Lansor Mide ilacı Fiyatı 2024 , Ne İşe Yarar? Lansor Kullananlar ve Yorumları

Lansor Mide İlacı Fiyatı 2024, Lansor Mide İlacı İşe Yarıyor mu,Lansor Mide İlacı Kullananlar ve Yorumları ,Lansor Mide İlacı Ne İşe Yarar, Lansor Mide İlacı Faydaları, Lansor Mide İlacı Nasıl Kullanılır? Lansor Mide Ekşimesi ve Mide Yanması için İlaç

Lansor Mide İlacı Nedir?

Lansor mide ilacı nedir?  Bu ilaç midedeki asidin azaltılmasında yardımcı olur. Reçete ile eczanelerde satılabilen bir ilaçtır. Lansor kapsül biçiminde bulunmaktadır. Doktor tarafından mide ülserlerinde, onikiparmak bağırsağı sorunlarında, mide ekşimelerinde reçete edilen bir ilaçtır. Ayrıca Lansor mide ilacı zollinger – ellison sendromu adı verilen nadir bir hastalığın tedavisinde de kullanılır.

Lansor Kapsül ilaç antibiyotik ile birlikte kullanımında helicobacter pylori bakterisinin sebep olduğu mide enfeksiyonu tedavisinde kullanılabilir. Bu ürünü yalnızca sağlık merkezleri tarafından reçete edilir. Eczaneler dışından temin edilmemelidir. Google üzerinde Mide Ekşimesi ve Mide Yanması için Kullanılan Lansor Mide İlacı Fiyatı Nedir, Lansor Mide İlacı Ne Kadar, Lansor Mide İlacı Ne İşe Yarar, Lansor Mide İlacı İşe Yarıyor mu, Lansor Mide İlacı Ne İçin Kullanılır, Lansor Mide İlacı Kullananlar ve Yorumları, Lansor Mide İlacı Sgk Karşılıyor mu? Gibi Bir çok soru mevcut. Lansor Mide İlacı ile ilgili tüm detayları sizin için hazırladık.

Lansor Mide İlacı Nasıl Kullanılır?

Lansor mide ilacı nasıl kullanılır?  Lansor mide ilacı mide asidinin azaltılması için doktor tarafından reçete edilir. Pek çok rahatsızlık, mide asidi problemlerine neden olabilir. Lansor mide ilacı kullanmak bu  problemlerin bir tedavisidir.

İlaç kapsül formunda satılmaktadır. Bu kapsül kişi yemek yemeden yarım saat önce bir bardak su ile birlikte içilmelidir. Kapsüller çiğnemeye uygun değildir. Lansor mide ilacı etkisini tam olarak göstermesi için her gün aynı saatte kullanılmayan dikkat edilmelidir.

Günde 1 kez kullanımı reçete edildiğinde kahvaltıdan önce kullanılmalıdır. Doktor iki kez kullanım önerdiğinde ise kahvaltıdan ve akşam yemeklerinden önce kullanımı uygundur. Hastalar kapsülleri yutmakta zorluk çekebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kapsül açılıp içerisindeki ilaç suya ya da meyve suyuna karıştırılarak alınabilir. Ayrıca bu ilacın yoğurt üzerine dökülerek de tüketilebildiği bilinir.

Lansor mide ilacını kullanırken önemli olan kısım ilacın içerisindeki mikro kürelerin çiğnenmemesidir. Kapsülü yutmakta zorlanan kişiler öncelikle doktoru ile konuşmalıdır. Doktorun önerisine göre kapsül açılabilir.

Lansor Mide İlacı Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Lansor mide ilacı ne işe yarar, ne için kullanılır? Lansor doktorlar tarafından sıkça reçete edilen bir mide ilacıdır. Lansor mide ilacı:

 • Mide yanması problemi olan kişilerin tedavisinde kullanılır. Mide asidinin dengelenmesini sağlar.
 • Gastrit rahatsızlığını bastırır.
 • reflü problemi olan kişilerde mide asidinin dengelenmesine yardımcı olur.
 • On iki parmak bağırsağında ya da midesinde ülser rahatsızlığı olan kişilerde kullanılır.
 • Ayrıca Lansor nadiren görülen kanser ve tümör türlerinin tedavisinde kullanılabilir.

Lansor içerisinde bulunan etken madde, midenin asit üreten bölümlerini tıkar ve bloke eder. Bu sayede mide daha az asit üretir. Bu ilaç hastalara yalnızca doktor tarafından reçete edilebilmektedir. İlacın haricen kullanımı önerilmez. Ayrıca eczanelerden reçetesiz almak mümkün değildir.

Lansor Mide İlacı İçeriği Nedir?

Lansor mide ilacı içeriği nedir? Lansor ilacının etken maddesi lansoprazol bileşenidir. Bu bileşen Proton pompa inhibitörü olarak geçer. Midenin asit üreten pompalarını tıkar. Bu sayede mide asidinin dengelenmesini sağlar.

Lansor mide ilacı içerisinde bulunan yardımcı bileşenler ise magnezyum karbonat, mısır nişastası, sakkaroz, hidroksipropil selüloz, titanyum dioksit, metakrilik asit, sığır jelatini, sarı demir oksit ve eritrosindir.  Bu yardımcı bileşenler ilacın kapsül formu almasında  etkilidir. Ayrıca etken maddenin yan etkilerini azaltır ve etkilerini artırırlar.

Lansor Mide İlacı Yan Etkileri

Her ilaç da olduğu gibi Lansor mide ilacı yan etkileri de görülmektedir.  Bu yan etkiler alınan doza, kişinin problemlerine ve vücudunun hassaslığına göre değişiklik gösterebilir. Lansor mide ilacı kullanan hastaların birçoğunda yan etki gelişmektedir. Sık görülen yan etkiler 100 kişiden birinde görülmektedir:

 • Baş ağrısı,
 • Karın ağrısı,
 • İshal,
 • Bulantı ya da kusma,
 • Kabızlık,
 • Kaşıntılı deri dökülmesi,
 • Gaz çıkarma,
 • Baş dönmesi,
 • Ağızda veya boğazda kuruluk,
 • Sersemlik ve yorgunluk hissetme

Ciddi yan etkiler 1000 kişiden birinde görülmektedir:

 • Vücudun güneş gören bölümlerinde kırmızı deri döküntüsü görülmesi,  döküntünün yanında eklem ağrılarının oluşması.
 • Gittikçe artan mide ağrısı

Ciddi alerjik reaksiyonlar:

 • Kırmızı şiş kaşıntılı ve kabarmış  bir cilt görüntüsü,
 • Nefes alırken hırıltı oluşması,
 • Göğüs ya da boğazda sıkışma hissedilmesi,
 • Konuşmakta ya da nefes almakta zorluk çekilmesi,
 • Ağzın dilin ya da boğazların şişmesi.

Kişi herhangi bir yan etki gösterdiğinde bu durumu doktoruna bildirmelidir. ciddi alerjik reaksiyonlara gösteren kişilerin acil tıbbi müdahale ihtiyaçları bulunmaktadır Bu alerjik reaksiyonlar sonucunda, eğer tedavi edilmezse kişinin solunumu durabilir.

Lansor Mide İlacı Faydaları

Lansor mide ilacı faydaları arasında en bilineni  ilacın etken maddesinin mide asidini dengelemesidir. İlacın etken maddesi, mide hücrelerinin içerisindeki Proton pompasının asit üretmesini engeller. Bunun için Proton pompalarını tıkamaktadır.

Bu ilaç mide asidi fazla olan kişilere doktor tarafından reçete edilir. Bu sayede kişilerde bulunan mide ağrısı, mide yanması ya da hazımsızlık gibi belirtilerin görülmesi azalır.

Lansor mide ilacı bir tür mide koruyucu olarak bilinir. Aç karna kullanılan bu ilaç gün içerisinde yenen yiyeceklerin mideyi rahatsız etmesini engeller. Sadece doktor tarafından reçete edilebilen bu ürün eczaneler haricinde bir yerden alınmamalıdır.

Lansor Mide İlacı Kullanıcı yorumları

Lansor mide ilacı kullanıcı yorumları mide rahatsızlığı bulunan pek çok kişi tarafından olumludur. İlaç mide rahatsızlığı olan kişilere doktor tarafından reçete edilir. Diğer mide ilaçlarına göre daha az yan etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle kullanımı yaygındır.

Lansor en etkili mide ilaçlarından bir tanesidir. Neredeyse herkes tarafından kullanıma uygundur. Kullanıcılar  tarafından olumsuz yoruma rastlamak oldukça nadirdir.  İlacın olumsuz yorumlarının nedeni çoğunlukla yanlış kullanım ya da yanlış doz alımıdır.  Etki etmediği düşünüldüğünde doktor ile iletişime geçilmelidir.

Lansor Mide İlacı Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Lansor mide ilacı ne zaman kullanılmalıdır?  Lansor ilaç, sabahları aç karna kullanılmalıdır.  İlacın kullanımı unutulduğunda hatırlandığı anda kullanılması önerilmektedir. Tok olunsa bile dozaj atlanmamalıdır. Lansor mide ilacı kesinlikle aynı anda iki doz kullanılmalıdır.

Doktor önerisine bağlı olarak ürün günde 2 defa kullanılabilir. Bu kullanımlarda ilk doz sabah aç karna alınmalı, diğer doz ise akşam yemeğinden önce yine aç karna alınmalıdır.  Herhangi bir doz atlaması yapılmamalıdır.

Lansor mide ilacı kullanımı, kullanılan hastalığa göre değişiklik göstermektedir. Kişinin sahip olduğu rahatsızlığa bağlı olarak doktor tarafından dozajında değişiklikler yapılabilir. Ayrıca doktor ilacın başka ilaçlarla yan etki gösterip gösterme yiyeceğini hastaya bildirir.  Yan etki gösterebilecek ilaçlar an kullanımı durdurulabilir ya da muadil ürünler tercih edilebilir.

Lansor Mide İlacı Etkisi Nedir?

Lansor mide ilacı etkisi nedir?  İlaç doktor reçetesiyle mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. İçeriğindeki etken madde sayesinde midenin fazla asit üretmesi engellenir. Bu sayede asit miktarının fazlalığına bağlı olarak oluşan mide rahatsızlıkları önlenir. Kişilerde görülen belirtilerin azaldığı ve hatta bazı durumlarda tamamen durduğu görülmektedir.

Lansor mide ilacı mide yanması, mide ağrısı ya da hazımsızlık gibi durumlarda reçete edilmektedir. Ürün kesinlikle doktor tavsiyesinde  kullanılmalıdır. Doktorun önerdiği dozlarda alınmalıdır. Doz aşımı çeşitli yan etkilere neden olabilir. Ayrıca gerekenden az bir dozda kullanılması ilacın etkisini azaltacaktır.

lansor-ise-yariyormu

Lansor Mide İlacı Kimler Kullanamaz?

Lansor mide ilacı kimler kullanamaz?  İlacın yan etki göstereceği bazı hasta grupları bulunmaktadır. İlacı kullanmaması gerekenler:

 • İlacın etken maddesi ne ya da diğer bileşenlerine karşı alerjik reaksiyon göster anlar,
 • HIV  tedavisinde kullanılan ilacın  etken maddesi atazanavir olanlar,
 • İlacın karaciğer problemleri yaşayan kişilerde kullanılması önerilmez. Çünkü Lansor vücuttan tamamen atılmayan bir ilaçtır.
 • İlacın hamile ve  emziren annelerde kullanımı kesinlikle yasaktır ilaç kullanırken hamile olduğunu fark eden kişilerin acilen bırakması önerilmektedir.

Ayrıca Lansor mide ilacı 3 yıldan daha fazla kullanıldığında B12 vitamin eksikliğine neden olabilir.  Bu ürünün uzun süreli kullanımları magnezyum eksikliğine ve kemik erimesi hastalığına neden olabilir. ilaç kullanılırken sık sık  gerekli testlerin yaptırılması önerilmektedir.

Lansor Mide İlacı 2024 Fiyatı

Lansor mide ilacı 2024 eczane fiyatı 125,83 Türk lirasıdır. Lansor ilaç, sadece eczanelerde satılmaktadır. Reçetesiz alımı mümkün değildir. Ayrıca ürünün eczane dışında herhangi bir yerden satın alınmaması önerilmektedir. Lansor mide ilacı ücreti sigorta tarafından karşılanmaktadır. İlaç yalnızca normal reçete ile satılmaktadır.

Lansor mide ilacı muadilleri:

 • LANZAP
 • LASOTAB
 • ZOPROL
 • VOGAST
 • LUKAZROL
 • OPAGIS

Bu muadiller ürün ile aynı etken maddeye sahiptir.  Fiyatları da Lansor mide ilacı ile benzerdir.  Ancak içeriklerinin tamamen aynı olmadığı bilinmelidir.  Kişiler herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan muadil ürünleri kullanmamalıdır. İçeriğindeki bileşenlerden birine alerjik reaksiyon gösterilmesi mümkündür.

Lansor mide ilacı 25 derecenin altında oda sıcaklığında saklanmalıdır.  Çocukların ulaşamayacağı bir yerde tutulmalıdır.  Son kullanma tarihi geçen ürünlerin kullanımı önerilmez.  Ayrıca satın alınmadan önce bu ürünün son kullanma tarihine ve pakette herhangi bir deformesi olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.