Örümcek Estetik Nedir? Kimlere ve Hangi Bölgelere Yapılır?

Medikal estetiğin en başarılı örneklerinden biri olan ve son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören Örümcek Estetik yani diğer ismi ile Örümcek Ağı Estetiği,Rus doktorlar tarafından 17 yıl önce keşfedilen ve bu süre içerisinde gelişerek günümüze gelen ameliyatsız bir güzelleşme tekniğidir.İnsanlarda yaşa ve yer çekimine bağlı olan bir takım deformasyonları giderme yolunda oldukça mutlu eden bir uygulamadır.

Örümcek estetikte kullanılan malzeme,ameliyat ipliğidir.Ameliyat ipliği bilindiği üzere vücutla birleşince bir süre sonra vücut tarafından eritilerek yok olan doğal malzemelerden elde edilen bir iptir.

Örümcek estetik yani bilinen ismiyle Örümcek Ağı Estetiği,ameliyatsız yani kesmeden ve narkoz verilmeden yapılan sonuçları oldukça başarılı olan bir yöntemdir.Örümcek Ağı Estetiği hangi bölgelere yapılır?Örümcek estetiğin yapılabileceği bölgeler;yüzde,alın,burun,yanaklar,boyun,vücutta ise kol altı sarkmalarının giderilmesinde ve göbek yağlanmalarında da kullanılan bir yöntemdir.Vücutta yağlanan göbek bölgesinde işe yaramasının en önemli sebebi, Örümcek Estetiğin yağ yakıcı olmasıdır.

Öncelikle doktorlara bu yöntem için başvuran hastalarda ön inceleme yapılır.Hastanın Örümcek Estetik ile hangi bölgelerine uygulama yapılacaksa bunun belirlenmesi durumu ilk aşamadır.

 

Örümcek estetik nasıl yapılır?Önceden temizlenmiş işlem yapılacak olan bölge,kremler yardımıyla uyuşturulur. Cildin altına iğne yardımıyla eriyen ip yani ameliyat ipliği yerleştirilir.Kesme yada kanamanın olmadığı Örümcek Ağı Estetiği işleminden sonra çok nadir de olsa hafif morluklar oluşabilir.Örümcek estetiğinin uygulama süresi de oldukça kısadır.10 dk gibi bir sürede örümcek estetiği yaptırıp normal hayatınıza dönebilirsiniz

.

Cilt altına yerleştirilen ipler deri ile reaksiyona girerek hücrelerin vücudun elastikiyetini sağlaması için kolaj-en ve elastin lifleri üretmeye başlar.Üretilen bu maddeler de deri altına yerleştirilen ameliyat ipliklerini  3 ay gibi kısa bir sürede eriterek yok eder.Geriye de cildin ihtiyacı olan,daha genç görünmeye yardımcı ,nem oranını arttıran kolaj-en ve elastin lifleri kalır.Örümcek estetiğin faydaları nelerdir?Daha genç ve canlı bir cilt,eski haline göre daha nem oranı yüksek bir cilt,psikolojik açıdan olumlu etkileri de görülmektedir.

 

Örümcek Ağı Estetiği kimler yaptırabilir?Ameliyat olmayan,ameliyat olamayan,vakti olmayıp pratik bir uygulama tercih edenler yaptırabilir.

Örümcek Ağı Estetiğinin ömrü kişinin yapısına ve kendisine bakmasına göre değişmekle beraber ortalama 2-3 yıldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir