Hangi Bankanın Dolar Euro ve Altın Al Sat Aralığı (Makası) En Düşük

  Dolar Euro Altın ve Diğer Döviz Çeşitleri… Evinizde Rahatlıkla Döviz Alıp Satarak Para Kazanabilir Birikimlerinizi Değerlendirebilirsiniz. Sizler İçin Bankaların Döviz Alım Satım Arasındaki Makası Yani Fiyat Farklarını Araştırdık… Hangi Bankada Döviz Alım Satımı Yapmalı… Hangi Bankanın Altın Alım Satımı Uygun… Döviz Alım Satımda En İyi Banka Hangisi? Tüm Ayrıntılar Özel Haberimizde..

  Günümüzde oturduğu yerden birikimini değerlendirmek isteyen bir çok yatırımcı bulunmakta. Bunun en kolay yöntemlerinden biri de dolar alıp satmak. Bankalar üzerinden yapılan dolar alıp satma işlemlerinde en önemli faktör ise alım satım arasındaki makastır. Bankalar al sat arasında bazen 1 kuruş bazen 0.50 kuruşluk makaslar koyarlar. Bu tamamen bankanın elinde olan bir aralıktır. Bir çok kişi bu aralık oranlarına göre bankalarda hesap açmaktadır. Son dönemlerde hareketli bir zaman geçiren altında al sat işlemleri için bankalar tercih edilmekte. Sizler için hangi banka Dolar ve Euro Alım satımında en düşük makası uyguluyor araştırdık…

  Ayrıca aşağıdaki verilen oranlar piyasanın normal seyir halinde iken verilen oranlardır. Anormal durumlarda standart makasın dışına çıkılabilmektedir. Örneğin Amerika işsizlik oranları yada Amerika Tarım Dışı İstihdam oranları açıklanmasına yakın bankalar al sat işlemlerinden zarar etmemek için aradaki makası arttırabilmektedir. Ayrıca Türkiye’nin açıklayacağı bazı önemli istatistikler olduğunda da aynı şekilde aralık değişmektedir.

  en-para-dolar-euro-araligi1

  Yukarıdaki resimde bu araştırmayı yaparken dolar kurunun piyasadaki değerini görebilirsiniz.

  Bankaların Dolar Euro ve Altın Alım Satım Aralıkları;

  Finansbank Enpara Döviz Kurları Alım Satım Aralığı;

  Aşağıda qnb Finanbank’ın Enpara yani şubesiz bankacılık oranları görülmekte. Aslında fiyatlar birbirine en yakın aralığı veren dolar altın ve euro alım satım yapılabilecek oranlara sahip bir bankacılık. Dolar arasında ortalama 0.75 Kuruş civarında bir makas aralığı bulunmakta. Euro aralığı ise 1,15 Kuruş civarında. Bu nedenle alım satım işlemlerinizi enpara üzerinden rahatlıkla yapabilirisiniz.

  en-para-dolar-euro-araligi

  Halkbank Döviz Kurları Alım Satım Aralığı;

  Devlet bankaları arasında ise en uygun döviz alım satım makası olan banka Halkbank’tır. Finansbank Enpara’dan sonra en yakın makas aralığına sahip bankadır. Hız konusunda da son derece iyi çalışmaktadır.  Ortalama 1.1 kuruş civarında dolar alım satımında makas aralığı bulunur. Euro aralığı ise ortalama 1.40 kuruş civarındadır.

  halkbank-doviz-kuru-alim-satim-makasi

   

  Yapı Kredi Bankası Döviz Kurları Alım Satım Aralığı;

  Yapı kredi bankası Dolar Euro ve Altın konusunda uygun alım satım aralıklarına sahip banka diyebiliriz. Dolar alım satımında ortalama 1.15 kuruş ile 1.20 kuruş arasında makası vardır. Euro aralığı ise 1.40 kuruş ile 1.55 kuruş arasındadır.

  yapi-kredi-doviz-kuru-alim-satim-makasi

   

  İş bankası Döviz Kurları Alım Satım Aralığı;

  İşbankasıda döviz alım satımını rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz bankalardan bir tanesi . Fakat Dolar Euro ve Altında makas biraz yüksek. Fakat hızlı bir şekilde alım satım yapabilrisiniz. Yukarıda anlattığımız olağan dışı durumlarda ise müdahale sıklığı daha azdır. Ortalama 1.22 Kuruş Dolarda alım Satım makası bulunmaktadır. Euro’da bu oran ortalama 1.3 kuruştur.

  is-bankasi-doviz-kuru-alim-satim-makasi

   

  İng Bank Döviz Kurları Alım Satım Aralığı;

  İng Bank döviz kurları konusunda son derede sorunsuz çalışmaktadır. Fakat alım satım makası biraz yüksektir. Dolar kurunda 1.33 Kuruş Euro kurunda ise 1.44 kuruş civarında makas bulunmaktadır.

  ing-bank-doviz-kuru-alim-satim-makasi,

   

  Yorumlar
  1. Gökhan yildiz dedi ki:

   Dolar ve Euro da en az al sat farkı olan banka şuan TEB ve enpara. Çok rahat dolar euro al sat yapabilirsiniz.

  2. Kazım oktay dedi ki:

   Dolar aldı başını gidiyor. Dolar satmak için en uygun banka enpara duruyor. İsbank ve yapı kredi bankası ndan uzak durun

  3. İsmail büyük dedi ki:

   2018 dolar makası en düşük banka şuan Denizbank . Dolar oynakligina rağmen 10 kuruş civarında. Şu kriz döneminde en mantıklı al sat yapılacak banka. Fakat önemli veri durumlarında makası açıyorlar.

   Optimized with PageSpeed Ninja