Hayatın İçinden Haberler…

Metro Çalışma Saatleri – Metro Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor

İstanbul Neredeyse Dünyanın En Büyük İllerinden Biri. Hatta 65 Ülkeden Daha Fazla Nüfusa Sahip. Bu Kadar Kalabalık Olunca Ulaşımda En Büyük Problemlerden Biri Haline Geliyor. Son Dönemlerde Yapılan Metro Çalışmaları İle Bu Konuda Güzel Adımlar Atılmış Durumda… İstanbul Metrosu Kaçta Açılır Kaçta Kapanır , Metronun Son Gece Seferleri Kaçta ,Metro Sabah Kaçta İlk Seferini Yapıyor Gibi Bir Çok Sorunun Cevabı Özel Haberimizde…

Metro Çalışma Saatleri – Metro Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor
25.217
30 Eylül 2016 - 17:16

Büyük illerin trafiğinin en güzel çözümüdür Metrolar. Hele ki İstanbul gibi bir ilde yaşıyorsanız ve nüfusunuz gayri resmi rakamlarla 20 milyon civarında ise kaçınılmaz bir ulaşım yoludur metro. Hem yerin altında olması hemde hızlı Seyahat imkanı ile metrolar en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır. İstanbul’da metro 2017 yılından sonra çok daha gelişecek. yeni yapılan metro çalışmaları ile İstanbul’un trafiği rahatlaması amaçlanıyor. son dönemlerdeki sıkıntılı bomba v.s eylemleri nedeniyle de metro istasyonlarında güvenlik üst seviyeye çıkarılmış durumda. Metro çalışma saatleri de 2016 yılı itibariyle yeni bir düzenleme yapıldı.
istanbul-metrosu-kacta-aciliyor

Aslında İstanbul gibi bir metropol de metroların 24 saat çalışması gerekir. fakat hem güvenlik açısından hemde yolcu sayısının çok az olması nedeniyle 24:00 da seferler sona ermekte. Sadece Yılbaşı ve Özel sebeplerden dolayı bazen seferler 24 saat çalışabilmektedir.

İstanbul metrosu gün içinde çok aktif olarak kullanılmaktadır. Ortalama sefer süresi ise 4 dakika 1 olarak düzenlenmiştir. Fakat yüksek kullanım olan saatlerde bu süre 2.5 dakikaya kadar düşmektedir. Anadolu yakasında metro seferleri 6 dakika olarak ayarlanmıştır.


İstanbul Metro Çalışma Saatleri : 

İstanbul Metrosu Sabah 06:00 ‘ da açılarak ilk seferini yapmaktadır.
İstanbul Metrosu Gece 24:00 son seferini yapar ve 00:30 ‘da kapanmaktadır. 

İstanbul Metro Ağ Haritası:

istanbul-metro-haritasi-2017

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN


    Reklam Şikayet ve Bilgi İçin
    WhatsApp Hattı: 0 505 336 85 77 / Whatsapp Hızlı İletişim
    Sitemiz , hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde kullanıldığını veya yasal haklarının çiğnendiğini düşünen kişiler, hak sahipleri veya meslek birlikleri; korkmazhaber34@gmail.com e-posta adresinden veya "İletişim" bölümünden bize ulaşabilirler. Bu iletişim adreslerine ulaştırılan talep ve şikayetler incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.
    saç ekimi /istanbul saç ekim merkezleri

    web counter free