Hayatın İçinden Haberler…

İşkur Çalışma Saatleri, İşkur Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor

Türkiye’nin İş ve İşçi Bulma Kurumu İşkur Hakkında Tüm Ayrıntılar Haberimizde… İşkur Mesai Saatleri , İşkur Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor ve İşkur Merkezlerinde Yapılabilen İşler …

İşkur Çalışma Saatleri, İşkur Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor
10.929
13 Ağustos 2016 - 1:17

İşkur Ne İş Yapar?

             İşkur, çağımızın en büyük sorunlarından biri olan işsizliği önlemek adına, Devletimizin sunduğu bir uygulamadır. İşkur, iş ve işçi bulmak, işsizlik sorununun önüne geçmek adına çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca işsizlik sorunu dışında, ülkemizin iş gücüne dair araştırma ve analizler yaparak iş gücü politikalarının belirlenmesine de yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra, işsizlik sigortası olarak bilinen, işçinin bir kusuru olmadan işten atılması gereken durumlarda, uygun şartları barındırması ile oluşan sigorta kolunda, işçinin prim günlerinin hesaplanması haricindeki diğer bütün işlemleri de takip etmektedir. İş arayan bireyler, bağlı bulundukları ilçe de hizmet veren İşkur Müdürlüğü binasına giderek, başvuru da bulunabilirler. İşkur internet sitesi aracılığı ile de iş arayan bireylere hizmet sunmaktadır. İnternet sitesini takip ederek, iş arayan bireyler buraya kayıt olarak, iş arama işlemlerini gerçekleştirebilirler. İşkur meslek kursları hizmeti ile de, kursiyerlere istihdam garantisi sağlayarak kurs vermektedir. Kurs süresince uygun görülen kursiyerlere, aylık olarak yatırılan, günlük cep harçlığı imkanı da sunulmaktadır. Kursu tamamlayan kursiyerler, kurs sonucunda sınava girerek, başarılı oldukları durumlarda, işe yerleştirmeleri için olanak sağlanmaktadır.

  İşkur’da Hangi İşlemler Yapılır?

             İşkur’da, meslek seçimi yapacak olan, mesleğinde ilerlemek isteyen, meslek değiştirmek isteyen bireyler için danışmanlık hizmeti verilir. Ayrıca işsiz olan bireylere, özgeçmiş hazırlama konusunda bilgi verirken, iş bulmaları konusunda da yardımcı olmaktadır. İşsizlik ödeneği alacak olan bireylerin işlemleri ile ilgilenen İşkur, bireylerin ödenek ile ilgili sorularını cevaplayarak, ödenek almak için yapılan başvuruları alıp işleme koymaktadır. İşsizlik maaşı için başvuran kişiler, SGK İştan Ayrılış Bildirgeleri ile İşkur’a başvurabilecekleri gibi, çıkışlarının yapıldığını işvereninden teyit ederek bağlı bulunduğu İşkur Müdürlüğü’ne gidebilirler. İşten ayrılan çalışan çıkış tarihinden sonraki 30 gün içerisinde başvurusunu yapmalıdır.

 İşkur’un Çalışma Saatleri :

İşkur Sabah Açılış Saati : 08:30

İşkur Öğle Arası : 12:00 ile 13:00 arasında


İşkur Kapanış Saati : 17:00

İşkur Haftasonu Çalışmamaktadır.

            İşkur, çalışma saatleri devlet daireleri ile aynı şekildedir. Çalışma saatleri yaz ve kış uygulaması olarak değişmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN


    Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
    WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free