enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İnstagram Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?Etkili ve Doğru Satış Teknikleri

Günümüzde İnstagram Kullanmayan Neredeyse Kalmadı. Peki İşlerinizi İnstagram Üzerine Taşımayı Düşündünüz mü? Ürünlerinizi İnstagram Üzerinden Satmayı ve Gelir Elde Etmeyi… Türkiye’deki Bir Çok Kozmetik Giyim ve Tekstil Firması Artık Ürünleri İnstagram Üzerinden Pazarlıyor Satışını Gerçekleştiriyor… Ayrıntılar Özel Haberimizde…

05.01.2017
0

Günümüzde kullanılan en popüler sosyal medya sitelerinden birisi olan Instagram, çıktığı andan itibaren internet kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarmış ve ilgi odağı olmuş bir sosyal medya sitesidir. Bu kadar popüler olan bir sosyal medya sitesinde popüler olan insanların ise satış yaparak para kazanma gibi bir yöntemleri bulunmaktadır. Instagram da yüksek takipçi kitlesine sahip olan ve bu takipçi kitlesinden dolayı Instagram hesabında yüklediği fotoğraflara yüksek beğeniler gelen ve yorumlar gelen Instagram hesabı sahipleri, bu Instagram hesaplarından gelir elde etmenin yolunu araştırıyorlar ve internette Instagramda Satış yaparak para kazanma gibi sorgular aratılıyor ve Instagram üzerinden para kazanma yolları araştırılıyor.

İnstagram Üzerinden Satış Nasıl Yapılır ?

instagramdan-satis-nasil-yapilir

Instagram üzerinden para kazanma yöntemlerinden birisi olan ve en çok kullanılan yöntemlerin başında gelen Instagram üzerinden ürün satışı yaparak para kazanma işlemi, bir ürün çıkartmış olan ve bu ürünün üretimini üstlenen kişiler tarafından yüksek takipçisi bulunan Instagram hesabı sahiplerine ulaşıp belirli bir ücret karşılığını reklam vermeleri ile gerçekleşmektedir. Instagram ‘da yüksek takipçi kitlelerine ulaşmış kullanıcılar yalnızca başkalarının ürünlerini tanıtarak değil, kendi ürünlerini tanıtarak satışını gerçekleştirebilirler ve bu yol ile para kazanma fırsatı elde edebilirler.

İnstagram Üzerinden Etkili ve Doğru Satış Teknikleri

Üreticiliğini kendi üstlendiği, kendi emeği ile ürettiği ürünleri, eşyaları yüksek takipçilik Instagram hesaplarından satarak gelir sağlamak isteyen, para kazanmak isteyen Instagram hesabı sahiplerinin yapması gerekenler ise son derece kolay. Satışını yapmak istedikleri ürünün, eşyanın fotoğraflarını çektikten sonra yüksek takipçisi bulunan Instagram hesaplarına fotoğraflarda ki ürünü güzel ve doğru bir şekilde tanıtan açıklamalar, tanıtım yazıları yazdıktan sonra hesaplarında paylaşabilirler. Yüksek takipçi kitlesine sahip olduklarından dolayı paylaşılan ürünler birçok kişiye ulaşacaktır. Bu yüksek takipçi kitlesine sahip Instagram hesabını takip eden insanlar, ürün dikkatlerini çektiği takdirde veya ürüne ihtiyaçları olduğu takdirde satın almak için görüşmek isteyeceklerdir ve özel mesaj yolu ile ulaşacaklardır.

instagramdan-satis-yapmak2

Instagram da Satış Yapmak Ne İşe Yarar?

Instagram ‘da satış yapmak, elinizde bulunan yüksek takipçi kitlesine sahip hesapları değerlendirmenizi, bu hesaplar üzerinden ürün satışı yaparak para kazanmanızı ve gelir elde etmenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda Instagram üzerinden yapacağınız satışlar, size reklam vermeyi düşünen ancak tereddüt eden insanlara karşı da işe yarayacaktır ve referans niteliğinde olacaktır. Aynı zamanda kendi ürünlerini tanıtmak isteyen kişilerde sizinle iletişime geçecektir ve kendi ürünlerinin reklamını, tanıtımını yapmanız için size ücret ödemeyi teklif edeceklerdir. Bu sayede gitgide gelişen, yeniliklere açık ve satış yapma konusunda referanslara sahip bir Instagram hesabına sahip olmuş olacaksınız.

instagramdan-satis-yapmak

Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise; Hesabınızda paylaşacağınız reklamlara dikkat etmelisiniz ve takipçilerinizi reklamlara boğmamalısınız. Takipçilerinizi sıkmadan, bunaltmadan abartısız reklamlar hem takipçilerinizi rahatsız etmeyecektir. Hem de yüksek takipçi kitlesine sahip olan Instagram hesabınız üzerinden gelir elde etmenizi, para kazanmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.