Hayatın İçinden Haberler…

Karasu Denizi Nasıl? Dalgalı mı? Temiz mi? Suyu Soğuk mu? Derin mi? Taşlık mı?

Karasu Denizi Nasıl? , Karasu Denizinin Suyu Sıcak mı? Karasu Denizi Soğuk mu? Karasu Denizi Dalgalı mı? Karasu Denizi Derin mi? Karasu Denizi Sığ mı? Karasu Denizi Temiz mi? Karasuda Ailecek Denize Girilir mi?

Karasu Denizi Nasıl? Dalgalı mı? Temiz mi? Suyu Soğuk mu? Derin mi? Taşlık mı?
273
24 Mayıs 2020 - 19:12

Sakarya’nın Karasu ilçesi Sakarya ve çevresinde denize girilecek en güzel yerlerden biri. Özellikle Yeni Otoban ile İstanbul’a neredeyse 1 saat mesafeye inmesi nedeniyle İstanbul ve çevresinin de dikkatini çekmekte. Çok uzun  ve geniş bir sahili bulunmakta. Bazı bölgelerde evler neredeyse sahilin üzerinde. Son dönemde yapılan 1+1 daireler ise çok uygun fiyatlara satılarak bir çok ilden bir çok kişi yazlık sahibi oldu. Sakarya’da oturanların da çoğu Karasu bölgesinde yazlık daire alarak yaz sıcaklarını Karasu’nun soğuk denizinde geçirmektedir. Hatta özellikle bazı televizyon reklamlarında ve radyolarda sık sık duyabileceğiniz Karasu’da yazlık reklamlarını görebilirsiniz.

Peki karasu gerçekten anlatıldığı kadar güzel mi?Karasu denizi nasıl? Sizin için araştırdık.

Karasu Denizi Nasıl?

Öncelikle Karasu denizi nasıl? sorusunun cevabını verelim. Ne iyi ne kötü diyebiliriz. Yaz günlerinde çok kalabalık olmakta. Deniz çok temiz olmasa da bir çok denizden daha temiz özellikle İstanbul’daki denizlerden daha temiz.


Karasu sahilleri tamamen kumluktur. Denizin içi de tamamen ince kumdan oluşur bu nedenle denize rahatlıkla deniz ayakkabısı olmadan girebilirsiniz. Çocuklar için kıyılar son derece eğlencelidir. Kumu ince olduğu için üzerinde yürümesi de keyiflidir.

Karasu Dalgalı mı? Temiz mi? Suyu Soğuk mu? Derin mi? Taşlık mı?

Gelelim en önemli soruya Karasu Denizi Dalgalı mı? Kesinlikle evet. Karasu denizi Karadenizdir. Bu nedenle dalga eksik olmaz sadece öğleden önce yani 12:00 den önce biraz daha sakindir fakat yinede güven vermez hiç beklemediğiniz anda deniz birden dalgalanabilir. Çok sayıda boğulma vakası yaşanmaktadır. Özellikle yüzme bilmiyorsanız kesinlikle boyunuzu geçecek kadar ilerlere açılmamanız gerekmekte. Her sene ortalama 100 civarında boğulma vakası yaşanmaktadır. Bu nedenle tehlikeli bir denizdir.

Karasu denizi derin bir denizdir. Ortalama 30 -40 metre civarından sonra su bazı bölgelerde boyunuzu geçebilir. Bu nedenle kesinlikle güvenlik çemberlerini geçmemeniz gerekmektedir. Sahil kısmında cankurtaranlar yaz ayları boyunca devriye gezmektedir. Fakat yinede bu kadar güvenlik önlemine rağmen çok fazla boğulma olayı yaşanmaktadır.

Karasu denizi soğuk bir denizdir. Sadece Temmuz ve Ağustos aylarında biraz ısınmaktadır.Bu aylarda deniz sıcaklığı ortalama 24 derece civarındadır. Fakat normalin üstünde bir soğukluğu vardır. Haziran ve Eylül aylarında ortalama 22-23 derece civarlarındadır.

Çocuklu aileler için çok uygun olmayan bir denizdir. Bu nedenle çocuklarınızı deniz kenarında kesinlikle yalnız bırakmayınız. Çok fazla ters akıntı bulunmaktadır. Genellikler aileler tarafından tercih edilmektedir.


Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

web counter free