Hayatın İçinden Haberler…

Güneş Yanığından Yüz Soyulması Ne Kadar Sürede Geçer?

Yaz Aylarında Yaşanan En Büyük Sıkıntılardan Biri Yüzde Yaşanan Soyulmalar ve Bunların verdiği Psikolojik Sıkıntılar… Uzman Doktor Senem Okyar’dan özel Tedavi Yöntemleri Konusunda Röpörtajımız…

Güneş Yanığından Yüz Soyulması Ne Kadar Sürede Geçer?
34.467
23 Haziran 2016 - 23:40

Yaz günlerinde herkes tatilde… Fakat kremsiz yanmanın en büyük sıkıntılarından biride deri soyulması dır. Deride görünmeyen yerlerin soyulması sıkıntı yaratmaya bilir fakat yüzde yaşanan soyulmalar iz gibi kalacağı için kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir yanıktır. Genellikle güneş yanıklarında omuzlar daha çok yanar fakat cildi hassas insanlarda yüzünde de soyulmalar meydana gelebilir. Çirkin bir görüntü oluşturabilmektedir. Ve yüzünde yanıkları olan insanlarda bir telaş hali olabilir.

Öncelikle güneş yanığından kurtulmanın en önemli çaresi kaliteli bir güneş kremi kullanmaktır. Fakat genellikle insanlar tüm vücutlarına  krem sürebilir fakat yüzünü unuta bilmekte. Yüz yanıklarında kötü bir görüntü oluşabilmekte.

Fakat yüzde yaşanan bu soyulmalar çok kısa sürede geçebilmektedir. Fakat bazı destekler ile sbu süreci dahada hızlandırabilirsiniz.

Güneş Yanığından Yüz Soyulması Nasıl Geçer?

Öncelikle içerisinde kimyasal madde içermeyen tamamen alerjenik hassas ciltlere uygun ve herkesin kullanabileceği bebe şampuanlarını kulla bilirsiniz. Yüzünüzdeki güneşten yanmış ölü deriyi atmak için sabah akşam bol su  ile köpükleyerek yıkayınız. Yüzünüzdeki derilerin çözülerek yok olduğu ve yeni deriniz daha hızlı ortaya çıkığını göreceksiniz. Ayrıca güneş yanığından dolayı yüz soyulmalarının bıraktığı izlerin bebe şampuanı ile daha hızlı yok olduğu ve düzenli kullanımda yüzünüze sağladığı faydaları gözle görebilirsiniz.


Güneş Yanığından Yüz Soyulması Ne Kadar Sürede Geçer?

Güneşte çok fazla durmaktan dolayı kaynaklanan yüzde soyulma konusunda ilk anlarda çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bu durum psikolojinizi olumsuz etkileyebilir. Fakat bu durum geçici olduğunu bilmelisiniz. En fazla 2-3 gün içinde bu yanıklar soyularak ölü deri altından yeni deriniz ortaya çıkacaktır.

Güneş Yanığından Yüz Soyulmasında ne yapılmalı?

Güneşte fazla kalmaktan oluşan yüz soyulmaların da soyulan bölgelerde ortaya çıkan yeni deri güneşten uzak tutulmalı ve nemlendirici kremler ile derideki gerginlik azaltılmalıdır.

Güneş Yanığından Yüz Soyulmasında Yapılmaması Gerekenler

Güneş yanığından dolayı yüzde soyulma varsa kesinlikle ölü derinin kendisini atmasını bekleyin. Kesinlikle kendiniz soymaya kalkmayın. Elle soyulan güneş yanığı derileri iz olarak kalma ihtimali vardır.

Güneş Yanığından Yüz Soyulmasında Doğal Çözüm 

Güneş yanığından oluşabilecek lekelere en kolay doğal çözüm ise bal, limon  ve yumurta sarısı karışımının cilde maske olarak uygulanarak bir saat bekletilmesi ile yapılan maskedir. Karışımın oranları ise 1 adet yumurta sarısı bir yemek kaşığı bal ve yarım limonun suyu ile hazırlanan karışımı başta yüzünüz olmak üzere boyun ve göğüs bölgenize de uygulayabilirsiniz. İçerisinde bulunan limon suyu antioksidan özelliğinden olayı cilt lekelerini önler içerisindeki bal ve  yumurta sarısı da yoğun bir nemlendirici ve besleyici özellik katar. Bu maskeye bebek maskesi de denilmektedir.

Yüz Soyulmasında Hangi Krem Kullanılır ve iyi Gelir?

Yüz soyulmasında en önemli ve en etkili krem Bepanthen kremdir. En fazla 2 günde tüm yanıklardan kurtarır ayrıca Fito Krem de kesinlikle çok faydalıdır.

Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free