastalarında, şeker hastalarında kromozal yapıda eksiklikler olduğundan dolayı uygulanamıyor.

  Leke tedavisinde gençlik aşısının etkisi nedir?

  gençlik aşısıyla leke tedavisi 1 gençlik aşısıyla leke tedavisi

  Cilde dışarıdan yapılan lazer, peeling, karbon peeling vs. gibi bir çok teknik ile lekeler tedavi edilmeye çalışılıyor. Fakat unutulmamalıdır ki gençlik aşısı yapılmadan lekeler tedavi olmaz. Çünkü cilde sadece dışarıdan yapılan çalışmalar yeterli olmaz içeriden de tedavi edilmelidir. Bu nedenle cildin mezoderm tabakasına uygulanan gençlik aşısı ile en inatçı güneş lekelerden ve sivilce lekelerinden dahi kurtulmak mümkündür.

  Somon DNA’sı nedir? Somon DNA’sının faydaları nelerdir?

  İsminden anlaşıldığının aksine somon dna’sı Somon balığının kromozomu değildir. Hayvansal kökenli değil bitkisel kökenli olup, dna tipi somon balığının dna’sına  benzediği için bu ismi alan bir maddedir. Alerjik bir madde olmasının yanı sıra oldukça etkili ve birazda yakıcı bir maddedir.

  Harika nem yapan ve gençleştiren çok çok etkili bir maddedir. Botoks yapmadan kırışıklıkları açar. Cildin gerginliğini arttırır.Düzenli uygulandığında bebek poposu gerginliğini elde edebilirsiniz. Cilde dolgunluk ve berraklık verir.

   

  (Medikal Estetik Hekim Dr. Nihat Dik’in tavsiyelerinden derlenmiştir)

  Yorumlar
  1. Ayten ısa dedi ki:

   Iyı gunler bana grp yapımını anlata bılırmısızn?bana yaptılar ama dogru yaptıklarından şubhelıyım kanı alıb 10dak 4000 hızda dondurub plazmaya aldılar sonra ıslemı tekrarladılar ve ıcıne bısey ılave etmedıler dogru mu yapmıslar?

   Optimized with PageSpeed Ninja